Reklama [A] - Dni Ekologii - Przelewice
Reklama [A] - E-CHO
Reklama [B] - Kancelaria Adwokacka
MK KOSMETOLOG
Zmiany w przepisach i nowy taryfikator mandatów.

Już od trzech dni obowiązują przepisy zaostrzające kary dla uczestników ruchu drogowego popełniających wykroczenia.

Zmiana sprawiła, że znacząco wzrosły kwoty mandatów m.in. za przekroczenia dozwolonej prędkości czy zachowania godzące w bezpieczeństwo pieszych. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego również muszą liczyć się z wysokimi karami za niektóre przewinienia.

ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 30 grudnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń to kolejna zmiana w przepisach ruchu drogowego w ostatnich kilkunastu miesiącach, która ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

Zwolnij i zadbaj o bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu drogowego. Tylko w pierwszych dniach obowiązywania nowego taryfikatora myśliborscy policjanci ruchu drogowego ujawnili wielu kierujących dopuszczających się przekroczenia dozwolonej prędkości.

Rekordzistka w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h pędziła 179 km/h. Kolejny przypadek to kierujący Mercedesem, który za nic miał obowiązujące przepisy i poruszał się z prędkością 174 km/h.

Myśliborscy policjanci byli czujni i szybko ostudzili zapędy piratów drogowych. Oba opisywane przypadki miały miejsce do drodze S-3 gdzie dopuszczalna prędkość to 120 km/h. Za niestosowanie się do obowiązujących przepisów na kierujących nałożono mandaty karne w wysokości 1500 zł a ich konta punktowe wzbogaciły się o 10 pkt. karnych.

Warto również zwrócić uwagę na wysokość kar za kierowanie pojazdem niemechanicznym w stanie po użyciu alkoholu i w stanie nietrzeźwości – tutaj kary wynoszą odpowiednio 1000 zł i 2 500 zł.

Z całością rozporządzenia oraz nowym taryfikatorem można zapoznać się klikając w link poniżej:

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20210002484/O/D20212484.pdf

Źródło: KPP Myślibórz

05-01-2022 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Tomek zgadza się. 2 lata powrotu do normalnosci i coś jej nie widać. Nawet to, że posłowie odrzucili projekt o obowiązku szczepien samych siebie nie daje ludziom do myślenia. Nie wiem co się musi stać, by pojeli ci jest grane.
  • Tomek. Wysokie mandaty do bat na piratów drogowych ale też wiadomym jest, że większe wpływy do budżetu państwa.
  • Jeżeli ktoś myśli że te mandaty są po to by poprawić bezpieczeństwo na drogach to jest w błędzie. Socjalizm polega na rozdawnictwu a zarazem zamordyzmie. Coraz wyższe podatki coraz mniej praw obywatelskich "Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju!" - Stefan Kisielewski. Ludzie myślą że PO i PiS to partie ścierające się z sobą - tak ale tylko w mediach w kwestiach istotnych dla nas dla naszych kieszenie idą ręka w rękę tak jak we wprowadzani zamordyzmu. Polacy są narodem który łatwo ogłupiać do pewnego czasu. Przykład maseczek na 2 tygodnie zmieniany w 2 lata i tak do 2024 roku. Czwarta rewolucja przemysłowa. Klaus Schwab lub Wilki Reset - książki na wyciągniecie ręki w których jasno i wyraźnie noemarksita pisze jaki jest cel całej tej "pandemii" Ale nawet to do ludzi nie dociera bo uwierzyli w telewizyjne przekazy. Policja lekarze to zawody które straciły szacunek. Z jednej strony cała ta pandemia pokazała obraz nasz wszystkich kim jesteśmy jak pod płaszczykiem elegancji Francji wyszedł z wielu osób bolszewizm , pogarda dla ludzi.
R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - GBS BANK
Reklama [D]
Reklama [D] - m finance Kaja Kulczycka

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

Wykonujemy usługi w zakresie transportu ...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Czy uważasz Kino Panorama za atrakcyjne miejsce do oglądania filmów?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA
Reklama [G1]
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PROKOP I SYN
Reklama [G4]
Reklama [G5] - promocja
Reklama [G5]
Reklama [G1] - Autopromocja ebarlinek.pl
Reklama [G6]
Reklama [G7] - Autopromocja ebarlinek.pl
Reklama [G7]
Reklama [G8]
Reklama [G12] - JS-TŁUMACZENIA.PL

Ostatnie komentarze

Firmy

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach itp.

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach.Klasy 5 - 7, egzamin 8-klasisty, dorośli.

Usługi elektryczne ELEKTRYK

Działamy w branży elektrycznej i monitoringu Wykonujemy: - Instalacje elektryczne - Instalacje fotowoltaiczne - monitoring ...

GEO-INWEST geodeta

wachlarz naszych usług: - Obsługa geodezyjna inwestycji - Tyczenie hali - Tyczenie budynku - sporządzanie map do celów proje...

Najczęściej czytane

Jak pomóc starzejącemu się społeczeństwu?

Jak pomóc starzejącemu się społe...

Statystyki wskazują, że w krajac...

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - 7 pozycja Zmarzlika

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - ...

W niedzielne popołudnie na gorzo...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...