REKLAMA [B] - Serwis Rowerowy
Reklama [A] - E-cho - 2020
Reklama [J] - GBS BANK
Policja egzekwuje przestrzeganie zasad w związku z epidemią koronawirusa.

Będzie szybka ścieżka karania osób wyłamujących się z obywatelskiej solidarności, które narażają nie tylko siebie, ale również innych. Będą one ponosiły konsekwencje swoich nieodpowiedzialnych działań – zapowiedział Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji.

O wdrażaniu nowych zasad w związku z epidemią koronawirusa szef MSWiA poinformował w środę (1 kwietnia br.) na wspólnej konferencji prasowej z komendantem głównym Policji gen. insp. Jarosławem Szymczykiem.

– Bardzo dziękuję obywatelom za ogromną dyscyplinę, za obywatelską solidarność, którą sobie okazujemy oraz za wykonywanie poleceń funkcjonariuszy, którzy są dzisiaj od tego, by dopilnować przestrzegania norm wdrożonych dla naszego wspólnego bezpieczeństwa – powiedział minister Mariusz Kamiński. – Poziom dyscypliny społecznej jest bardzo duży. W trakcie minionej doby funkcjonariusze Policji odwiedzili 150 tys. obywateli objętych kwarantanną. Tylko w wypadku kilkuset osób mieliśmy do czynienia z naruszeniem rygorów, to jest około 0,5 proc. – dodał.

Szef MSWiA podkreślił jednak, że wobec osób przebywających w kwarantannie, które naruszyły rygory, jakie zostały na nie nałożone, będą wyciągnięte konsekwencje. Za nieprzestrzeganie zasad związanych z zakazami dotyczącymi rozwoju epidemii w Polsce wprowadzono karę maksymalną do 30 tysięcy złotych. – Dzisiaj odbyły się robocze spotkania przedstawicieli Komendy Głównej Policji i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, na których wypracowano procedurę przekazywania przez Policję informacji dotyczących bulwersujących przypadków łamania zasad zwalczania epidemii w naszym kraju – poinformował minister.

Codziennie ponad 20 tys. policjantów w służbie patrolowej

W związku ze zmianami, jakie wprowadziło rozporządzenie Rady Ministrów, zmienia się taktyka działań służb mundurowych. Znacząca część policjantów będzie wykonywała intensywne czynności patrolowe na ulicach miast i mniejszych miejscowości. – Dzisiaj na ulice wyruszyło 20 tys. policjantów wspomaganych przez 1,5 tys. żołnierzy Wojska Polskiego, głównie z Żandarmerii Wojskowej, która towarzyszy Policji w patrolach. Te działania będą jeszcze bardziej wzmacniane – podkreślił minister Mariusz Kamiński. Dodał także, że Policja będzie ściśle koordynowała pracę patrolową wszystkich służb, które mogą być w tym zakresie pomocne.

– Podjęliśmy decyzję o zmianie formuły kontroli osób pozostających w kwarantannie. Od teraz będziemy szczególnie pojawiać się pod adresami, gdzie widzimy, że jest problem oraz tam, gdzie kwarantanna dopiero się rozpoczyna – poinformował podczas konferencji komendant główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. Pokreślił, że Policja chce się mocno skoncentrować na kontroli przestrzegania obowiązków wynikających z rozporządzenia Rady Ministrów, a więc tego, co dzieje się na ulicach. Dodał także, że od dzisiaj obowiązkowe jest korzystanie ze specjalnej aplikacji przez osoby objęte kwarantanną i zaapelował o pozostanie w domach.

Komendant główny powiedział również, że Policja otrzymuje sporo pytań od obywateli, jakie czynności są dozwolone podczas epidemii. – Dzisiaj trzeba przewartościować to pytanie. Nie pytajmy siebie, co możemy, tylko pytajmy siebie, co my dzisiaj musimy. Musimy wyjść do sklepu, do apteki, czasami na spacer, ale zastanówmy się trzy razy, zanim wyjdziemy, czy na pewno musimy, bo to nasze wyjście może spowodować, że ktoś straci życie lub zdrowie – zaapelował gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Szczegółowe informacje o obostrzeniach wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii są dostępne na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki

Źródło: www.gov.pl


07-04-2020 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • Premier/Minister Cyfryzacji próbował w nocy 07.04.2020 znieść z prawa wszelką ochronę przed polami elektromagnetycznymi na czas pandemii i nie tylko, przemycając je w ustawie w spr. koronawirusa, w dokumencie 250 stron, procedowanym przez jedną sejmową komisję, dokładnie finansów publicznych.

  Koronawirus i 5G "przy okazji". Tworzycie nową bezpiekę! Grzegorz Braun

  https://www.youtube.com/watch?v=5K2wJTxBk1k&feature=sha re&fbclid=IwAR00u7hXxDg4tRuIoALZk7XyM4dy_-yZfOwdnMSivTlOI_sMZ2sE rAsVb-c
 • Rząd warszawski w celu wzbogacenia kilku prywatnych firm, zakupił podobno ok. miliona testów na koronawirusa w cenie ok. 500 złotych za sztukę. Innymi słowy, uszczuplił budżet NFZ o pięćset milionów.

  Wtórują temu idiotyczne artykuły w GW i jej podobnych tworów, straszeniem, że Polska zakupiła najmniej testów i tym podobne.

  Inny artykuł Radosława Leniarskiego z GW:

  Jak świat długi i szeroki, najważniejsza jest walka z pandemią, ale my Polacy, stanowimy w tym oceanie nieszczęścia oddzielny byt. W najgorszym od dekady okresie, kiedy decyduje się ilu naszych bliskich umrze z powodu koronawirusa
  … i dalej w tym stylu.

  Gazeta Wyborcza to żydowska gazeta dla Polaków!
  Oni się o nas martwią? Przecież powinni się martwić wg Talmudu o swoich, a nie o gojów. Tak więc, jeżeli oni się martwią, to wietrzą interes.
 • Rząd warszawski w celu wzbogacenia kilku prywatnych firm, zakupił podobno ok. miliona testów na koronawirusa w cenie ok. 500 złotych za sztukę. Innymi słowy, uszczuplił budżet NFZ o pięćset milionów.

  Wtórują temu idiotyczne artykuły w GW i jej podobnych tworów, straszeniem, że Polska zakupiła najmniej testów i tym podobne.

  Inny artykuł Radosława Leniarskiego z GW:

  Jak świat długi i szeroki, najważniejsza jest walka z pandemią, ale my Polacy, stanowimy w tym oceanie nieszczęścia oddzielny byt. W najgorszym od dekady okresie, kiedy decyduje się ilu naszych bliskich umrze z powodu koronawirusa
  … i dalej w tym stylu.

  Jak głosi redaktor Stanisław Michalkiewicz:

  Gazeta Wyborcza to żydowska gazeta dla Polaków!
  Oni się o nas martwią? Przecież powinni się martwić wg Talmudu o swoich, a nie o gojów. Tak więc, jeżeli oni się martwią, to wietrzą interes.
 • Do kościoła można a do lasu nie. O co tu chodzi?
 • Komunikat podawny przez megafon z jadącego radiowozu, dla zwięszenia dramaturgii powinen być wygłaszany po niemiecku !
 • Policja łamie prawo ! Czas na likwidację posterunku policji w Barlinku ! Po co tacy policjanci co wykonuja każdy rozkaz nawet ten skierowany przeciwko wlasnym rodakom. Pana Burmistrza też z radą pogonić bo to towarzystwo tylko długi zaciągą a poźniej podnoszą opłaty.
 • Czy jak te nasze urzędniki barlineckie pracują na zmianę to dostaną też połowę wynagrodzenia. Czy tej szlachty kryzys nie dotyczy.
  Urzędasy to najgorsza możliwa mentalność. Mieszkaniec, który jest ich chlebodawcą to plebs, petent, osoba niemile widziana, zawracasz dupy. Urzędasy to najgorsza możliwa mentalność. Byle kawka, byle śniadanko na nasz koszt, byle torcik. Byle odsiedzieć te swoje 8 godzin i o 15 zwijamy się do domku.
 • Czy można iść na działkę i np. kopać, siać, grilować? Czy dym papierosowy niesie koronowirusa? Sąsiedzi na balkonach palą papierosy, kaszlą, dym papierosowy niesie się do mojego mieszkania. Może ktoś odpowie?
 • Dlaczego nasz Burmistrz nic nie robi aby chronić mieszkańców !!! tylko najlepiej terroryzować miasto !! Burmistrz Myśliborza zakupił odpowiednie środki i rozdaje za darmo dba o swoich ludzi !!! Oj Panie Dariuszu policzymy się z Panem !!!
 • Co mówiły media, co lekarze w przychodniach?
  Eksperci alarmowali – drastycznie spada wyszczepialność!
  Media straszyły epidemiami krztuśca i odry.

  A jaka była prawda u źródeł z oficjalnych stron państwowych?

  Weźmy np. stronę Departamentu Zapobiegania oraz Zwalczania Zakażeń i Chorób Zakaźnych u Ludzi Głównego Inspektora Sanitarnego.
  http://wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/2017/INF_ 17_12B.pdf

  Porównajmy liczbę zachorowań, rok 2017 od 1 stycznia do 31 grudnia do tego samego okresu rok wcześniej 2016 od 1 stycznia do 31 grudnia.

  Krztusiec (poz.48)
  - 2017 rok liczba zachorowań 3 045
  - 2016 rok liczba zachorowań 6 828

  Odra (poz.99)
  - 2017 rok liczba zachorowań 63
  - 2016 rok liczba zachorowań 133

  Różyczka (poz.100)
  - 2017 rok liczba zachorowań 496
  - 2016 rok liczba zachorowań 1105

  Świnka (poz.110)
  - 2017 rok liczba zachorowań 1669
  - 2016 rok liczba zachorowań 1978
R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - Meble BRW
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [D1] - Gryf Stone
Reklama [E]

Oczekujemy: • Minimum rocznego doświadc...
Kupię każdą ilość ślimaka winniczka. ...
Działka położona w cichej i malowniczej ...
Zapraszam na sesje zdjęciowe.Chętnie uwi...
Kupię kawalerkę (mieszkanie) w Barlinku...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PIOTR STANISŁAWSKI
Reklama [G3]
Reklama [G3] - Meble design
Reklama [G4]
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [G7] - Pomoc drogowa
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [G12] - Cudeńka Nikola Burzyńska
Reklama [G13]

Ostatnie komentarze

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. Auto uderzyło w drzewo. Nie żyje młoda kobieta.

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. ...

Do wypadku doszło około godziny ...