Reklama [A] - Inter Com Łukasz Wrona
Reklama [CUK]
Reklama [A] - E-CHO
Reklama [A3] - Barlinek Okna Artur Gubała
MK KOSMETOLOG
Pełczyce miejscem przyjaznym dla rowerzystów.

Sieć MPR-ów jest coraz gęstsza i bardziej urozmaicona. Przybyły 24 obiekty! Zgłaszane i weryfikowane od połowy kwietnia do końca maja nowe Miejsca Przyjazne Rowerzystom znajdują się nad Bałtykiem, od Międzyzdrojów po Darłowo, a także m.in. w Czarnocinie, Pełczycach, Chojnie, Trzcińsku Zdroju. To kempingi, gospodarstwa agroturystyczne, wypożyczalnie rowerów i wózków, ośrodek sportowy, schronisko młodzieżowe i trzy lodziarnie.

System rekomendacji MPR to inicjatywa, która ma rozwijać turystykę rowerową, wspierać lokalnych przedsiębiorców i ułatwiać podróżowanie na dwóch kółkach. Obiekty noclegowe czy gastronomiczne oznaczone jako Miejsca Przyjazne Rowerzystom gwarantują wygodę, bezpieczeństwo i odpowiednią obsługę gości, którzy przyjechali na rowerach. Zapewniają m.in. parking, podstawowe narzędzia przechowanie bagażu itd. Kempingi czy pensjonaty z tabliczką MPR umożliwiają wykupienie krótkich pobytów.

Takich miejsc jest na Pomorzu Zachodnim już 51. Przypomnijmy, że po pierwszym naborze było ich 27, ale zgłoszenia nadal napływały. Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego zdecydował więc, że nabór będzie odbywał się w trybie ciągłym. W kwietniu i maju przeprowadzono szczegółową weryfikację kolejnych 24 MPR-ów.

- Miejsc Przyjaznych Rowerzystom przybywa tak jak przybywa rowerzystów na Pomorzu Zachodnim. To bardzo cieszy - komentuje marszałek Olgierd Geblewicz. - Trasy rowerowe stają się naszą regionalną specjalnością. Zachęcają mieszkańców do aktywnego, zdrowego trybu życia. Przyciągają turystów. I dzięki temu dynamicznie rozwijają się również usługi dedykowane rowerzystom, pojawiają się nowe możliwości dla naszych lokalnych przedsiębiorców - podkreśla Olgierd Geblewicz.

Wśród niedawno zarejestrowanych MPR-ów są na przykład trzy lodziarnie w nadmorskich miejscowościach Gąskach, Sarbinowie i Mielenku; Bałtycki Park Miniatur i Świat Kolejek w Międzyzdrojach; Pałac Siemczyno - Interaktywne Muzeum Baroku i Uniwersalium Rzemiosł Różnych; gospodarstwa agroturystyczne w Kędrzynie (gmina Siemyśl) i Jeżycach (gm. Darłowo). Do systemu MPR Pomorza Zachodniego włączone zostały również kempingi w Grzybowie i Ustroniu Morskim. Ciekawą ofertę dla rowerzystów zgłosiły wypożyczalnie sprzętu turystycznego działające w Pełczycach i Kretominie (gm. Manowo). Na miłośników dwóch kółek czeka także ośrodek rekreacyjno-sportowy w Czarnocinie oraz Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Starym Borku pod Kołobrzegiem.

Baza Miejsc Przyjaznych Rowerzystom jest dostępna pod adresem:

http://turystyka.wzp.pl/system-rekomendacji-miejsc-przyjaznych-rowerzystom/formularz-zgloszeniowy/baza-mpr-wzp

09-06-2022 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [c] GBS Bank
Reklama [D]
Reklama [D] - ESTO

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Eko-Anwa,...
Sprzedam nadwyżki z ogrodu datury 3-letn...
sprzedam wanne blaszaną używaną bardzo m...
Wykonujemy usługi w zakresie transportu ...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Czy uważasz Kino Panorama za atrakcyjne miejsce do oglądania filmów?

NIE
TAK
NIE MAM ZDANIA
Reklama [G1]
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PROKOP I SYN
Reklama [G4]
Reklama [G5] - promocja
Reklama [G5]
Reklama [G1] - Autopromocja ebarlinek.pl
Reklama [G6]
Reklama [G7] - Autopromocja ebarlinek.pl
Reklama [G7]
Reklama [G8]
Reklama [G12] - JS-TŁUMACZENIA.PL

Ostatnie komentarze

Firmy

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach itp.

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach.Klasy 5 - 7, egzamin 8-klasisty, dorośli.

Usługi elektryczne ELEKTRYK

Działamy w branży elektrycznej i monitoringu Wykonujemy: - Instalacje elektryczne - Instalacje fotowoltaiczne - monitoring ...

GEO-INWEST geodeta

wachlarz naszych usług: - Obsługa geodezyjna inwestycji - Tyczenie hali - Tyczenie budynku - sporządzanie map do celów proje...

Najczęściej czytane

Jak pomóc starzejącemu się społeczeństwu?

Jak pomóc starzejącemu się społe...

Statystyki wskazują, że w krajac...

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - 7 pozycja Zmarzlika

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - ...

W niedzielne popołudnie na gorzo...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...