Reklama [B] E-CHO
Reklama [J] - GBS BANK
Projekt ''Równi choć Różni''

Jesteśmy pięcioosobową grupą licealistek ze szkół Gorzowa Wlkp., jednak na co dzień mieszkamy i pochodzimy z Barlinka.

Od kilku lat aktywnie uczestniczymy w wolontariacie, jednak w tym roku postanowiłyśmy wyjść poza obręb szkoły, biorąc udział w ogólnopolskiej akcji „Zwolnieni z teorii” (w skrócie chodzi o to, by zrealizować własny projekt, który poprawi nasze otoczenie).

W naszej akcji główną ideą jest szerzenie równości i tolerancji, których brakuje w obecnych czasach. Chciałybyśmy wcielić to w życie poprzez m.in. zorganizowanie dwóch darmowych wieczorów filmowych w czasie ferii zimowych, na które każdy bez wyjątku będzie mógł przyjść oraz gali podsumowującej naszą działalność.

Całość uzupełniłby instagramowy konkurs z nagrodami. Nasze spotkania wyróżnia to, że każdy może w nich uczestniczyć, niezależnie od wieku, płci czy grubości portfela.

Wieczory filmowe odbędą się w dolnej sali ECS w dniach 05.02.2019r oraz 07.02.2019r (czyli wtorek i czwartek). Oba terminy są w ferie, żeby jak najwięcej osób mogło przyjść.

Każdego dnia puszczone będą trzy filmy: dla dzieci, dla młodzieży oraz dla widzów dorosłych. Filmy będą emitowane we współpracy z Barlineckim Ośrodkiem Kultury.

O tytułach w danym dniu i godzinach filmów będziemy informować na bieżąco na naszym instagramie (@rowni.choc.rozni) oraz profilu na facebooku (Równi Choć Różni).

Gala odbędzie się 15.03.2019r w sali widowiskowej (BOK), planujemy na niej ogólne podsumowanie projektu, ale również występy znanych grup z Barlinka.

23-01-2019 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • Nie denerwujcie się ludzie! Większość ludzi myślących z pewnością wyraziłoby aprobatę dla inicjatywy tych dziewczyn, ale nie mają czasu siedzieć przed komputerem i pisać komentarzy. A te zjadliwe komentarze pisze dwóch, trzech nawiedzonych, jedynie sprawiedliwych, jedynie wszystko-wiedzących, znających historię Polski od podszewki (zapewne studiowali ją na kilku uniwersytetach), widzących wszędzie ukrytą ubecję, ale opierających się na słowach Jelcyna jako wykładni prawdy objawionej... Śmiechu warte pseudo intelektualne wywody ludzi, którym zapewne w życiu niewiele wyszło i obwiniających za to wszystkich dookoła, tylko nie siebie. A z tych dziewczyn na pewno wyrosną mądre, aktywne kobiety, które będą robiły swoje i nie będą przejmowały się jakimiś nieudacznikami wylewającymi swoje żale w Internecie!
 • Ludzie na prawdę nie wiem o co robicie problem. Jak tak to wszystko chcecie za darmo, a jak dziewczyny poświęcają swój wolny czas, dzwonią, chodzą, piszą szukając jakichkolwiek sponsorów ,tylko po to,żebyście mogli przyjsc za darmo obejrzeć filmy,a nawet wygrać ciekawe nagrody, to wy pasożyty obleśne robicie problem, bo chodzą do szkoły do Gorzowa. Na prawdę szkoda gadać...
 • Nie mogę uwierzyć w to jak ludzie są żałośni, nie macie do czego się przyczepić to przyczepiliście się do tego gdzie te dziewczyny chodzą do szkoły? One maja ambicje a szkoła w Barlinku nie dałaby im tego co zapewnią je szkoły w Gorzowie. Widać ze są inteligentne i ze nie siedzą z dupą przed telefonem tylko starają się coś zmienić w społeczeństwie. Taką postawę powinno się tylko i wyłącznie cenić.
 • Dla lewicy to mowa nienawiści, z naszego punktu widzenia to sprzeciw do indoktrynacji dzieci ideologią gender, sprzeciw do Islamu wrogo nastawionemu do naszej kultury, sprzeciw do lewicowego terroru oraz sprzeciw do promocji zboczeń.
 • 1/2 Tajne Bractwa idą przeciwko państwom narodowościowym zatruwając je multikulturowością ..., aby wytworzyć potrzebę globalizmu... Patriotyzm jest więc negowany i zabijany.... Cel edukacji to robotnik w fabryce bez własnego mózgu! A elita po 10 mieszkań 30 kont itd…. Gdyby nie dokumenty z IPN jak i same wypowiedzi Wałęsy to następne pokolenia uczył by się o bohaterze. Tak jak uczą się teraz o innych chodź „bohaterach”.
  Czemuś głupi boś biedny – A powinno być czemuś głupi bo opierasz swoją wiedzę na szkole i mediach
  Jak powiedział kiedyś Jelcyn, gdyby Polacy poznali prawdziwie swoją historię to by się rozpłakali. Cała praktycznie najnowszą historię Polski trzeba by napisać na nowo. Bo ta od lat jest pisana pod dyktando obcych, a celem jej jest rozbicie tego narodu. Dodam od siebie, bo zobaczyli by ilu ludzi u władzy doprowadzało ten Naród raz, że do utraty krwi dwa do utraty niepodległości tak jak teraz robi to PO i PiS (ustawy, zarządzenia, polityka, media) a przy korycie ciągle te same Ubeckie dzieci.
  Zresztą już się nawet z tym nie kryją w swoich publikacjach pisząc, że na drodze do wprowadzenia NWO stoi Polska. Tylko teraz robi się to inaczej przez gospodarkę. Halo Polacy gdzie wasze stocznie, huty, fabryki , samochody, nawet swoich butów już nie macie o mleku nawet nie wspomnę ?

  Czy jest z tego wyjście ? Tak jest i to proste !
 • 1/1 Szkoła przygotowuje dzieci do życia w świecie, który nie istniej ! Jeszcze te ciągłe sprawdziany, kartkówki zamiast uczyć w godzinach lekcyjnych to wtłaczają Ci „nauczyciele” nadmiar wiedzy bez żadnego zastanowienia. Później jeszcze każdy z nich zadaje do domu pracę myśląc, że poza jego przedmiotem już nic więcej nie ma. Pytam się was nauczyciele ile z tego co wam wtłaczano do głowy wam się przydało ? Zapomnieliście, jak to było?, tak wiem powiecie, że to system taki. A ja wam powiem, jak trzeba strajkować o kasę to wiecie, jak się zmobilizować, a jak chodzi o dzieci to cisza. Uczcie w szkole, nie zabijajcie w dziecku życia równając wszystkich wg wolnomularskiego sytemu edukacji. Kiedyś jedna nauczycielka w podeszłym już wieku w Barlinku stwierdziła , że ponad 80 % ludzi uczących w szkole nie nadaje się do tego zawodu. Warto o tym wiedzieć, że twórcami obecnej edukacji narodowej w Polscy byli wolnomularze – masoni. System ten od początku był chory, gdyż jego faktycznym celem nie była edukacja, ale ogłupianie, siedź cicho i nie wychylaj się pewnie by inni mogli cię okradać
 • "kompleks małej mieściny - niektórzy myślą, że jak dziecko skończy LO w Gorzowie to świat stanie otworem...
  ja Jagielonce tak samo wiedzą jak jest w Barlinku w LO a jak na Rondzie czy Przemysłowej...
  przerost treści nad formą...
  dzieciaki 2h dziennie spędzają w autobusach, żeby rodzice mogli powiedzieć - no tak... nasz Henio do liceum do GW jeździ...
  a i tak na korki chodzą do nauczycieli z barlineckiego LO"

  kompleks to chyba sam/a masz... tylko ktoś niedouczony może pisać takie brednie
  każdy może chodzić do szkoły gdzie chce i guzik Ci do tego, tak samo jak i do szpitala - chcesz to idziesz do Barlinka, Gorzowa czy Szczecina
  niektórzy maja ambicje na coś więcej niż kasa w Biedronce
  popatrz jakie możliwości w rozszerzeniach ma "nasz" ogólniak - 2,3 przedmioty narzucone przez dyrekcję i to wszystko.
 • Co za czasy, że dzieci z Barlinka dojeżdżają do Gorzowa do szkoły. Co się stało, że tak się dzieje ?


  kompleks małej mieściny - niektórzy myślą, że jak dziecko skończy LO w Gorzowie to świat stanie otworem...
  ja Jagielonce tak samo wiedzą jak jest w Barlinku w LO a jak na Rondzie czy Przemysłowej...
  przerost treści nad formą...
  dzieciaki 2h dziennie spędzają w autobusach, żeby rodzice mogli powiedzieć - no tak... nasz Henio do liceum do GW jeździ...
  a i tak na korki chodzą do nauczycieli z barlineckiego LO
 • A będą jakieś filmy zwolenników LGBTQI... i jeszcze 70-ciu innych płci.

  Według tej filozofii dzisiaj mogę być murzyńska lesbijką pochodzenia chińskiego. a po jutrze transem pochodzenia eskimoskiego, który boi się swojej płci.
 • Wspaniała inicjatywa. Powodzenia.

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - Meble BRW
Reklama [D]
UNILINK - EK Ubezpieczenia
Reklama [E]
Reklama [E] - SPEED WALDEMAR LADRA

Zamienie mieszkanie 37 m 2 w Szczecinie ...
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Eko-Anwa,...
Działka położona w cichej i malowniczej ...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z cza...
Kawalerki, mieszkania dwu-pokojowe, mies...
Sprzedam drewno opałowe brzoza, wiąz, ol...
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Eko-Anwa,...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Z której "jadłodajni" najczęściej korzystasz?

Konkret Pizza
Bar AS
Restauracja Stara Galeria
Pizzeria VIP Pizza
Restauracja Land
Restauracja Strzelecka 18
Bar & Grill Na Murze
Pizzeria Verona
Bar Głodzilla
Restauracja Wielkopolanka
Bar Maxi
Spiżarnia Bistro & Cocktail
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PIOTR STANISŁAWSKI
Reklama [G3]
Reklama [G3] - INTER-COM
Reklama [G4]
Reklama [G4] - SKLEP ZOOLOGICZNY
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [D7] - RACHUNEK S.C.
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G9]
Reklama [G9] - ZEGARKI-EDWA.PL
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [D] - INT. Production
Reklama [G13]
Reklama [G13] Smaczna Dieta

Ostatnie komentarze

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. Auto uderzyło w drzewo. Nie żyje młoda kobieta.

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. ...

Do wypadku doszło około godziny ...

Wybory Samorządowe 2018. W Gminie zarejestrowano 8 komitetów.

Wybory Samorządowe 2018. W Gmini...

21 października 2018 roku odbędą...