Reklama [A] - 2x3 SA
Reklama [A] - E-cho - 2020
Reklama [J] - GBS BANK
Nowe obostrzenia dotyczące koronawirusa.

Premier i minister zdrowia przedstawiają dalsze działania rządu w związku z rozwojem epidemii COVID-19.

Wcześniej zebrał się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Wprowadzone zostały nowe obostrzenia w zależności od strefy.

I tak, w strefie żółtej punkty gastronomiczne będą czynne od godziny 6 do 21. W szkołach wyższych nauczanie odbywać będzie się metodą hybrydową. W strefie czerwonej nauczanie odbywać się będzie zdalnie. Obostrzenia mają wejść od soboty.

Zawieszona zostanie działalność basenów i aquaparków - strefa żółta i czerwona. Także w tych strefach zamknięte zostaną siłownie. Wprowadzone zostaną limity osób w placówkach handlowych - maksymalnie 5 osób na kasę w strefie czerwonej.

Wydarzenia kulturalne będą mogły się odbywać przy 25% udziału publiczności. W strefie żółtej i czerwonej wydarzenia sportowe odbędą się bez udziału publiczności.

Od 19 października zajdą również zmiany dotyczące wesel oraz innych imprez okolicznościowych. Limit osób do 20 w strefie żółtej. W strefie czerwonej zakaz organizacji w/w imprez.

Od czwartku w sklepach spożywczych, aptekach, drogeriach i placówkach pocztowych powróciły tak zwane godziny dla seniorów. Oznacza to, że od poniedziałku do piątku w tych punktach w godzinach 10-12 będą obsługiwane wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia. Na wprowadzenie zmian w oddziałach zdecydowały się również banki.


Artykuł aktualizowany na bieżąco.

15-10-2020 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • "Wirus w odwrocie. Nie ma się czego bać" - premier Morawiecki - Koronawirus. Dziennikarze niezależni już wtedy mówili że żydomasoneria szykuje na koniec roku kolejne obostrzenia i wygaszanie Polskiej gospodarki. A tu dla przypomnienia jak talmudysta Morawiecki okłamuje gojów czyli nas Polaków. Ludzi naiwnych i ogłupiałych przez media w 90 % polskojęzyczne ! Covid -19 liczenie bydła w tłumaczeniu !
  • Na stronie WHO czytamy: "Badania nad grypą, chorobą grypopodobną i ludzkimi koronawirusami dostarczają dowodów na to, że użycie maski medycznej może zapobiec rozprzestrzenianiu się zakaźnych kropelek od zarażonej osoby na kogoś innego i potencjalne zanieczyszczenie środowiska przez te kropelki. Istnieją ograniczone dowody że noszenie maski medycznej przez zdrowe osoby w gospodarstwach domowych lub w kontaktach chorego pacjenta lub wśród uczestników masowych spotkań może być korzystne jako środek zapobiegawczy".

    Jest tam jednak również mowa: "Jednak nie ma obecnie dowodów na to, że noszenie maski (czy to medycznej lub innych typów) przez zdrowe osoby w szerszym otoczeniu społeczności, w tym noszenie ich przez wszystkich, może zapobiec zakażeniu wirusami układu oddechowego, w tym COVID-19".
  • Stwierdził to sam twórca owych testów. Testy nie są przeznaczone do oznaczania chorych, a tylko wycinka sekwencji białek. Hit dnia wypowiedz w RMFM- dr Paweł Grzesiowski - "zrobienie testu nie oznacza aktywnego zakażenia. Test wykrywa geny wirusa, to nie jest cały wirus. To tak jakby pan znalazł 3 śrubki i mówi, że to jest cały samochód" Jak tam cividianie ?
  • Jak się nie rozliczy tych skur...... to będzie jeszcze gorzej !
  • A gdzie burmistrz? Co on robi? Jakby nie istniał.
R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [D1] - Gryf Stone
Reklama [E]

Zapraszam na sesje zdjęciowe.Chętnie uwi...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - Autopromocja
Reklama [G2]
Reklama [G2] - DJ Pitersound
Reklama [G3]
Reklama G3] - Autopromocja
Reklama [G4]
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G7]
Reklama [G7] - Pomoc drogowa
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G9]
Reklama [G9] - Janmet ogrodzenia panelowe
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [G12] - AUTOPROMOCJA

Ostatnie komentarze

Firmy

Pokoje / mieszkanie do wynajęcia.

Mieszkanie 70m2. Dwie sypialnie - 5 osobowa z balkonem oraz 3 osobowa. Każda posiada tv, osobna duża kuchnia oraz łazienka z wc ...

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

List intencyjny w sprawie budowy...

W Barlinku oficjalnie otwarto dz...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...