Reklama [B] - MARAL Hurtownia BHP
Reklama [A] - E-cho - 2020
Reklama [J] - GBS BANK
Region: Sprawca brutalnego pobicia księdza zatrzymany.

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie a wcześniej Rejonowa w Myśliborzu wszczęła śledztwo w sprawie ataku na księdza podczas protestów przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego.

Do zdarzenia doszło 24 października na stacji benzynowej w Myśliborzu. Pokrzywdzony - wikary jednej z myśliborskich parafii -został zaatakowany przez jednego z uczestników demonstracji.

W toku czynności ustalono, iż podejrzany publicznie i bez powodu uderzył pięścią w twarz i brzuch, po czym używał wobec niego słów wulgarnych i obelżywych. Atak wezbrał na sile gdy napastnik dowiedział się, że pokrzywdzony jest księdzem.

Prokurator w dniu 29 października postawił mężczyźnie zarzuty za czyny opisane wyżej, a ponadto w związku z faktem, że zatrzymany mężczyzna uczestnicząc w demonstracji wiedział, że jest dotknięty chorobą zakaźną wywołaną koronawirusem Sars-CoV-2, usłyszał on również zarzut bezpośredniego narażenia na zakażenie wielu osób.

Mężczyzna był dotychczas kilkukrotnie karany sądownie.

Za zarzucane podejrzanemu m.in. przestępstwo narażenia wielu ludzi na zakażenie chorobą zakaźną grozi odpowiedzialność karna w postaci kary pozbawienia wolności w wymiarze od roku do lat 10, przy czym – przestępstwo to jest zagrożone najsurowszą karą spośród wszystkich przestępstw zarzucanych podejrzanemu.

Po wykonaniu czynności z udziałem podejrzanego prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Film ze zdarzenia dostępny jest tutaj.

Źródło: Prokuratura Rejonowa Szczecin
Zdjęcie: screen wideo wp.pl

31-10-2020 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • To prawda portalkonkurencyjny jednostronnie lewacki, nie publikuje komentarzy, które mu nie pasują. Gdzie wolność słowa!!! he he śmiechu warte. POLSKA Z WARTOŚCIAMI!!! PRECZ Z LEWACTWEM!!
  • Bardzo mi się nie podoba, że konkurencyjny portal ten psedomarsz przedstawił w nieobiektywnym świetle, stając wprost po jjednej stronie. Gdzie obiektywizm?Pofesjonalizm?
  • Jojo masz rację.Najbardziej komunistyczne miasto w powiecie Myśliborskim to Barlinek począwszy jakieś 70% rady miejskiej BARLINKA , około 80% wśród nauczycieli uczących obecnie a 100% nauczycieli którzy poszli na emeryturę do 1995.A prezesami firm czy dyrektorzy to byli komuniści co za grosze kupili firmy i sprzęt kiedyś państwowe ach .....długo można by było pisać.Komuna jest i będzie zawsze na Pomorzu zachodnim
  • Lewactwo w sądach.
  • Takie tam pokojowe protesty
  • Nic dodać i nic ująć kiedyś cicha spokojna biedna dziewczyna a po ślubie studia lprawnicze ledwo zdawała a teściu wszystko zalatwil-Rutkowski Powiat Myślibórz baron paliwowy a syn w CPN w Barlinku kiedyś sprzedawał paliwo chszczone z wodaWładza z dziada pradziada $$$$$parcie na szkło Prokurator Rutkowska R.I.P. życzę
  • Kocham Cię mamo za to, że mnie nie zabiłaś
  • Co z tego jak pani sędzia ze słusznego zaciągu zwolniła go nie patrząc argumenty prokuratury.
R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [D1] - Gryf Stone
Reklama [E]

W tych trudnych czasach przykłada się do...
Zapraszam na sesje zdjęciowe.Chętnie uwi...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - Autopromocja
Reklama [G2]
Reklama [G2] - DJ Pitersound
Reklama [G3]
Reklama [G4]
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G7]
Reklama [G7] - Pomoc drogowa
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G9]
Reklama [G9] - Janmet ogrodzenia panelowe
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP

Ostatnie komentarze

Firmy

Pokoje / mieszkanie do wynajęcia.

Mieszkanie 70m2. Dwie sypialnie - 5 osobowa z balkonem oraz 3 osobowa. Każda posiada tv, osobna duża kuchnia oraz łazienka z wc ...

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

List intencyjny w sprawie budowy...

W Barlinku oficjalnie otwarto dz...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...