Reklama [B] - MARAL Hurtownia BHP
Reklama [A] - E-cho - 2020
Reklama [J] - GBS BANK
Za narażenie życia i zdrowia innych osób grożą surowe kary - #zostanwdomu.

Każdego dnia policjanci w całym kraju wspierając służby sanitarne sprawdzają, czy osoby zakwalifikowane do kwarantanny respektują ciążący na nich obowiązek. Liczba osób, które powinny przebywać w wyznaczonym miejscu, z dnia na dzień rośnie.

Niestety nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji i narażają na ryzyko inne osoby. Wszyscy ci, którzy nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią, muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami prawnymi swoich zachowań. Policja kolejny raz apeluje o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. W obecnej sytuacji, hasło #zostanwdomu ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

Resort zdrowia wdrożył ścisły nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową. Umundurowani policjanci przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz, czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje są przekazywane do służb sanitarnych i wojewodów.

Policja codziennie otrzymuje też zgłoszenia od mieszkańców, którzy podejrzewają, że ich sąsiedzi łamią obowiązek kwarantanny. Stróże prawa sprawdzają każdą taką informację. W większości przypadków, osoby poddane domowej izolacji stosują się do postanowień decyzji, jednak zdarzają się również przypadki bardzo nieodpowiedzialnego zachowania mieszkańców, którzy opuszczają miejsce swojej kwarantanny, nie zważając na zalecenia służb oraz na zdrowie i życie innych osób.

Przypominamy, że przepisy obowiązują również wszystkich przedsiębiorców. Zdarzają się bowiem również interwencje dotyczące łamania przez nich prawa. Właściciele czasami nie rozumieją powodów policyjnych czynności, wyrażając swoje niezadowolenie. Podkreślamy raz jeszcze - lokale wymienione w ustawach i rozporządzeniach będą zamykane, a wobec łamiących kwarantannę - wyciągane konsekwencje prawne oraz finansowe.

Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. W tym trudnym dla wszystkich momencie ważne jest, aby stosować się do poleceń wszystkich funkcjonariuszy! Osoby objęte kwarantanną powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to mamy obowiązek być w miejscu kwarantanny!

Wobec osób, które nie stosują się do postanowień decyzji o kwarantannie, zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje. O takich ujawnianych przypadkach policjanci informują służby sanitarne, które mogą nałożyć wysoką karę finansową. Wobec takich nieodpowiedzialnych osób policjanci będą prowadzić czynności wyjaśniające w związku z wykroczeniem z art. 116 kw. Mandat za takie wykroczenie może wynosić nawet 500 zł.

Z kolei jeśli osoba, u której potwierdzono zakażenie, oddali się z miejsca, w którym powinna przebywać, będzie odpowiadać zgodnie z art. 161 kk. Za to przestępstwo grozi kara roku pozbawienia wolności.

W przypadku właścicieli firm i lokali usługowych, gastronomicznych i handlowych, którzy nie stosują się do ograniczeń nałożonych na nich Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia w RP stanu zagrożenia epidemicznego, mogą ponieść odpowiedzialność z art. 165 kk. lub 54 kw. Za powyższe przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, z kolei za wykroczenie - do 500 zł.

Źródło: KPP Myślibórz

04-04-2020 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • Mandatu nie przyjmujemy bo jest nałożony bezprawnie.
  Po pierwsze funkcjonariusz działa w ramach przepisów prawa a nie własnej jego interpretacji, więc jeśli nie potrafi się powołać na konkretny przepis, w którym zabronione jest np. wchodzenie dziecka do sklepu to przekroczył uprawnienia.
  Po drugie w przepisach mamy podane konkretnie, jakich zachowań nie wolno, do jakich jesteśmy zobowiązani, kto jest zobowiązany, w jakich okolicznościach i musi dany artykuł prawa przewidywać, co za naruszenie tych zasad grozi. Po pierwsze czy mandat, czy kara administracyjna. Jeśli za dane zachowanie w ustawie nie ma określenia, że jest to czyn karalny, to za złamanie nic nie grozi.
  To, co jest w rozporządzeniu, na co się powołują funkcjonariusze, musi być zgodne z tym, co określa ustawa, bo to jest akt uzupełniający. Czyli jeśli ustawa nie zawiera przepisu o możliwości zakazu przemieszczania się osób indywidualnie nieobjętych kwarantanną a jedynie ograniczenie czasowe SPOSOBU przemieszczania się, to zawarty w rozporządzeniu zakaz jest bezprawny.
 • w pis du z pis dem i burakami.....zdrowie ....życie i gospodarka a nie polityka ...wybory....du powatego kaczo...watego ..du pasa ....problemy wszelakie niestety przed nami....wesołych świąt...
 • W czasie interwencji policji państwowej, zginęło 44 chłopów, 5 tysięcy osób aresztowano, a 617 uwięziono na mocy wyroków sądowych. Była to największa chłopska akcja strajkowa w okresie międzywojennym, jednak nie wywarła większego wpływu na politykę rządu. Kaczyński kontynuuje identyczną politykę jak za sanacji pod pozorem demokracji tak na prawdę walczy z Kościołem - kompromis aborcyjny, wspieranie genderyzmu na uczelniach, ochrona marszy LGBT itd... Osłabianiem WP robienie z niego siły najemnej co widać gołym okiem, ale nie w teleogłupiaczu. Co to ma wszystko wspólnego z wirusem ? Bardzo dużo jak się wyłączy telewizor i zacznie samemu słuchać co mówią politycy , urzędnicy państwowi to widać, że jest raelizowany jakiś odgórnie narzucony plan. Likwidacja gotówki – kontrola nad szarą strefą. Już wiele sklepów odmawia z uwagi na wirusa przyjmowania gotówki – No proszę jakie to proste
 • Kiedy to ogłupianie się skończy ? Jak każą wam na głowę założyć pętelkę byście się wszyscy powiesili, bo tego chcieli by nie tylko nasi sąsiedzi, ale i starsi mądrzejsi których reprezentuje bankster Morawiecki. Ten kryzys był już zaplanowany w lipcu 2018 roku. Mnie zadziwia ja to jest, że Polacy mają się za ludzi inteligentnych a tak łatwo jednak nas ogłupić. Każdy się mądruje a jednak telewizor jest jak bożek co powiedzą to robimy. Ba nawet więcej zaraz będzie trzeba prysznic brać przed wejściem do sklepu, bo już w tych pustych łbach się poprzewracało ze strachu przed wirusem. Tylko że ten wirus to wykańcza Polskie firmy. Białoruś , Szwecja i wiele innych krajów już się zorientowały o co tak na prawdę chodzi – wygaszanie gospodarki. A jak jest z nami ? Tak jak w filmie Seksmisja dopiero jak zobaczyli bociana to się obudzili a my widzimy ludzi bezdomnych co każdego dnia grzebią w śmietnikach często smarkani i ŻYJĄ ! A ty już jesteś trupem, bo masz telewizor zamiast mózgu. Przy okazji wirusa uchwalono prawo praktycznie pozbawiające ludzi wolności . Nawet z byle powodu można stracić swój dom i o to właśnie chodzi !
 • Historia Polski pokazuje, że z policją zawsze był problem. Kryzys gospodarczy lat trzydziestych wyjątkowo silnie uderzył w polską wieś. Głód, bieda, analfabetyzm i masowa emigracja ekonomiczna za ocean nie stanowiły jednak problemu dla kierownictwa sanacyjnego, coraz mniej liczącego się z aspiracjami społeczeństwa żyjącego w środku Europy. W starciach z policja zginęło wielu chłopów. To samo po wojnie pacyfikacje wsi przez czerwona zarazę z udziałem WP. Lata 70-80 nadal niszczenie Polski. Mało kto wie, że Jaruzelski był na smyczy Rothschilda a niby taki komunista z niego. A co mamy dzisiaj to samo tylko inne kolory. Nadal rządzi dawna UB-ecia tylko tym razem z Polski robi się Polin. Jak to premier Miler powiedział Polską nie da się rządzić puki są wielkie zakłady. No i da się teraz zrobić wszystko przy całkowitym ogłupienia społeczeństwa. We wszystko uwierzą jak nie w meteoryt to w UFO albo w wirusa. W mediach społecznościowych , które PiS i PO chcieli zablokować coraz więcej osób pokazuje, że to co nam każdego dnia przez 24h wlewają do głowy o wirusie to kłamstwo szyte grubymi nicami. Pojawia się coraz więcej filmów ze szpitali w który podobno jak to widać w teleogłupiaczu jest stan kryzysowy. A tym czasem jest to kłamstwo. W Polsce od 2018 roku umiera dziennie ponad 1100 osób. Na COVID-19 zmarło 107 osób - wynika z danych Ministerstwa Zdrowia.
 • Art 31 ust 3 Konstytucji RP stanowi że ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw
  Tylko w ustawie można zakazać i praktycznie tylko w sytuacji ogłoszenie stanu nadzwyczajnego.

  Idąc dalej funkcjonariusze którzy wydają polecenia i ci co je wykonują a są one niezgodne z prawem mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości zostaną wyrzucenie na bruk.
 • Grzegorz Braun (Konfederacja) w Sejmie: Co Wy tam knujecie w tych lasach? | Sejm (6.04.2020)

  https://www.youtube.com/watch?v=BqazwEqsRyQ
 • dziwne rządy....dziwne sądy....dziwne czasy....a to tylko życie i jego weryfikacja...
 • Zakaz przemieszczania się po kraju, rozporządzanie o kwarantannie i ograniczenie praktyk religijnych są wydane niezgodnie z uchwaloną 3 tygodnie temu specustawą "koronawirusową", tym samym są niezgodne z konstytucją - napisał Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar w liście do premiera Mateusza Morawieckiego.
 • Nadrzędnym aktem prawnym jest Konstytucja. Pozostałe ustawy czy rozporządzenia muszą być z nią zgodne.
  Apel do policji i straży leśnej nie łamcie prawa ! To osoby chore powinny być w kwarantannie a nie stosuje się państwo policyjne do wszystkich obywateli.
R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - Meble BRW
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [D1] - Gryf Stone
Reklama [E]

Oczekujemy: • Minimum rocznego doświadc...
Kupię każdą ilość ślimaka winniczka. ...
Działka położona w cichej i malowniczej ...
Zapraszam na sesje zdjęciowe.Chętnie uwi...
Kupię kawalerkę (mieszkanie) w Barlinku...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - DJ Pitersound
Reklama [G3]
Reklama [G3] - Meble design
Reklama [G4]
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [G7] - Pomoc drogowa
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [G12] - Cudeńka Nikola Burzyńska
Reklama [G13]

Ostatnie komentarze

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. Auto uderzyło w drzewo. Nie żyje młoda kobieta.

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. ...

Do wypadku doszło około godziny ...