Reklama [A] - Manpower Polska
Reklama [A] - E-cho - 2020
Reklama [J] - GBS BANK
Ustąp, aby zwyciężyć.

Aikido to skuteczna sztuka samoobrony dla każdego. Od 10 września będzie ją można ćwiczyć także w Barlinku.

Ciemna uliczka, do domu samotnie wraca nastolatka. Nagle drogę zachodzi jej trzech napastników. Jeden z nich chwyta ją za rękę i…. za chwilę znajduje się na ziemi, skręcając się z bólu. Dwaj pozostali próbują atakować dziewczynę, ale też po chwili padają na ziemię jak rażeni prądem i nie wiedzą, co się stało. A dziewczyna spokojnie idzie dalej…

Tak właśnie działa aikido – samoobrona, w której główną zasadą jest wykorzystanie ataku przeciwnika. Napastnik może być dwa razy większy i silniejszy od ciebie, a ty i tak sobie z nim poradzisz. Obrócisz jego agresję przeciw niemu samemu.

Twórcą współczesnego aikido był Morihei Ueshiba, japoński mistrz sztuk walk, który na przełomie XIX i XX wieku uporządkował techniki aiki – jutsu, daito ryu i innych szkół w jeden, spójny system. Bardzo różni się on od innych sztuk walk – karate, judo czy kung fu. Nie występuje tu bowiem pojęcie ataku – aikidoka odbiera atak przeciwnika. Wiele ruchów wywodzi się z technik miecza.

Aikido to świetny i uniwersalny system samoobrony. Nie trzeba mieć wielkich mięśni, aby nauczyć się technik tej sztuki walki. Tutaj mniejszy bez problemu poradzi sobie z większym, a aikido jest doskonałą samoobroną dla kobiet. Ćwiczenia sprawiają dużo radości dzieciom – to świetna alternatywa dla siedzenia przed komputerem. Nieśmiałe dzieci podczas treningów nabierają pewności siebie, te z dużą ilością energii rozładowują ją w technikach aikido, a dzieci z otyłością podczas zajęć z elementami zabaw ruchowych szybciej spalają zbędne kilogramy.

10 września rozpoczyna swą działalność sekcja aikido w Barlinku. Otwiera ją Klub Aikido Renshu. Zajęcia prowadzi sensei Artur Rosiak, ćwiczący sztuki walki już 30 lat, od kilkunastu lat posiadacz czarnego pasa w aikido, instruktor prowadzący od 18 lat zajęcia z grupami dziecięcymi i dorosłych. Treningi będą odbywać się we wtorki i czwartki o godz. 17.30 w sali sztuk walki Klubu Boran Barlinek przy ul. 11 Listopada 10 (Górny Taras). Są też plany uruchomienia treningów samooobrony dla kobiet – również we wtorki i czwartki, o godz. 19.00.

Podczas treningu ćwiczący uczą się bezpiecznego padania, technik samoobrony, poruszania się w czasie walki, obrony przed nożem, kijem i mieczem oraz elementów walki mieczem i kijem. Elementem treningu są też ćwiczenia relaksacyjne (oddechowe, rozciągające) Nie trzeba mieć od razu kimona, na początek wystarczy dres. Na zajęciach panuje przyjazna, sympatyczna atmosfera.

Zainteresowani rozpoczęciem przygody mogą po prostu przyjść na któryś z treningów lub umówić się telefonicznie pod nr 601 937 378. Zapraszamy!

08-09-2020 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [D1] - Gryf Stone
Reklama [E]
Reklama [E] - Serwis Rowerowy

Firma Pro-Trailer Lipiany Sp. z o.o. szu...
Sprzedam Suzuki Splash 1 242 cm3 benzyna...
Firma Pro-Trailer Sp. z o.o. w Lipianach...
Firma Pro-Trailer Sp. z o.o. w Lipianach...
Firma Pro-Trailer Sp. z o.o. w Lipianach...
Działka położona w cichej i malowniczej ...
Zapraszam na sesje zdjęciowe.Chętnie uwi...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - Autopromocja
Reklama [G2]
Reklama [G2] - DJ Pitersound
Reklama [G3]
Reklama G3] - Autopromocja
Reklama [G4]
Reklama [G4] Carlstahl
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G7]
Reklama [G7] - Pomoc drogowa
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G9]
Reklama [G9] - Janmet ogrodzenia panelowe
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [G12] - AUTOPROMOCJA

Ostatnie komentarze

Firmy

Pokoje / mieszkanie do wynajęcia.

Mieszkanie 70m2. Dwie sypialnie - 5 osobowa z balkonem oraz 3 osobowa. Każda posiada tv, osobna duża kuchnia oraz łazienka z wc ...

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

List intencyjny w sprawie budowy...

W Barlinku oficjalnie otwarto dz...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...