Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne na każdą okazję.
Reklama [A] - Maral - Hurtownia BHP
Z regionu: W Lipianach przybędzie pracy. Powstanie fabryka przyczep.

W Lipianach wybudowana zostanie innowacyjna fabryka przyczep. Firma Pro-Trailer pozyskała na nowoczesną inwestycję środki unijne Urzędu Marszałkowskiego.

Dzięki przedsięwzięciu wartemu prawie 17 mln zł powstanie kilkanaście nowych miejsc pracy. Podpisanie umowy odbędzie w piątek, 21 września 2018 roku w Lipianach. Dokumenty parafuje wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa oraz prezes spółki Friedhelm Hilken.

W swoich ambitnych planach spółka Pro-Trailer ma budowę hali produkcyjnej oraz wyposażenie jej w sprzęt umożliwiający produkcję przyczep z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii opartych na wyłącznych patentach. Inwestycja ułatwi firmie konkurowanie na rynkach europejskich oraz wzmocni jej ofertę dotyczącą przyczep budowlanych i rolniczych oraz ich elementów konstrukcyjnych. Ponadto na zatrudnienie w nowej lipiańskiej fabryce będzie mogło liczyć blisko 40 osób.

Przedsięwzięcie warte jest prawie 17 mln zł, z czego Urząd Marszałkowski w ramach Programu Operacyjnego przekaże spółce ponad 7 mln zł. Prace potrwają najpóźniej do grudnia 2019 roku. Projekt wpisuje się w założenia 1 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie”, działania 1.6 „Tworzenie nowych miejsc pracy na obszarze Specjalnej Strefy Włączenia”.

SSW to autorski mechanizm Urzędu Marszałkowskiego umożliwiający przeznaczenie unijnego wsparcia dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które przez swoją działalność ożywić gospodarczo najbardziej potrzebujące miejsca regionie oraz pozwolą zwiększenie zatrudnienia. Statusem Strefy na Pomorzu Zachodnim objęte zostały 74 gminy, w których zdiagnozowano problemy demograficzne i infrastrukturalne, złą dostępność do usług publicznych, niski potencjał gospodarczy, konsekwencje statusu wsi popegeerowskiej oraz ubóstwo, zlokalizowane głównie w środkowej, wschodniej oraz południowo-wschodniej części województwa.

Źródło: UMWZ. Zdjęcie: hilken-fahrzeugbau.de

20-09-2018 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Jeżeli chodzi o biznes, to Lipiany są lepiej położone od Barlinka. Mają obecnie więcej terenów pod zabudowę oraz więcej niewykorzystanych budynków po zakładach pracy. Do tego pobliska S3, dojazd na Gorzów i Szczecin.
    Biznesowo lepsze miejsce na produkcję niż Barlinek gdzie nie ma działek i budynków a mieszkania cenią się drożej niż w Gorzowie.
    W przypadku tej firmy najważniejszym jednak czynnikiem były osoby, które ją w Lipianach zakładały a dokładniej mówiąc pewni mieszkańcy Lipian. Do tego dostępny był teren wraz z budynkiem w rozsądnej cenie.
    U nas gdyby chcieli postawić taką firmę to nie mieliby gdzie a jak chcieliby kupić działkę, to musieliby zapłacić 1 - 2 mln za sam grunt. A tam za te pieniądze dostali wszystko.
    Ta sama historia dotyczy Prignitz. Poszli bo tam ich chciano i mieli teren. U nas tego nie ma bo wszystko jest albo sadowników albo prywatne i za grube miliony.
  • Fajnie, że w Lipianach się coś dzieje. To miasteczko, które potrzebuje firm i miejsc pracy.

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [B]
Reklama [B] Janex Barlinek
Reklama [C]
Reklama [C1] INT-PRODUCTION
Reklama [C1]
Reklama [D1]
Reklama [D1] Usługi BHP Maciej Olejnik
Reklama [D3]
Reklama [D3] PH. MARAL - Artykuły BHP

Ogłoszenia

Bez pośredników! Na sprzedaż dom jedno...
Wynajmę gabinet usługowy na ul. Fryderyk...
Sprzedam drewno opałowe brzoza, wiąz, ol...
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Eko-Anwa,...
Mam do zaoferowania działkę o powierzchn...
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D5] - S T A N I S Ł A W S K I
Reklama [D5] - Stanisławski
Reklama [D6] Inter-Com Łukasz Wrona
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D11] Restauracja Stara Galeria
Reklama [D11] Restauracja Stara Galeria
Reklama [D12] ABS Andrzej Binkowski
Reklama [D13] RACHUNEK S.C. Biuro Rachunkowe
Reklama [D14] - Virtualnetia
Reklama [D14] Virtualnetia
Reklama [D15] - Zegarki edwa.pl
Reklama [D15] Zegarki-edwa
Reklama [D16] - Meble 4you
Reklama [D16] Meble 4you
Reklama [D17] Kwiaciarnia ''Centrum'' Roman Ślaź

Sondujemy

Czy usługi medyczne w Barlinku są zadowalające?

TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA

Kalendarz wydarzeń

styczeń, 2019
PnWtŚrCzPtSbNd
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Mapa miasta

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Ostatnie komentarze

Partner [A]

Parnter [B]

Partner [C]

Partner [D]

Partner [E]

© 2009 - 2019 ebarlinek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.RegulaminPolityka prywatności - RedakcjaReklamaArchiwalna wersja portalu

 

Redakcja portalu ebarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników, a także za treść nadesłanych materiałów i publikowanych reklam.

 

Bezpieczeństwo          Statystyki         Certyfikat SSL