Reklama [B] 4line catering dietetyczny
Reklama [A] - E-CHO
Reklama [J] - GBS BANK
Poziom zaszczepienia w gminach. Jak na tym tle wygląda Barlinek?

Na dzień 19.07.2021r. najwięcej zaszczepionych osób pierwszą jak i drugą dawką w powiecie Myśliborskim odnotowano w Gminie Myślibórz.

Szczepienie min. 1 dawką przyjęło 43,3% mieszkańców Myśliborza. W pełni zaszczepionych jest 39,5% czyli 7731 osób.

Gmina Myślibórz przewodzi w rankingu szczepień w powiecie Myśliborskim. Jak na tym tle wypada Gmina Barlinek?

40,9% czyli 7869 mieszkańców Gminy Barlinek zaszczepiło się minimum jedną dawką szczepionki. Drugą dawką zaszczepionych jest 7228 osób co stanowi 37,6% społeczności.

Na trzecim miejscu w Powiecie Myśliborskim znajduje się Nowogródek Pomorski, kolejno Dębno i Boleszkowice. Do szczepienia przeciwko COVID-19 w w/w miejscowościach poszło odpowiednio 36,9%, 36,6% i 35,2% (minimum jedna dawka szczepionki). Drugie szczepienie w tych miejscowościach wykonała do mniejsza liczba osób.

Jak Gmina Barlinek wypada na tle ogólnopolskim?

W rankingu ogólnopolskim przewodzi gmina Podkowa Leśna z odsetkiem 60,5 w pełni zaszczepionych. Drugie miejsce należy do Warszawy (59,5%) a trzecie do mieszkańców Wrocławia (367 471 osób zaszczepionych - 59,5%).

W województwie zachodniopomorskim ponad 50,7% w pełni zaszczepionych mieszkańców jest w Gminie Ustronie Morskie. 49,7% osób zdecydowało się na ten sam krok w miejscowości Dobra Szczecińska. W Szczecinie zaś ponad 197 302 osób w pełni zaszczepiło się co stanowi 49,5% mieszkańców.

19-07-2021 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • 1. Ogłosiliście pandemię czyli ogólnoświatową epidemię przy danych dla świata 2,4% zakażeń i umieralności 0,05% w skali całej populacji. Nawet gdyby umieralność ograniczyć do zakażonych to wychodzi 2,5%. Czy to są statystyki pandemiczne?

  2. Za główny wskaźnik zakażenia przyjęliście test PCR, o którym wszyscy medycy wiedzą, że wynik pozytywny pokazuje przy koronawirusie jak, i zwykłym wirusie grypy.

  3. Jaka teoria naukowa mówi, że człowiek choruje bezobjawowo?

  4. Szczepionki miały chronić. Nie chronią. Łagodzą - z czym też można polemizować, bo ilu z czasów przedszczepiennych było chorych na covid i przeszło go łagodnie. Wg rządowej narracji ciężko przechorowali covid ludzie, ktorzy byli hospitalizowani, czyli patrząc na wykresy ok. 100tys. Z 2,88 mln czyli 3,5%.

  5. Miała wystarczyć jedna dawka są dwie i szykuje się kolejna.

  6. Szczepionki miały zapobiegać zakażeniom. Nie zapobiegają.

  7. Dzieci ze względu na łagodne przechodzenie covid i znikome zagrożenie życia miały być nie szczepione. Są szczepione. Z jakiego powodu? Proszę podać dowód naukowy podstawy tej decyzji.

  8. Czy wprowadzone lockdowny (już dwa) oraz tzw. 3xD przyniosły oczekiwane skutki w ograniczeniu rozprzestrzeniania się wirusa?

  9. Dlaczego tak bardzo ciśniecie na szczepionki dopuszczone a nie dopuszczacie już dobrze sprawdzonych leków?

  10. Z jakich powodów zamknęliście służbę zdrowia powodując tym samym 150tys. zgonów nadmiarowych? Czy są na to uzasadnione dowody naukowe?

  Czy znajdą się odważni dziennikarze i zadadzą te pytania panu ministrowi, paniom i panom doradcom gdy zaczną ponowownie na swoich konferencjach dzielić, obrażać ludzi i ziać nienawiścią do tych, którzy zadają takie pytania jak powyższe?
 • Ostatnia oficjalna mutacja, która teraz szerzy się w Wielkiej Brytanii, jest wyjątkowo paskudna. Łatwo się nią zarazić, za to ma łagodny przebieg. Jaka będzie następna, która właśnie czai się za rogiem? Prawdopodobnie będzie wywoływać uporczywy, trwający siedem dni katar. I to będzie wystarczający powód, żeby zaaplikować cudowną szczepionkę naszym dzieciom. Dlaczego miałyby smarkać, zamiast zwiększać dochody Big Farmy?

  Oczywiście szczepienie dzieci będzie w pełni dobrowolne. Będziemy mieli wolny wybór. Niezaszczepione nie znajdą miejsca w przedszkolu i w szkole, a rodzice będą pozbawiani praw rodzicielskich. Budowa świetlanej przyszłości nr 2 nie może zostać zakłócona przez garstkę sfrustrowanych płaskoziemców.

  Tymczasem mamy kolejne rewelacje medyczne. Po pierwsze, zaszczepienie dwiema dawkami wcale nie chroni przed kolejnym zarażeniem. Po drugie, osoby, które przechorowały Covid-19, są bardziej odporne niż te zaszczepione.

  Po trzecie – to ode mnie – wszystkie osoby w wieku lat 80, 90 lub schorowane na pewno umrą. I to w ciągu najbliższych kilku lat. Zostaniemy o tym poinformowani w budzących grozę relacjach medialnych.

  Jaki zatem mamy powód, żeby się szczepić? Władcy tego świata już to ogłaszają, nie zamierzając niczego owijać w bawełnę. Nie będzie nam wolno jeździć za granicę, chodzić do szkoły, pracować, bawić się na koncertach i dyskotekach. To wszystko będzie tylko dla zaszczepionych. I wychodzi na to, że to jest jedyny i wystarczający powód, żeby się zaszczepić. Zamordyzm, a nie żadna racja medyczna ukierunkowana na nasze zdrowie i życie.
 • Jaki mamy powód, żeby się szczepić? Nie będzie nam wolno jeździć za granicę, chodzić do szkoły, pracować, bawić się na koncertach i dyskotekach. Zamordyzm, a nie żadna racja medyczna.Gdy uda się nam pokonać wariant omega, będziemy żyć wiecznie i bez żadnych trosk.
 • Śmieszny jesteś Przemko jak ta cała pandemia. Na pewno w masce piszesz te teksty. Delta cię dopadła.
 • Polacy to sobie mogą gadać o szczepionkach tak samo jak o samochodach elektrycznych. To masz wypowiedź z 2020 roku. Dla nauki to historia.
  Porównywanie polskiej nauki, przytaczanie wypowiedzi polskiego wirusologa jest tak samo ważne, jakbyś porównywał fiata 125p z najnowszą japońską toyotą hybrydową.
 • Nauka Polska, PAP, dr. Ewelina Król, która chce stworzyć bezpieczną szczepionkę- wypowiedź: Aktualne szczepionki przeciwko koronawirusom napędzają zachorowania! Opiera się to na tej zasadzie, że konkretne białko wirusa, zawarte w szczepionce - glikoproteina S, zwana też białkiem spike, prowokuje układ immunologiczny zakażonego człowieka do patologicznie wzmożonej produkcji przeciwciał atakujących wirusa. Niestety, powoduje to też powstawanie przeciwciał, które mają niski poziom neutralizacji wirusa i łączą się z nim w taki sposób, że wirus łatwiej wnika do niektórych komórek i je niszczy. Może w ten sposób niszczyć serce, mózg, wątrobę, płuca, i inne ważne narządy. Zatem szczepionka, zamiast chronić przed infekcją, często ją aktywuje. Ekstremalnie wzmożona produkcja przeciwciał (po zaszczepieniu), może mieć katastrofalne skutki, i zamiast hamować epidemię, to będzie ją napędzać, ku uciesze producentów szczepionek i międzynarodowych faszystów, chcących ograniczenia wzrostu populacji na planecie.
 • "Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" Mark Twain Eksperyment medyczny albo jak kto woli test na IQ.
 • SKANDAL - RTL Moderatorin schmiert sich mit Matsch ein und verhöhnt Flut Opfer! na YT ah te media pełen prawdy.
 • Debata Zgromadzenia 27 stycznia 2021 r. (5. posiedzenie) (zob . Dok. 15212 , sprawozdanie Komisji Spraw Społecznych, Zdrowia i Zrównoważonego Rozwoju, sprawozdawca: Jennifer De Temmerman). Tekst przyjęty przez Zgromadzenie w dniu 27 stycznia 2021 r. (5. posiedzenie). ......


  7.3 w odniesieniu do zapewnienia wysokiej absorpcji szczepionek:
  7.3.1 dopilnować, aby obywatele byli informowani, że szczepienie nie jest obowiązkowe i że nikt nie jest pod presją polityczną, społeczną lub inną, aby się szczepić, jeśli tego nie chcą;
  7.3.2 dopilnować, aby nikt nie był dyskryminowany z powodu braku szczepienia, ze względu na potencjalne zagrożenie dla zdrowia lub niechęć do szczepienia;
  7.3.3 podjąć wczesne skuteczne środki w celu przeciwdziałania dezinformacji, dezinformacji i wahaniom dotyczącym szczepionek przeciw Covid-19;
  7.3.4 rozpowszechniać przejrzyste informacje na temat bezpieczeństwa i możliwych skutków ubocznych szczepionek, współpracując z platformami mediów społecznościowych i regulując je w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się dezinformacji;
  7.3.5 komunikować w przejrzysty sposób treść umów z producentami szczepionek i udostępniać je publicznie do kontroli parlamentarnej i publicznej;
 • Dane z 17 lipca dopowiedz z MZ.

  Ile posłów i senatorów się zaszczepiło?
  1. Zjednoczona Prawica 29 na 232
  2. Koalicja Obywatelska 37 na 127
  3.Koalicja Polska 4 na 24
  4.Lewica 32 na 47
  5.Polska 2050 3 na 6
  6.Konfederacja 1 na 11
  pozostali tylko 3
  Senat:
  1. PiS 5 na 48
  2.Klub Parlamentarny ... 16 na 41
  3.Kolalicja .... 1 na 2
  4. Klub PSL 1
  5. Niezalezno 0 to samo Polska 2050.

R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D]
Reklama [D1] - Gryf Stone
Reklama [E]
Reklama [E] - Esto Sp.z.o.o.

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

Szukam osoby, która pomoże utrzymać porz...
Firma Pro-Trailer w Lipianach poszukuje ...
Firma Pro-Trailer w Lipianach poszukuje ...
Firma produkcyjna Barlinek Inwestycje Sp...
Firma produkcyjna Barlinek Inwestycje po...
Firma produkcyjna Barlinek Inwestycje Sp...
Firma produkcyjna Barlinek Inwestycje Sp...
Zakład produkcyjny Barlinek Inwestycje S...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Czy jesteś za wycinką drzew przy drogach?

NIE
TAK
NIE WIEM
Reklama [G1]
Reklama [G1] - Autopromocja
Reklama [G2]
Reklama [G2] - Pomoc-drogowa-24.com.pl
Reklama [G3]
Reklama [G3] - promocja
Reklama [G4]
Reklama [G5]
Reklama [G5] - promocja
Reklama [G6]
Reklama [G6] - promocja
Reklama [G7]
Reklama [G7] - PIOTR STANISŁAWSKI
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.COM
Reklama [G10]
Reklama [G3] - Furgonetka Punkt Barlinek Niepodległości 13
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP

Ostatnie komentarze

Firmy

ElektroFront - elektryk

ElektroFront Maciej Szmigielski- instalacje elektryczne,- instalacje teletechniczne i TV SAT,- instalacje domofonowe i kontrola ...

Taxi Batman Barlinek

Taxi Batman Radosław Dudek.W ofercie:- wyjazdy na lotniska, promy itp,- przewóz osób, zwierząt, bagaży,- robienie zakupów, dowóz...

Kasacja pojazdów - autopomoc.

KASACJA POJAZDÓW- odbiór auta od Klienta GRATIS,- również ż miejsca wypadku,- wystawiamy dokumenty kasacyjne do wyrejestrowania,...

Najczęściej czytane

Jak pomóc starzejącemu się społeczeństwu?

Jak pomóc starzejącemu się społe...

Statystyki wskazują, że w krajac...

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

List intencyjny w sprawie budowy...

W Barlinku oficjalnie otwarto dz...