Reklama [A] - E-CHO
Reklama [B] - Kasacja pojazdów
Reklama [J] - GBS BANK
Nowe obostrzenia dotyczące koronawirusa.

Premier i minister zdrowia przedstawiają dalsze działania rządu w związku z rozwojem epidemii COVID-19.

Wcześniej zebrał się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Wprowadzone zostały nowe obostrzenia w zależności od strefy.

I tak, w strefie żółtej punkty gastronomiczne będą czynne od godziny 6 do 21. W szkołach wyższych nauczanie odbywać będzie się metodą hybrydową. W strefie czerwonej nauczanie odbywać się będzie zdalnie. Obostrzenia mają wejść od soboty.

Zawieszona zostanie działalność basenów i aquaparków - strefa żółta i czerwona. Także w tych strefach zamknięte zostaną siłownie. Wprowadzone zostaną limity osób w placówkach handlowych - maksymalnie 5 osób na kasę w strefie czerwonej.

Wydarzenia kulturalne będą mogły się odbywać przy 25% udziału publiczności. W strefie żółtej i czerwonej wydarzenia sportowe odbędą się bez udziału publiczności.

Od 19 października zajdą również zmiany dotyczące wesel oraz innych imprez okolicznościowych. Limit osób do 20 w strefie żółtej. W strefie czerwonej zakaz organizacji w/w imprez.

Od czwartku w sklepach spożywczych, aptekach, drogeriach i placówkach pocztowych powróciły tak zwane godziny dla seniorów. Oznacza to, że od poniedziałku do piątku w tych punktach w godzinach 10-12 będą obsługiwane wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia. Na wprowadzenie zmian w oddziałach zdecydowały się również banki.


Artykuł aktualizowany na bieżąco.

15-10-2020 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • Nowe nowe ale ciągle nie zgodne z prawem nawet jak sejm i senat zatwierdza to ciągle będzie to niezgodne z prawem ! Dopiero jak zmienią konstytucję tom wtedy tak a na razie mamy zamordyzm i krok po kroku wprowadzany stan wojenny. Ludek głupi wszytko kupi !
 • Czy są tu obrońcy zwierząt bo chciałem zapytać co robimy z kotami ? Koty zabijają więcej zwierząt niż rolnicy i na dodatek robią to w sposób brutalny ? To zakaz posiadania kotów ? Kiedy manifestacje w obronie innych zwierząt zjadanych przez koty ?
 • Amerykański dziennik Washington Times opublikował analizę, z której jednoznacznie wynika, że nie mamy obecnie do czynienia z żadną pandemią, a jedynie ze sztucznie rozdmuchaną medialną wrzawą. Wskazują na to między innymi dostępne dane dotyczące zachorowalności, liczby zgonów oraz działań podjętych w walce z chorobą. Jak podkreślono: „wirus SARS-CoV-2 to nie czarna śmierć, ani nawet grypa sezonowa”. W Polsce jak lekarze wezmą 200% pensji to ta pandemia mim masek przyłbic będzie trwac wieki !
 • Covid -19 będzie trwać tak długo aż zniszczy się interesy i firmy Polaków, tak żeby poszli na bruk i wtedy na ich miejsce wejdzie obcy ż.....i kapitał? I wszyscy będziemy niewolnikami za marne grosze?
  No tak za miskę ryżu Pan premier wie w końcu co mówił !
  https://www.youtube.com/watch?v=Lxpbs51eD1o
 • Covid -19 będzie trwać tak długo aż zniszczy się interesy i firmy Polaków, tak żeby poszli na bruk i wtedy na ich miejsce wejdzie obcy żydowski kapitał? I wszyscy będziemy niewolnikami za marne grosze?
  No tak za miskę ryżu będą zapier... Pan premier wie w końcu co mówił !
  I oto jest prawdziwa pandemia i jeszcze szkolą policje z mowy nienawiści ! https://www.youtube.com/watch?v=Lxpbs51eD1o
 • Każde kłamstwo ma to do siebie , że ma krótkie nóżki - covid-19 tresura i upodlenie ! https://www.facebook.com/drzewiecki.jurek/videos/318798300799462 5
 • Macie odpowiedź jak wygląda bezobjawowy świrus...

  Pytanie na śniadanie: Prowadząca - Jak można rozpoznać, że bezobjawowo przechodzimy covida? Ekspert - Normalna temperatura czyli ok. 36.6, brak kaszlu, brak kataru, zwyczajne samopoczucie.

  Tak się zaczyna totalitaryzm - zaraz będą szczepienia dobrowolne a pracy nie dostaniesz !
 • Dr Martynowska: „maski maja nas upokorzyć i są symbolem niewolnictwa (…) Ten rząd nie powinien wyjść z więzienia do końca swoich dni (…) Mają krew na rękach (…) To są przestępcy!” (https://www.youtube.com/watch?v=BSsYzD4MUjQ)
 • O to wasz premier o to wasz prezydent no to co maseczki ! :-D https://www.facebook.com/watch/?v=354669509309134
 • Noszenie maseczek :-D tylko dla osób +18 https://www.facebook.com/watch/?v=1821951457943658
R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [E]
Reklama [E] - ABS Andrzej Binkowski

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

Сдаю комнаты в особняке в городе Барлине...
Wynajmę pokoje w domu wolnostojącym w Ba...
Firma Pro-Trailer Sp. z o.o. w Lipianach...
Firma Pro-Trailer Sp. z o.o. w Lipianach...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - DJ Pitersound
Reklama [G3]
Reklama [G4]
Reklama [G5]
Reklama [G6]
Reklama [G7]
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.COM
Reklama [G9]
Reklama [G10]
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP

Ostatnie komentarze

Firmy

ElektroFront - elektryk

ElektroFront Maciej Szmigielski- instalacje elektryczne,- instalacje teletechniczne i TV SAT,- instalacje domofonowe i kontrola ...

Taxi Batman Barlinek

Taxi Batman Radosław Dudek.W ofercie:- wyjazdy na lotniska, promy itp,- przewóz osób, zwierząt, bagaży,- robienie zakupów, dowóz...

Kasacja pojazdów - autopomoc.

KASACJA POJAZDÓW- odbiór auta od Klienta GRATIS,- również ż miejsca wypadku,- wystawiamy dokumenty kasacyjne do wyrejestrowania,...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

List intencyjny w sprawie budowy...

W Barlinku oficjalnie otwarto dz...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...