Reklama [A] - Inter Com Łukasz Wrona
Reklama [CUK]
Reklama [A] - E-CHO
Reklama [A3] - Barlinek Okna Artur Gubała
MK KOSMETOLOG
CRS Pogoń Barlinek zaczyna kolejny sezon w klasie okręgowej.

Pogoń Barlinek po raz kolejny będzie walczyć w klasie okręgowej. Czego możemy spodziewać się po zespole? Czy są szanse na awans?

Wielu kandydatów

Zacznijmy od tego, co działo się w ubiegłorocznej kampanii – wtedy drużyna CRS Pogoń Barlinek rywalizowała w grupie drugiej. Zespół z Barlinka zajął 6. miejsce na 16 ekip. Można powiedzieć, że nie było szans na awans i mieliśmy stosunkowo spokojne utrzymanie. Jak będzie w tych rozgrywkach? Możemy przypuszczać, że takie pytanie zadaje sobie wielu fanów drużyny z Barlinka. Klasa okręgowa jest na tyle niskim poziomem, że zdarzyć się może wiele. Nie sposób też nie zatrzymać się przy Pogoni Połczyn Zdrój. Ekipa ta w zeszłym sezonie nie poradziła sobie w IV lidze, ale trzeba przyznać, że poziom IV ligi to znacznie większa rywalizacja.

Co na to bukmacherzy?

Zmagań w klasie okręgowej raczej nie znajdziemy w ofertach bukmacherów. Niemniej jednak wypada śledzić oferty – legalnie działający bukmacherzy robią wiele, aby uszczęśliwić klientów. Dobrze też pamiętać o tym, że zawsze warto zadbać o możliwość typowania na urządzeniu mobilnym. Zresztą najlepiej od razu zwrócić uwagę na ETOTO aplikacja pobierz.

Historia Pogoni Barlinek

Nie ulega wątpliwości, że klasa okręgowa przede wszystkim kojarzy się z amatorską piłką i klubami, które niewiele mówią. Trzeba jednak uwzględniać, że nie brakuje wyjątków, czego przykładem jest CRS Pogoń Barlinek. Możemy mówić o ekipie, za którą skrywa się wiele lat ciekawej historii. Dość powiedzieć, że w latach 1991-94 mogliśmy rozmawiać o występowaniu w III lidze. W latach 2010-13 (czyli naprawdę nie tak dawno) Barlinek ponownie gościł w III lidze, ale nie można zapomnieć, że mieliśmy zmienione nazewnictwo i tym samym był to czwarty poziom rozgrywkowy.

W mieście mieliśmy więc piłkę na znacznie wyższym poziomie niż dotychczas. Z drugiej strony trzeba pamiętać o tym, że obecny stan rzeczy nie wziął się z niczego – mieliśmy lata lepsze i gorsze. Wystarczy zatrzymać się przy 2013 roku – pożegnanie z czwartym poziomem rozgrywkowym nie wzięło się ze spadku. Klub na boisku prezentował się naprawdę dobrze, czego dowodem 7. miejsce. Ogromnym problemem były jednak sprawy pozaboiskowe. Sytuacja przedstawiała się na tyle źle, że zdecydowano, iż jedynym słusznym rozwiązaniem będzie wycofanie się z rozgrywek.

Decyzja o wycofaniu skutkowała tym, że następny sezon należało rozpocząć w klasie okręgowej. Co więcej, bardzo szybko mieliśmy kolejny przykry przypadek – ledwie 21 punktów, 16. miejsce i decyzja o wycofaniu się jeszcze w trakcie rozgrywek. Do tego doszło też zawieszenie działalności. Zawieszenie trwało rok i tym samym można powiedzieć, że w sezonie 2015/16 mieliśmy nowy początek na poziomie A klasy. Zaczęło się z przytupem, bo od awansu do klasy okręgowej. W sezonie 2018/19 mieliśmy powrót do A klasy, który można określić jako efekt likwidacji ligi okręgowej – po wspomnianym awansie ekipa z Barlinka cały czas rywalizowała na siódmym poziomie rozgrywkowym. W sezonie 2019/20 mieliśmy kolejny powrót do klasy okręgowej. Wypada też podkreślić, że wszystko odbyło się w nietypowych okolicznościach – ze względu na pandemię odbyła się tylko runda jesienna. Od tamtej pory możemy mówić o spokojnych dwóch sezonach w klasie okręgowej – tak trzeba nazwać 4. miejsce w sezonie 2020/21 i wspomnianą wcześniej 6. lokatę w sezonie 2021/22.

Największym kłopotem problemy pozasportowe

Można więc powiedzieć, że w ostatnich latach było różnie i największy problem stanowiło to, co działo się poza zieloną murawą. Z drugiej strony od sezonu 2015/16 mamy jednak nowy początek. Można mieć nadzieję, że wnioski z niedawnych błędów zostały wyciągnięte i teraz wszystko będzie w porządku. Jeśli tak się stanie, o wyniku będzie decydować wyłącznie boisko, gdzie ostatnio nie jest źle.

Zmagania w ramach rundy jesiennej potrwają prawdopodobnie do 20 listopada. Ogólny terminarz 15. kolejki zakłada mecze 19-20 listopada. Wygląda więc na to, że tegoroczne spotkania potrwają niemal do startu najważniejszej piłkarskiej imprezy w tym roku – chodzi oczywiście o rozpoczynające się 21 listopada Mistrzostwa Świata w Katarze.

[Artykuł partnera]

10-08-2022 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [c] GBS Bank
Reklama [D]
Reklama [D] - ESTO

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Eko-Anwa,...
Sprzedam nadwyżki z ogrodu datury 3-letn...
sprzedam wanne blaszaną używaną bardzo m...
Wykonujemy usługi w zakresie transportu ...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Czy uważasz Kino Panorama za atrakcyjne miejsce do oglądania filmów?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA
Reklama [G1]
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PROKOP I SYN
Reklama [G4]
Reklama [G5] - promocja
Reklama [G5]
Reklama [G1] - Autopromocja ebarlinek.pl
Reklama [G6]
Reklama [G7] - Autopromocja ebarlinek.pl
Reklama [G7]
Reklama [G8]
Reklama [G12] - JS-TŁUMACZENIA.PL

Ostatnie komentarze

Firmy

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach itp.

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach.Klasy 5 - 7, egzamin 8-klasisty, dorośli.

Usługi elektryczne ELEKTRYK

Działamy w branży elektrycznej i monitoringu Wykonujemy: - Instalacje elektryczne - Instalacje fotowoltaiczne - monitoring ...

GEO-INWEST geodeta

wachlarz naszych usług: - Obsługa geodezyjna inwestycji - Tyczenie hali - Tyczenie budynku - sporządzanie map do celów proje...

Najczęściej czytane

Jak pomóc starzejącemu się społeczeństwu?

Jak pomóc starzejącemu się społe...

Statystyki wskazują, że w krajac...

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - 7 pozycja Zmarzlika

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - ...

W niedzielne popołudnie na gorzo...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...