Reklama [G] Salon Kosmetyczny Femina
Reklama [A] GBS Bank - Znajoma lokata
Region: Inwestycje w Pełczycach. Będzie rewitalizacja i czysta woda.

Dzięki funduszom europejskim Gmina Pełczyce może realizować inwestycje przyjazne mieszkańcom.

Dofinansowanie ze środków RPO w wysokości blisko 9 mln zł pozwoli na zagospodarowanie terenów przybrzeżnych wokół jezior Panieńskiego i Stawno, modernizację placu Mickiewicza oraz budowę sieci wodociągowej i nowej stacji uzdatniania wody. Trzy umowy gwarantujące przekazanie wsparcia zostały podpisane 17 października 2018 r. w Szczecinie przez członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Ryszarda Mićkę oraz burmistrza Mirosława Kluka.

Rewitalizacja służy mieszkańcom

Dwie umowy dotyczyły działań wspierających rewitalizację. To projekty dotyczące zagospodarowania brzegów jezior Panieńskiego i Stawno oraz modernizacji placu Mickiewicza w Pełczycach. – Dzięki środkom regionalnego programu przeznaczonym na rewitalizację,w ramach pierwszego naboru w działaniu 9.3 dofinansowanie otrzyma 48 projektów z terenu trzydziestu gmin. Łączna kwota wsparcia to ponad 112 mln zł – wyjaśnia członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Ryszard Mićko i dodaje, że to nie ostatnia szansa dla zachodniopomorskich samorządów w tym zakresie.

Dzięki wsparciu dookoła jezior zostaną wybudowanie ścieżki, a w pobliżu grodziska powstaną pomosty pływające, stanowiska wędkarskie, ławki, miejsca do biwakowania oraz skatepark. Projekt zakłada także poszerzenie plaż. Aby przebudowana przestrzeń była dostępna dla mieszkańców zostanie wybudowana także droga dojazdowa. – Pełczyce zyskają ciekawe miejsce do organizacji imprez plenerowych, kulturalnych czy edukacyjnych. Jestem przekonany, że mieszkańcy polubią nowe miejsce spotkań – komentuje realizację inwestycji Ryszard Mićko.

Powierzchnia obszarów objętych rewitalizacją wyniesie 1,38 ha. Wartość całkowita projektu to ponad 6,1 mln zł. Dofinansowanie to kwota 4 mln zł. Prace powinny zakończyć się w październiku 2021 r.

Druga zawarta umowa dotyczyła modernizacji przestrzeni placu Mickiewicza w Pełczycach. Na tę inwestycję gmina pozyskała ze środków RPO ponad 1,3 mln zł dofinansowania (wartość całkowita projektu to ponad 1,5 mln zł). Zaplanowano m.in. postawienie fontanny, wybudowanie placu zabaw czy zasadzenie roślin. Inwestycja powinna zakończyć się do końca grudnia 2018 r.

Inwestycje w czystą wodę

Trzecia zawarta umowa to działanie wspierające ochronę środowiska. Ponad 3,5 mln zł dofinansowania to kwota wsparcia na inwestycję dotyczącej budowy stacji uzdatniania wody w Pełczycach oraz modernizacji odcinków sieci wodociągowej wraz z przełączeniem istniejących przyłączy wodociągowych przy ul. Pionierów i Starogrodzkiej Pełczycach oraz w miejscowościach Sarnik, Jagów i Będargowo w gminie Pełczyce. Wartość całkowita inwestycji to ponad 5,9 mln zł. Inwestycja powinna zakończyć się do grudnia 2019 r. (dokumentacja techniczna do realizacji projektu przygotowywana była w roku 2014).

Podpisane umowy

„Rozbiórka istniejącej i budowa nowej Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Pełczyce oraz budowa odcinków sieci wodociągowej wraz z przełączeniem istniejących przyłączy wodociągowych przy ul. Pionierów i Starogrodzkiej w mieście Pełczyce oraz w miejscowościach Sarnik, Jagów i Będargowo w gminie Pełczyce”. Projekt jest realizowany w ramach Osi 3 priorytetowej Ochrona środowiska i adaptacja do zmian klimatu, Działanie 3.5 Wsparcie rozwoju sieci wodociągowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014–2020.

„Zagospodarowanie brzegów Jeziora Panieńskiego i Jeziora Stawno”. Projekt realizowany jest ramach Osi 9 Infrastruktura publiczna, Działanie 9.3 Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich.

„Modernizacja (zagospodarowanie) przestrzeni placu Mickiewicza w Pełczycach”. Projekt realizowany jest ramach Osi 9 Infrastruktura publiczna, Działanie 9.3 Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich.

Źródło: WZP/ biuro prasowe

03-11-2018 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [B]
Reklama [B1] Meble BRW
Reklama [C]
Reklama [C1] INT-PRODUCTION
Reklama [C1]
Reklama [C1] - Zachodniopomorskie Małe Skarby
Reklama [D1]
Reklama [D1] Usługi BHP Maciej Olejnik
Reklama [D3]
Reklama [D3] PH. MARAL - Artykuły BHP

Ogłoszenia

Jak w tytule. Kupię przyczepę podłodziow...
Firma ESTO Sp. z o.o. powstała w listopa...
Wynajmę mieszkanie znajdujące się w Barl...
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Eko-Anwa,...
Mam do zaoferowania działkę o powierzchn...
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D5] - Miejsce na Twoją reklamę
 Reklama [D5] - Miejsce na Twoją reklamę
Reklama [D6] Inter-Com Łukasz Wrona
Reklama [D7] Błękitne okna - biuro podróży
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D9] DJ Piotr - Piotr Stanisławski
Reklama [D10] Gabinety na Staromiejskiej
Reklama [D10] Gabinety na Staromiejskiej
Reklama [D11] Restauracja Stara Galeria
Reklama [D11] Restauracja Stara Galeria
Reklama [D12] ABS Andrzej Binkowski
Reklama [D13] RACHUNEK S.C. Biuro Rachunkowe
Reklama [D14] - Miejsce na Twoją reklamę
Reklama [D14] - Miejsce na Twoją reklamę
Reklama [D15] - Miejsce na Twoją reklamę
Reklama [D15] - Miejsce na Twoją reklamę
Reklama [D16] - Miejsce na Twoją reklamę
Reklama [D15] - Miejsce na Twoją reklamę
Reklama [D17] Kwiaciarnia ''Centrum'' Roman Ślaź

Sondujemy

Czy usługi medyczne w Barlinku są zadowalające?

TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA

Kalendarz wydarzeń

listopad, 2018
PnWtŚrCzPtSbNd
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Mapa miasta

Firmy

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Salon kosmetyczny Femina

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do zapoznania się z ofertą Salonu Kosmetycznego "FEMINA", w którym oferujemy pełną gamę zabiegów ...

Gabinety na Staromiejskiej

W Gabinetach na Staromiejskiej oferujemy usługi lekarskie z interny oraz medycyny rodzinnej. Na wizyty w zakresie chorób wewnętr...

Ostatnie komentarze

Partner [A]

Parnter [B]

Partner [C]

Partner [D]

Partner [E]

© 2009 - 2018 ebarlinek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.RegulaminPolityka prywatności - RedakcjaReklamaArchiwalna wersja portalu

 

Redakcja portalu ebarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników, a także za treść nadesłanych materiałów i publikowanych reklam.

 

Bezpieczeństwo          Statystyki         Certyfikat SSL