OKNA BARLINEK
E-CHO INTERNET
KANCELARIA ADWOKAT MONIKA MALISZEWSKA
Pikantne fantazje – norma czy coś niepokojącego?

Sfera intymna bywa różnie pojmowana i odbierana. To, co dla jednych jest normą, dla innych może być nie do zaakceptowania... albo czymś, na co zawsze mieli ochotę, ale bali się spróbować. Ciężko też ukryć, że nie o wszystkim umiemy rozmawiać, nawet z osobami teoretycznie najbliższymi. Jedną z kwestii, które mogą być odbierane dwuznacznie, jest to, co dzieje się... w naszych głowach.

News will be here

Fantazje erotyczne – kto je ma?

Można zaryzykować twierdzenie, że takie fantazje mają niemal wszyscy aktywni seksualnie, niezależnie od wieku, płci, pochodzenia, stylu życia. I nie ma w tym nic nienormalnego czy dziwnego. Są one nieodłączną częścią naszego życia, tak samo, jak i fantazje czy marzenia dotyczące innych jego obszarów. Skąd się biorą? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, bo u różnych osób mogą być generowane przez różne bodźce. Zaliczymy do nich na pewno to, co oglądamy w telewizji, na ulicy czy - głównie – na platformach poświęconych tematyce tylko dla dorosłych. Źródłem, z którego wyrastają fantazje erotyczne, jest też to, czego doświadczyliśmy wcześniej, albo czego byliśmy bardzo blisko, a fantazje pozwalają nam podążyć drogą dalej i snuć marzenia „co by było gdyby”. Wyobraźnia jest niemal nieograniczona, tak samo jak i zakres fantazji erotycznych, które możemy snuć – i snujemy. Co ciekawe, wiele z fantazji mężczyzn i kobiet z różnych stron świata (przynajmniej w zachodnim kręgu kulturowym) pokrywa się i jest wspólna.

Co znajdziemy w tym najbardziej typowych tematach? Część osób fantazjuje o czymś nowym, czego do tej pory nie miało okazji spróbować, a mogą to być pozycje, miejsca (https://www.strefanamietnosci.pl/a-moze-morze-czyli-wakacyjny-seks-w-wodzie/) czy jakieś zabawki przeznaczone dla dorosłych. Dla części z kolei pociągające jest fantazjowanie o nowych formach ekspresji, obejmujących np. seks z więcej niż jedną osobą, z kimś zupełnie nieznajomym, lub odwrotnie, z osobą znaną osobiście lub np. z ekranu telewizji. Niektórzy lubią fantazjować o sobie w innej roli, w fantazjach ubierając kostium, dosłownie albo w przenośni, stając się np. kimś ważnym lub uległym, policjantem lub pokojówką, biznesmenem lub dominą. No dobrze, ale co robić z takimi fantazjami? Mówić o nich, czy zatrzymać tylko dla siebie? Podzielić się z partnerem/partnerką czy nie?

Rozmawiać czy ukrywać?

Nie ulega wątpliwości, że są fantazje, którymi lepiej się nie dzielić. Dotyczą one zachować uznawanych za mocno niewłaściwe, zakazanych przez prawo, obejmujących grono przyjaciół czy wręcz członków rodziny. One też się zdarzają i dopóki pozostaną tylko i wyłącznie fantazjami i w żaden sposób nie będą wpływały na codzienne funkcjonowanie czy związek, to nie są niebezpieczne. Większością „zwykłych” fantazji możemy jednak dzielić się z osobami partnerującymi, jeśli faktycznie chcemy, by spełniły się one i to właśnie z nimi. Sama rozmowa o nich może być bardzo podniecająca i pobudzająca. Chociaż z drugiej strony może być też bardzo krępująca, bolesna, a w skrajnych przypadkach spowodować nawet kryzys w związku. Jednak w świadomym i dojrzałym związku takie rozmowy trzeba toczyć. Seksualność jest nieodłączną (w większości przypadków) częścią relacji, więc i rozmowa na „te tematy” - również. Jej celem ma być podzielenie się fantazją, zapoznanie z nią osoby partnerującej. Dopiero w dalszej części można rozmawiać o tym, czy faktycznie chcecie ją wcielić w życie, czy dajmy na to odegracie ją w kontrolowanych okolicznościach, a może użyjecie opowieści jako afrodyzjaku, chociaż na realizację nie zdecydujecie się. Na pewno osoba zwierzająca się z fantazji nie może oczekiwać, że druga strona od razu rzuci się ochoczo ją realizować. W drugą stroną analogicznie – fakt podzielenia się fantazją należy docenić, zrozumieć chęć rozmowy o niej, nie traktować jak czegoś niestosownego czy „zboczonego” i szanować prawo każdego do odgrywania w fantazjach ulubionych scen i zachowań.

22-09-2022 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
GBS BANK
MARAL - HURTOWNIA BHP

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

OPIS Restauracja w Barlinku Strzelecka ...
Sprzedam tanio hydroizolacje w płynie ju...
Wykonuje usługi w zakresie transportu os...
Wykonujemy usługi w zakresie transportu ...

Sondujemy


Obecnie żadna sonda nie jest aktywna.

Ostatnie komentarze

Firmy

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach itp.

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach.Klasy 5 - 7, egzamin 8-klasisty, dorośli.

Usługi elektryczne ELEKTRYK

Działamy w branży elektrycznej i monitoringu Wykonujemy: - Instalacje elektryczne - Instalacje fotowoltaiczne - monitoring ...

GEO-INWEST geodeta

wachlarz naszych usług: - Obsługa geodezyjna inwestycji - Tyczenie hali - Tyczenie budynku - sporządzanie map do celów proje...

Najczęściej czytane

Jak pomóc starzejącemu się społeczeństwu?

Jak pomóc starzejącemu się społe...

Statystyki wskazują, że w krajac...

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - 7 pozycja Zmarzlika

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - ...

W niedzielne popołudnie na gorzo...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

News will be here
<div data-reosection>
<img style="width: 100%;" src="https://reonews.pl/public/empty.png" alt="News will be here">
</div>
News will be here
News will be here