Reklama [A] - E-CHO
Reklama [J] - GBS BANK - Kredyt mieszkaniowy
Napięta sytuacja w Europie. To pole do popisu dla oszustów…

Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega przed zwiększoną aktywnością cyberprzestępców, którzy korzystają z tego, że jesteśmy zdezorientowani i starają się podsycać w nas poczucie zagrożenia. Jak się zachować? Czego w żadnym wypadku nie robić? O tym w dalszej części artykułu.

Destruktywne działania ze strony agresorów a także osób, które chcą na ich działalności skorzystać, nie ograniczają się do działań w świecie rzeczywistym. W sieci również pojawiają się osoby i organizacje siejące dezinformację i czyniące kroki w celu destabilizacji funkcjonowania podmiotów sektora finansowego, firm i zwykłych obywateli.

Dlatego KNF ostrzega, by:

- w sytuacji czasowej niedostępności bankowości elektronicznej zachować spokój i nie ulegać panice, nie wypłacać masowo środków z bankomatów pozwolić działać wyspecjalizowanym podmiotom, w celu przywrócenia działania bankowości
- nie podejmować pochopnych, nieracjonalnych decyzji, kierując się anonimowymi komentarzami w mediach społecznościowych
- weryfikować otrzymywane informacje pod kątem fake newsów
- nigdy nie podawać nikomu swoich danych do logowania (loginów, haseł) – ani przez telefon, ani przez internet (weryfikować nadawców maili – oszuści potrafią podszywać się pod różnych nadawców) być czujnym. Nie poddawać się namowom osób podających się za pracowników bankowości, władz państwowych lub innych podmiotów. Mogą oni sprawiać wrażenie, że znają nasze dane – imię, nazwisko, adres, PESEL, numer karty – ale to nie oznacza, że mają prawo żądać od nas haseł lub przelewów
- nie instalować żadnego oprogramowania i nie ściągać aplikacji pochodzących z nieznanych źródeł
- nie wchodzić w linki z niezweryfikowanych źródeł wysłane SMS-em lub e-mailem, ani nie klikać w załączniki
- zwracać uwagę na poprawność adresów i treści odwiedzanych stron internetowych, na których mielibyśmy zostawić dane do karty. Jeśli w adresie www jest literówka, możemy mieć do czynienia z oszustwem

Źródło: GBS Bank

02-03-2022 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • Tym co są tak ogłupieni przez media przypominam że Banderze stawia się pomniki na Ukrainie ! 362. sposoby UPA na mordowanie Polaków -m polecam sobie przypomnieć. W wieli polskich firmach Ukraińcy sa traktowani lepiej niż Polacy. Sami sobie szykujemy pętle i dzieciom swoim to robicie !
 • Zbrodnie popełniano z niebywałym okrucieństwem: ludzi palono żywcem, wrzucano do studni, używano siekier i wideł, torturowano ofiary. Według szacunków polskich historyków, 40-60 tysięcy Polaków zginęło na Wołyniu, 20-40 tys. w Galicji Wschodniej, co najmniej 4 tysiące na terenie dzisiejszej Polski.
  Kto zabijał na Wołyniu?
  Sprawcy zbrodni wołyńskiej to Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów – frakcja Stepana Bandery, podporządkowana jej Ukraińska Powstańcza Armia oraz ludność ukraińska uczestnicząca w mordach swoich polskich sąsiadów. OUN-UPA nazywała swoje działania „antypolską akcją”.

  Kto z Was uczy nowe pokolenie Ukraińców prawdy ? Przyjaźń można budować tylko na prawdzie nie kłamstwie !
 • Skończył sie covid za sprawą Putina teraz mamy Bandrowską Ukrainę, której UWAGA Rosja nie odcięła dostawy ropy i gazu ! A Polsce tak ! Ale do bezmózgowia jakie uczyniono w naszych głowach takie informacje nic nie zmienią. Zachęcam do czytania prasy nie tylko polskojęzycznej. Co jest planowane w najbliższej przyszłości. A no wróci terroryzm tym razem będzie on w wykonaniu antyszczepionkowców i ekologów. Media już wiedzą. No i powróci źródło zysków czyli kolejna bajeczka o grypie ubrana w strasznego wirusa.

 • Nie zapominajmy, że wśród największych morderców najnowszej historii byli Żydzi – takie słowa nie zostały napisane przez żadnego z polskich dziennikarzy, tylko opublikowane na łamach izraelskiego portalu, Ynet News. Autorem poruszającego tekstu jest Sever Plocker, publikujący również na łamach… Gazety Wyborczej.

  Autor tych słów to Sever Plocker – publicysta i dziennikarz izraelski polskiego pochodzenia, wicenaczelny dziennika „Yediot Ahronot”, który w przeszłości przypominał ciemne karty w historii swojego narodu. Pisał, że Włodzimierz Lenin powołał do życia policję polityczną – Czeka, która zmieniała nazwy – GPU, NKWD aż do KGB. To w jej szeregach służyło wielu zbrodniarzy żydowskiego pochodzenia.
  Dziennikarz stwierdza, że obecnie pochodzenie zbrodniarzy ukrywa się pod takimi sformułowaniami jak staliniści czy ludzie sowieccy. Dlatego łatwo to ignorować.

  – Ale nie zapomnijmy o nich
 • Nie do objęcia umysłem ludzkim, tym
  bardziej umysłem dziecięcym. Rodzice
  mieli głowy rozrąbane na pół. Mamy długi warkocz był odcięty. W głowie ojca
  pozostawiona siekiera (...) W kołysce
  najmłodsza Bogusia, w wieku 1, 5 roku,
  uderzona była siekierą w czoło. Przez dłuższy czas była w konwulsjach, które miotały kołyską”. Tego dnia kolonia Parośla przestała istnieć."
  Zbrodnia w Parośli I uznawana jest za początek rzezi wołyńskiej. A.Duda chce łączyć narody !
 • Świadek tego wydarzenia 12 letni wówczas chłopiec Witek Kołodyński tak wspominał ten dzień:
  "Słychać było odgłosy rąbania i nieludzkie jęki. Po kilku minutach szedł następny Kozak,a my słyszeliśmy podobne do poprzednich odgłosy i jęki. Tak było aż do ostatniego. Pózniej oprawcy posili się obiadem. Po obiedzie, do sypialni wszedł dowódca z miną bardzo zadowoloną, za
  nim kilku bandytów rozebranych do koszul, roześmianych. Dowódca powiedział nam: "Musicie się położyć, my was powiążemy, żeby Niemcy was nie skrzywdzili za przetrzymywanie i karmienie partyzantów. Byliśmy bardzo zziębnięci, zdrętwiali, zalani krwią. Lila (siostra Witka) wstała i pomogła wstać mnie. Widok, który naszym oczom ukazał się, był straszny. Ukraina nie uznaje tego ludobójstwa i stawia pomniki Banderze i innym katom Polaków.
 • Tak więc: biorąc pod uwagę, że zarówno Kramatorsk, jak i Słowiańsk były pierwszymi dwoma ukraińskimi miastami, które zbuntowały się przeciwko reżimowi zainstalowanemu przez Obamę, można rozsądnie założyć, że Rosja miałaby zerową motywację – w rzeczywistości motywację negatywną, motywację do PRZECIWDZIANIA – jakiemukolwiek bombardowaniu stacji kolejowej Kramatorsk i zabijanie tam cywilów, ale Ukraina miałaby dużą motywację, aby to zrobić, aby móc oszukać opinię publiczną w krajach sprzymierzonych z USA, aby poparła wysłanie do rządu Ukrainy jeszcze większej ilości broni, a ostatecznie przyspieszyć rozszerzenie NATO o włączenie Ukrainę, którą obecnie media „informacyjne” w tych narodach rzucają w rolę bohaterskiego obrońcy demokracji.
 • By Lwów | 23 października 2014

  Samochód z zamontowaną kamerą należący do członków ukraińskiego batalionu nacjonalistów karnych został na początku tygodnia schwytany przez siły samoobrony Donieckiej Republiki Ludowej. Część filmu pokazuje ukraińskich radykałów, którzy zabierają kilku mieszkańców do dużej dziury w ziemi w zalesionym terenie, zmuszają miejscowych do wejścia do dziury, a następnie ich zastrzelili.
 • 11 czerwca strona „AntyMajdan” lub „ przeciw czystkom etnicznym ” zamieściła na youtube fragmenty niepublikowanych wcześniej oświadczeń z sesji prasowej Kovala z sesji prasowej, które zostały wygłoszone być może bezpośrednio po prywatnym spotkaniu ministra obrony w czerwcu 4. miejsce z najwyższymi przedstawicielami NATO, którzy poparli jego plan, który w ten sposób się rozpoczął. Ten youtube był zatytułowany „Sekretarz Obrony [Michajło Kowal] o obozie koncentracyjnym dla ludzi wschodniej Ukrainy”.
 • 17 sierpnia 2014, „Przesłuchanie [schwytanego] ukraińskiego poborowego jeńca wojennego – ENG SUBS” , youtube , tutaj mój fragment pochodzi z wywiadu milicji Donieck-Ługańsk z poborowym do armii ukraińskiej, 24-letnim szeregowym Jurijem Pietrowiczem Smykiem, którego Bateria mężczyzn została złapana „w ciasnym kotle”, a więc została schwytana przez siły Donieck-Ługańsk (przeciwko zamachowi). „Wspomniałeś przed tym nagraniem, że ranni żołnierze zostali pochowani żywcem. Gdzie to się stało? To było w pobliżu Krasnego Terrikonu. Zatrudnili staruszka, miejscowego, który kopał za pomocą koparki. Następnie zrzucono tam rannych [doniecko-ługańskich milicjantów]. I zostali pochowani, prawda? Tak. Wysypisko zostało zapełnione, a potem krążył nad nim czołg. Może po to, by upewnić się, że zostały głęboko zakopane.
R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - GBSBank
Reklama [D]
Reklama [D] - Autopromocja
Reklama [E]

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

Sprzedam mieszkanie o powierzchni 59,35 ...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Czy jesteś zadowolony/a z poziomu rozwoju Gminy Barlinek?

NIE
TAK
NIE WIEM
Reklama [G1]
Reklama [G1] - MRS English.
Reklama [G2]
Reklama [G2] - Autopromocja ebarlinek.pl
Reklama [G3]
Reklama [G4] - Autopromocja ebarlinek.pl
Reklama [G4]
Reklama [G5] - promocja
Reklama [G5]
Reklama [G1] - Autopromocja ebarlinek.pl
Reklama [G6]
Reklama [G7] - Autopromocja ebarlinek.pl
Reklama [G7]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.COM
Reklama [G8]
Reklama [G12] - JS-TŁUMACZENIA.PL
Reklama [G9]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP

Ostatnie komentarze

Firmy

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach itp.

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach.Klasy 5 - 7, egzamin 8-klasisty, dorośli.

Usługi elektryczne ELEKTRYK

Działamy w branży elektrycznej i monitoringu Wykonujemy: - Instalacje elektryczne - Instalacje fotowoltaiczne - monitoring ...

GEO-INWEST geodeta

wachlarz naszych usług: - Obsługa geodezyjna inwestycji - Tyczenie hali - Tyczenie budynku - sporządzanie map do celów proje...

Najczęściej czytane

Jak pomóc starzejącemu się społeczeństwu?

Jak pomóc starzejącemu się społe...

Statystyki wskazują, że w krajac...

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - 7 pozycja Zmarzlika

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - ...

W niedzielne popołudnie na gorzo...