Reklama [A3] - Barlinek Okna Artur Gubała
Reklama [A] - E-CHO
Reklama [B] - Kancelaria Adwokacka
MK KOSMETOLOG
Zaproszenie do składania propozycji projektów do strategii partnerstwa ''Lider Pojezierza''.

Od kilku miesięcy Gmina Barlinek wraz z innymi samorządami pracuje nad stworzeniem wspólnej strategii rozwoju obszaru partnerstwa „Lider Pojezierza” tworzonego przez gminy powiatu myśliborskiego, pyrzyckiego, choszczeńskiego oraz gminy Trzcińsko Zdrój z powiatu gryfińskiego.

News will be here

W ubiegłym roku opracowana została diagnoza obszaru, w której brali również udział mieszkańcy i organizacje z gminy Barlinek. Na podstawie zebranych danych i opinii, wskazano, iż kluczowymi kierunkami rozwoju partnerstwa powinny być m.in.:

· rozwój gospodarczy,
· rozwój turystyki na obszarze partnerstwa,
· ochrona środowiska i rozwój niezależności energetycznej obszaru,
· usprawnienie transportu publicznego,
· poprawa usług związanych z ochroną zdrowia, opieką nad osobami starszymi czy zagrożonymi wykluczeniem społecznym,
· wzmacnianie współpracy mieszkańców i samorządów,
· rozwój lokalnego rolnictwa i sektora rybackiego,
· rozwój edukacji powiązanej z rynkiem pracy.
· rozwój kultury na obszarze partnerstwa.

W ramach tych kierunków rozwoju partnerstwa będą planowane przyszłe działania i projekty. Będą one również podstawą do ubiegania się o dofinansowanie ze środków unijnych, jak i krajowych.

Zapraszamy mieszkańców, liderów społecznych, organizacje pozarządowe i wszystkie osoby chętne do podzielenia się swoimi pomysłami na rozwój wyżej wymienionego obszaru partnerstwa "Lider Pojezierza".

Projekty i pomysły na wspólne działania można zgłaszać elektronicznie za pomocą załączonego formularza  lub pobrać formularz „Propozycja projektu do strategii partnerstwa „Lider Pojezierza” wypełnić go i złożyć w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Barlinku lub przesłać na adres mailowy: fundusz@barlinek.pl w terminie do 29.01.2023r.

Państwa aktywność i pomysły są ważne dla przyszłości miejsca, w którym żyjemy!


Poniżej przedstawiamy prezentację, która może być pomocna w przygotowaniu propozycji projektów.

Załącznik: Propozycje projektów do strategii obszaru partnerstwa Lider PojezierzaStrategia rozwoju obszaru funkcjonalnego "Lider Pojezierza" jest tworzona przy współpracy ze Związkiem Miast Polskich i Fundacja „Fundusz Współpracy" w ramach projektu "Centrum Wsparcia Doradczego Plus", którego organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Źródło: Urząd Miejski w Barlinku

17-01-2023 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • W Barlinku w kierunku Lipian było i jest tyle ziemi ale rolniczej i pod sady, to najlepsze jakościowo gleby w gminie, dodatkowo w posiadaniu rolników, a nie urzędu. Żeby teren zaproponować przedsiębiorcom to trzeba go mieć, ja nie zgadzam się na to żeby z moich podatków szło na zakupy gruntów dla jakiś firm, to nie jest rola urzędu, Borne poszło do strefy i trudno się temu dziwić, bo tam były lepsze warunki podatkowe i dużo zwolnień z opłat, a strefy tworzyło państwo dopóki się mumia europejska nie zaczęła do tego wtrącać.
 • W Barlinku w kierunku Lipian było i jest tyle ziemi inwestycyjnej, że gdyby tylko Gmina miała przedsiębiorczych zarządców, to by zapewniła ziemię pod Borne. Borne spokojnie by się tu wybudowało.
  Nigdy nie będzie czegoś takiego jak taniej w Gorzowie niż w Barlinku.
  Wszystko jest kwestią przedsiębiorczości ludzi w Urzędzie. W Barlinku Urząd to totalny beton pozbawiony umiejętności przedsiębiorczego, wizjonerskiego i logicznego myślenia.
  W naszym urzędzie tym ludziom nic się nie chce.
 • BORNE NA POCZĄTKU PLANÓW ROZBUDOWY CHCIAŁ W BARLINKU - nasi włodarze jakby tak naprawdę chcieli to by mogli dać leprze warunki - nasi nie dali bo byli pod wpływem Barlinek S.A.
 • Do Bormego:)
  Borny poszedł do Gorzowa nie dlatego, że było taniej a dlatego, że rozbiła się sprawa drogi komunikacyjnej pomiędzy firmami. Nie chciał wspólnej z działającą wtedy kużnią po Bomecie i chcieli wykupić ziemię od rolnika aby mieć samodzielną drogę wewnątrzzakładową należącą TYLKO do Bornego.
  A nasi z Barlinka "przekonali" rolnika aby Bornemu nie sprzedawał ziemi.

  Przecież nasi też mogli takie, lub podobne, warunki dać - tylko im się nie chciało ... Bo Barlinek deska załatwiał sobie przyszłość po znajomości. - Gdyby Borne tam się ulokował - To Barlinek S.A. nie miałby przyszłości w rozbudowywaniu.
  A PRZEDE WSZYSTKIM CHODZIŁO O TANIEGO PRACOWNIKA dla Barlinek S.A.- gdyby było więcej miejsc pracy to by trzeba było więcej płacić wartościowym pracownikom. TERAZ Za taką samą pracę w Barlinku i w Gorzowie Borny płaci więcej w Gorzowie niż w Barlinku - dlatego, że jest tam większa konkurencja na rynku pracowników

  A teraz mają dodatkowe koszty komunikacji pomiędzy zakładami. - to też się liczy.
 • Borny odszedł sam do strefy bo było im tam taniej jak to w strefie. Naszemu Barlinkowi trudno konkurować z większymi miastami i strefami ekonomicznymi
 • Jak jakiś biznes przyjdzie to i tak pogonią poza Barlinek - tak jak było np. z rozbudową Bornego.
R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - GBS BANK
Reklama [D]
ECOVIA

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

Oddam meblościankę ,znajduje się na 4 pi...
Doradca Klienta w Zespole Doradców Biz...
Wykonuje usługi w zakresie transportu os...
Wykonujemy usługi w zakresie transportu ...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy


Obecnie żadna sonda nie jest aktywna.

Reklama [G1]
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PROKOP I SYN
Reklama [G4]
Reklama [G5] - promocja
Reklama [G5]
Reklama [G1] - Autopromocja ebarlinek.pl
Reklama [G6]
Reklama [G7] - Autopromocja ebarlinek.pl
Reklama [G7]
Reklama [G8]

Ostatnie komentarze

Firmy

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach itp.

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach.Klasy 5 - 7, egzamin 8-klasisty, dorośli.

Usługi elektryczne ELEKTRYK

Działamy w branży elektrycznej i monitoringu Wykonujemy: - Instalacje elektryczne - Instalacje fotowoltaiczne - monitoring ...

GEO-INWEST geodeta

wachlarz naszych usług: - Obsługa geodezyjna inwestycji - Tyczenie hali - Tyczenie budynku - sporządzanie map do celów proje...

Najczęściej czytane

Jak pomóc starzejącemu się społeczeństwu?

Jak pomóc starzejącemu się społe...

Statystyki wskazują, że w krajac...

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - 7 pozycja Zmarzlika

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - ...

W niedzielne popołudnie na gorzo...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...