Reklama [A] - MARAL Hurtownia BHP
Reklama [A] - E-CHO
Bieg ''Tropem Wilczym''. Barlinek 2019.

Dnia 3 marca 2019 roku Powiat Myśliborski we współpracy z Gminą Barlinek i Gminą Myślibórz w ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, oddał hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Kolejna już VII edycja największego w Polsce Biegu Pamięci pn. „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” to inicjatywa Fundacji Wolność i Demokracja z Warszawy. Powiat Myśliborski w ramach umowy partnerskiej już po raz drugi przystąpił do organizacji Biegu Pamięci w Barlinku, Dębnie i Myśliborzu.

Uroczystego otwarcia zawodów w Barlinku dokonał Starosta Myśliborski Andrzej Potyra oraz Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński, w Dębnie Poseł RP Leszek Dobrzyński oraz Wicestarosta Myśliborski Danuta Patkowska, a w Myśliborzu Członek Zarządu Powiatu w Myśliborzu Mariusz Norsesowicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Myśliborzu Marek Antczak.

Spośród zaproszonych gości udział w tegorocznych obchodach wzięli m.in. Komendant Powiatowy Policji w Myśliborzu mł.insp. Dariusz Ufnowski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu mł.bryg. Grzegorz Słota, radni samorządów gminnych, radni powiatowi, Nadleśniczy Nadleśnictwa Myślibórz Pani Ewelina Rybarska, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Myśliborzu Pani Marzena Smolarek, dyrektorzy powiatowych jednostek organizacyjnych, oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Powiatu Myśliborskiego.

Pierwszy dystans, jaki mieli do pokonania zawodnicy, wynosił 1963 m i był biegiem rodzinnym. Długość tej trasy wskazuje na datę śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego Józefa Franczaka – pseudonim „Lalek”. Organizatorzy zapewnili dla najmłodszych uczestników pamiątkowe puchary oraz upominki rzeczowe .Rozdano również puchary dla najlepszych biegaczy na tym dystansie.

Drugi bieg na dystansie 5 km w Barlinku i Myśliborzu oraz 6 km w Dębnie rozpoczął się o godz. 12:30. Zwycięzcy w dwóch kategoriach: kobiety i mężczyźni, otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe.

Wszyscy zawodnicy, zarówno w biegu rodzinnym jak i na dodatkowych dystansach, po dotarciu na metę otrzymali pamiątkowy medal, wodę i czekoladę, a tuż przed startem pakiet, w którym znalazły się m.in. koszulki z wizerunkiem Żołnierzy Wyklętych. Nie zabrakło również gorącej kawy, herbaty i pysznej grochówki.

Organizatorzy tegorocznej edycji biegu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” kierują szczególne podziękowania za zaangażowanie i współpracę przy organizacji lokalnych biegów na terenie naszego powiatu wszystkim służbom m.in. Komendzie Powiatowej Policji w Myśliborzu, Komisariatowi Policji w Dębnie oraz w Barlinku, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu, Posterunkowi Państwowej Straży Pożarnej w Dębnie, Jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej z Ław, Otanowa oraz Mostkowa, uczniom i nauczycielom szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu, organizacjom, instytucjom oraz wszystkim wolontariuszom.

WYNIKI W BIEGACH NA DYSTASIE 1963 m
MIEJSCE I- Jakub Strzałkowski, MIEJSCE II – Wiktor Kaczmarek, MIEJSCE III – Jakub Molęda
KATEGORIA DZIECI: MIEJSCE I- Karolina Andrukonis, MIEJSCE II – Matylda Gaweł, MIEJSCE III – Ewa Noworolnik

WYNIKI W BIEGACH LOKALNYCH NA DODATKOWYCH DYSTANSACH
Kobiety: MIEJSCE I – Sabina Stachnik, MIEJSCE II – Teresa Oleszczuk, MIEJSCE III – Irena Noworolnik
Mężczyźni: MIEJSCE I – Jakub Borek, MIEJSCE II – Miłosz Matwiej, MIEJSCE III – Dawid Dzięcioł

Źródło: Powiat Myśliborski

03-03-2019 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [D]
Reklama [E]

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

Firma PRO-TRAILER w Lipianach poszukuje ...
Kupię działkę budowlaną Barlinek i okoli...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Czy jesteś za wycinką drzew przy drogach?

NIE
TAK
NIE WIEM
Reklama [G1]
Reklama [G2]
Reklama [G2] - Pomoc-drogowa-24.com.pl
Reklama [G3]
Reklama [G4]
Reklama [G5]
Reklama [G6]
Reklama [G7]
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.COM
Reklama [G10]
Reklama [G11]

Ostatnie komentarze

Firmy

ElektroFront - elektryk

ElektroFront Maciej Szmigielski- instalacje elektryczne,- instalacje teletechniczne i TV SAT,- instalacje domofonowe i kontrola ...

Taxi Batman Barlinek

Taxi Batman Radosław Dudek.W ofercie:- wyjazdy na lotniska, promy itp,- przewóz osób, zwierząt, bagaży,- robienie zakupów, dowóz...

Kasacja pojazdów - autopomoc.

KASACJA POJAZDÓW- odbiór auta od Klienta GRATIS,- również ż miejsca wypadku,- wystawiamy dokumenty kasacyjne do wyrejestrowania,...

Najczęściej czytane

Jak pomóc starzejącemu się społeczeństwu?

Jak pomóc starzejącemu się społe...

Statystyki wskazują, że w krajac...

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

List intencyjny w sprawie budowy...

W Barlinku oficjalnie otwarto dz...