OKNA BARLINEK
E-CHO INTERNET
KANCELARIA ADWOKAT MONIKA MALISZEWSKA
Zadbaj o swoje serce w trakcie leczenia onkologicznego.

Zadbaj o swoje serce w trakcie leczenia onkologicznego. Rusza nabór zgłoszeń do programu „Twoje serce w naszych rękach”.

News will be here

Program bezpłatnych badań serca, skierowany do pacjentów onkologicznych zakłada pakiet badań i opiekę kardiologiczną dla pacjentów będących w trakcie lub mających zaplanowane leczenie onkologiczne.

Jak pokazują badania wśród pacjentów wyleczonych z choroby nowotworowej, najczęstszą przyczyną zgonów są choroby układu sercowo-naczyniowego, takie jak zaawansowana niewydolność serca, choroba wieńcowa czy zaburzenia rytmu serca, które mogą być spowodowane przez chemio i radioterapię. Wczesne wykrycie i leczenie niewydolności serca zmniejsza podatność na choroby układu krwionośnego i umożliwia skuteczniejszą walkę z nowotworem. Program „Twoje serce w naszych rękach” realizowany przez SPSK1 przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie, ma na celu zwiększenie dla wspomnianej grupy pacjentów dostępu do diagnostyki i leczenia kardiologicznego.

Żyjemy w czasach, w których nowotwory są chorobami przewlekłymi i będzie ich niestety coraz więcej. Na szczęście, znamy coraz więcej przyczyn chorób nowotworowych, ale nadal przecieramy szlaki w poszukaniu nowych form pomocy pacjentom. Jedną z nich jest odpowiednia opieka kardiologiczna. Serce i cały układ sercowo-naczyniowy w trakcie radio czy chemioterapii jest poddany ogromnemu wysiłkowi. Odpowiednia diagnoza i wczesna opieka pozwalają zmniejszyć ryzyko powikłań na tym polu” mówi dyrektor szpitala dr n. med. Konrad Jarosz.

Projekt realizowany przez szczeciński szpital prowadzi otwarty nabór pacjentów. Pacjent nie potrzebuje skierowania. Wystarczy zgłosić się na stronie www.twojeserce.eu – po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego, obsługa szpitala skontaktuje się ze wszystkimi pacjentami.

Zgłoszenie się nic nie kosztuje, a na szali mamy nasze zdrowie. Zachęcamy pacjentów do zapisów, nasza kadra czeka na nowych chętnych do wzięcia udziału w programie. Każde zgłoszenie zostanie przeanalizowane i, jeśli pacjenci spełnią kryteria kwalifikacyjne do dalszego leczenia, zostaną objęci profesjonalną opieką kardiologiczną” mówi dr Piotr Gościniak, kardiolog opiekujący się programem.

W zależności od oszacowanego przez specjalistę stopnia ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, podczas pierwszej wizyty kardiologicznej ustalone zostanie dalsze postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne . Pacjentom zostaną wykonane następujące procedury:

  • dokładne badanie przedmiotowe i podmiotowe,
  • pomiar ciśnienia krwi, EKG,
  • echokardiografia, biomarkery sercowe.

Wyniki powyższych badań określą, w jaki sposób będzie wyglądała dalsza cześć leczenia. Każdego z pacjentów, którzy zakwalifikują się do dalszego leczenia, w zależności od potrzeb, będzie czekało od 3 do 5 wizyt u kardiologa w okresie 3-6 miesięcy. Specjalista posiada możliwość skierowania pacjentów na szeroki katalog badań diagnostycznych.

Program Twoje serce w naszych rękach jest elementem Programu prewencji chorób sercowo-naczyniowych u pacjentów onkologicznych na lata 2021-2022 realizowany przez SPSK-1 w Szczecinie współfinansowanego ze środków EFS w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Więcej informacji na www.twojeserce.eu oraz www.spsk1.szn.pl.

12-01-2023 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
GBS BANK
MARAL - HURTOWNIA BHP

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

OPIS Restauracja w Barlinku Strzelecka ...
Wykonuje usługi w zakresie transportu os...
Wykonujemy usługi w zakresie transportu ...

Sondujemy


Obecnie żadna sonda nie jest aktywna.

Ostatnie komentarze

Firmy

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach itp.

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach.Klasy 5 - 7, egzamin 8-klasisty, dorośli.

Usługi elektryczne ELEKTRYK

Działamy w branży elektrycznej i monitoringu Wykonujemy: - Instalacje elektryczne - Instalacje fotowoltaiczne - monitoring ...

GEO-INWEST geodeta

wachlarz naszych usług: - Obsługa geodezyjna inwestycji - Tyczenie hali - Tyczenie budynku - sporządzanie map do celów proje...

Najczęściej czytane

Jak pomóc starzejącemu się społeczeństwu?

Jak pomóc starzejącemu się społe...

Statystyki wskazują, że w krajac...

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - 7 pozycja Zmarzlika

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - ...

W niedzielne popołudnie na gorzo...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

News will be here
<div data-reosection>
<img style="width: 100%;" src="https://reonews.pl/public/empty.png" alt="News will be here">
</div>
News will be here
News will be here