Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne na każdą okazję.
Reklama [A] - Maral - Hurtownia BHP
Region: Inwestycje w Pełczycach. Będzie rewitalizacja i czysta woda.

Dzięki funduszom europejskim Gmina Pełczyce może realizować inwestycje przyjazne mieszkańcom.

Dofinansowanie ze środków RPO w wysokości blisko 9 mln zł pozwoli na zagospodarowanie terenów przybrzeżnych wokół jezior Panieńskiego i Stawno, modernizację placu Mickiewicza oraz budowę sieci wodociągowej i nowej stacji uzdatniania wody. Trzy umowy gwarantujące przekazanie wsparcia zostały podpisane 17 października 2018 r. w Szczecinie przez członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Ryszarda Mićkę oraz burmistrza Mirosława Kluka.

Rewitalizacja służy mieszkańcom

Dwie umowy dotyczyły działań wspierających rewitalizację. To projekty dotyczące zagospodarowania brzegów jezior Panieńskiego i Stawno oraz modernizacji placu Mickiewicza w Pełczycach. – Dzięki środkom regionalnego programu przeznaczonym na rewitalizację,w ramach pierwszego naboru w działaniu 9.3 dofinansowanie otrzyma 48 projektów z terenu trzydziestu gmin. Łączna kwota wsparcia to ponad 112 mln zł – wyjaśnia członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Ryszard Mićko i dodaje, że to nie ostatnia szansa dla zachodniopomorskich samorządów w tym zakresie.

Dzięki wsparciu dookoła jezior zostaną wybudowanie ścieżki, a w pobliżu grodziska powstaną pomosty pływające, stanowiska wędkarskie, ławki, miejsca do biwakowania oraz skatepark. Projekt zakłada także poszerzenie plaż. Aby przebudowana przestrzeń była dostępna dla mieszkańców zostanie wybudowana także droga dojazdowa. – Pełczyce zyskają ciekawe miejsce do organizacji imprez plenerowych, kulturalnych czy edukacyjnych. Jestem przekonany, że mieszkańcy polubią nowe miejsce spotkań – komentuje realizację inwestycji Ryszard Mićko.

Powierzchnia obszarów objętych rewitalizacją wyniesie 1,38 ha. Wartość całkowita projektu to ponad 6,1 mln zł. Dofinansowanie to kwota 4 mln zł. Prace powinny zakończyć się w październiku 2021 r.

Druga zawarta umowa dotyczyła modernizacji przestrzeni placu Mickiewicza w Pełczycach. Na tę inwestycję gmina pozyskała ze środków RPO ponad 1,3 mln zł dofinansowania (wartość całkowita projektu to ponad 1,5 mln zł). Zaplanowano m.in. postawienie fontanny, wybudowanie placu zabaw czy zasadzenie roślin. Inwestycja powinna zakończyć się do końca grudnia 2018 r.

Inwestycje w czystą wodę

Trzecia zawarta umowa to działanie wspierające ochronę środowiska. Ponad 3,5 mln zł dofinansowania to kwota wsparcia na inwestycję dotyczącej budowy stacji uzdatniania wody w Pełczycach oraz modernizacji odcinków sieci wodociągowej wraz z przełączeniem istniejących przyłączy wodociągowych przy ul. Pionierów i Starogrodzkiej Pełczycach oraz w miejscowościach Sarnik, Jagów i Będargowo w gminie Pełczyce. Wartość całkowita inwestycji to ponad 5,9 mln zł. Inwestycja powinna zakończyć się do grudnia 2019 r. (dokumentacja techniczna do realizacji projektu przygotowywana była w roku 2014).

Podpisane umowy

„Rozbiórka istniejącej i budowa nowej Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Pełczyce oraz budowa odcinków sieci wodociągowej wraz z przełączeniem istniejących przyłączy wodociągowych przy ul. Pionierów i Starogrodzkiej w mieście Pełczyce oraz w miejscowościach Sarnik, Jagów i Będargowo w gminie Pełczyce”. Projekt jest realizowany w ramach Osi 3 priorytetowej Ochrona środowiska i adaptacja do zmian klimatu, Działanie 3.5 Wsparcie rozwoju sieci wodociągowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014–2020.

„Zagospodarowanie brzegów Jeziora Panieńskiego i Jeziora Stawno”. Projekt realizowany jest ramach Osi 9 Infrastruktura publiczna, Działanie 9.3 Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich.

„Modernizacja (zagospodarowanie) przestrzeni placu Mickiewicza w Pełczycach”. Projekt realizowany jest ramach Osi 9 Infrastruktura publiczna, Działanie 9.3 Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich.

Źródło: WZP/ biuro prasowe

03-11-2018 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [B]
Reklama [B] Janex Barlinek
Reklama [C]
Reklama [C1]
Reklama [D1]
Reklama [D1] Usługi BHP Maciej Olejnik
Reklama [D3]
Reklama [D3] PH. MARAL - Artykuły BHP

Ogłoszenia

Bez pośredników! Na sprzedaż dom jedno...
Wynajmę gabinet usługowy na ul. Fryderyk...
Sprzedam drewno opałowe brzoza, wiąz, ol...
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Eko-Anwa,...
Mam do zaoferowania działkę o powierzchn...
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D5] - S T A N I S Ł A W S K I
Reklama [D5] - Stanisławski
Reklama [D6] Inter-Com Łukasz Wrona
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D11] Restauracja Stara Galeria
Reklama [D11] Restauracja Stara Galeria
Reklama [D12] ABS Andrzej Binkowski
Reklama [D13] RACHUNEK S.C. Biuro Rachunkowe
Reklama [D14] - Virtualnetia
Reklama [D14] Virtualnetia
Reklama [D15] - Zegarki edwa.pl
Reklama [D15] Zegarki-edwa
Reklama [D16] - Meble 4you
Reklama [D16] Meble 4you
Reklama [D17] Kwiaciarnia ''Centrum'' Roman Ślaź

Sondujemy

Czy usługi medyczne w Barlinku są zadowalające?

TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA

Kalendarz wydarzeń

styczeń, 2019
PnWtŚrCzPtSbNd
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Mapa miasta

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Ostatnie komentarze

Partner [A]

Parnter [B]

Partner [C]

Partner [D]

Partner [E]

© 2009 - 2019 ebarlinek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.RegulaminPolityka prywatności - RedakcjaReklamaArchiwalna wersja portalu

 

Redakcja portalu ebarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników, a także za treść nadesłanych materiałów i publikowanych reklam.

 

Bezpieczeństwo          Statystyki         Certyfikat SSL