Reklama [A] - E-cho - 2020
Reklama [B] SEAT GRUPA CICHY
Reklama [J] - GBS BANK
Lato w Teatrze - Projekt ''Marzyciele''.

W lipcu i sierpniu odbywa się kolejna 13. już edycja Lata w Teatrze- programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. W tym roku lokalny organizator - Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy- zaprosił do wspólnego projektu Stowarzyszenie Plantację Wyobraźni - Mały Dom Kultury z Barlinka.

Projekt „MARZYCIELE” trwający od 13 do 26 lipca 2020 roku to dwutygodniowy obóz artystyczny, skupiający wokół siebie młodzież od 13. do 18. roku życia, którym celem jest wspólna praca twórcza. W tym roku początkiem przygody jest wędrówka w świat dwóch książek- „Błękitnej kropki” Carla Sagana oraz „Sekretnego życia drzew” Petera Wohllebena. Literatura będzie punktem wyjścia dla poszukiwań inspiracji w naturze i jej cyklach, jakże podobnych do życia ludzkiego i przemijania. Porównując Ziemię do „drobinki kurzu zawieszonej w strudze słonecznego światła”, uczestnicy będą próbowali określić rolę człowieka w świecie natury i jego działań względem niej. Opis relacji świata drzew będzie zaś stanowić preludium do snucia opowieści o nas samych, mieszkańcach planety Ziemia. Tym samym czerpanie inspiracji z obserwacji natury, zmiana własnych nawyków, edukacja poprzez działanie, współpraca, świadome i krytyczne podejście do otaczającego nas świata, a także człowiek jako istota kreatywnego działania, będą podwaliną, na której opiera się całe tegoroczne przedsięwzięcie.

Lato w Teatrze to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prócz możliwości twórczego spędzenia czasu przez dzieci i młodzież w mniejszych możliwości, nie mających na co dzień dostępu do wielu form życia kulturalnego, program ma również na celu popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z trzech części: konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń obejmujących swym zakresem pedagogikę teatru oraz finalnie spektakle plenerowe dla mieszkańców, będące podsumowaniem pracy uczestników i instruktorów. W tym roku z racji zagrożenia COVID-19 widowiska odbędą się zgodnie z procedurami Sanepidu oraz Ministerstwa Zdrowia. 24 lipca spektakl odbędzie się w Barlinku, dzień później (25. 07) w Stepnicy. Podczas przedstawień obowiązywać będzie ograniczona ilość miejsc (150 osób).

W 13. Edycji LwT dofinansowanie otrzymało 40 ośrodków z całej Polski- 17 organizacji pozarządowych oraz 23 samorządowe instytucje kultury. Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy bierze udział w module „Lato w Teatrze +” i jako podmiot, który w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizował obóz, ma za zadanie realizować ww. projekt z organizacją partnerską, która do tej pory nie brała udziału w programie.

Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy, Plantacja Wyobraźni- Mały Dom Kultury w Barlinku

Partnerzy: Gmina Stepnica, Ośrodek Pomocy Społecznej w Stepnicy, Ośrodek Pomocy Społecznej w Barlinku, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ryszewku, Ośrodek Szkolenia i Wychowania BHP w Barlinku, Zachodniopomorska Offensywa Teatralna, Szkoła Podstawowa im. K. Maciejewicza w Stepnicy, Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Barlinku, Spółdzielnia Socjalna „Promocjone.com” Barlinek, Europejskie Centrum Spotkań w Barlinku.

Więcej informacji na temat programu:
www.latowteatrze.pl
www.facebook.com/programLatowteatrze


17-07-2020 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [D1] - Gryf Stone
Reklama [E]
Reklama [E] - Serwis Rowerowy

Pieluchomajtki dla dorosłych ,oddychając...
Mam do sprzedania power bank 2-szt jak n...
Witam, mam na sprzedaż pół domu dwurodzi...
Firma Pro-Trailer Sp. z o.o. w Lipianach...
Firma Pro-Trailer Sp. z o.o. w Lipianach...
Potrzebna księgowa do biura rachunkowego...
B.FT okna i drzwi to firma, która od 11 ...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PIOTR STANISŁAWSKI
Reklama [G3]
Reklama [G3] - Bumat.
Reklama [G4]
Reklama [G4] Carlstahl
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [G7] - Pomoc drogowa
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G9]
Reklama [G13] - Maszyny wulkanizacyjne.
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [G12] - AUTOPROMOCJA

Ostatnie komentarze

Firmy

Pokoje / mieszkanie do wynajęcia.

Mieszkanie 70m2. Dwie sypialnie - 5 osobowa z balkonem oraz 3 osobowa. Każda posiada tv, osobna duża kuchnia oraz łazienka z wc ...

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

List intencyjny w sprawie budowy...

W Barlinku oficjalnie otwarto dz...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...