Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne na każdą okazję.
Seat Krotoski - Cichy
Reklama [A] GBS Bank - Znajoma lokata
Spotkanie po 35 latach wspaniałej klasy 8A.

W dniu 16 czerwca 2018 roku po 35 latach spotkali się absolwenci klasy 8 „a” Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Barlinku.

Dokładnie o godzinie 13-tej przywitał nas vice dyrektor szkoły Pan Mariusz Sieniawski i opowiedział nam o zmianach jakie zaszły przez te 35 lat w szkole. Jako ciekawostkę należy wspomnieć, że Pan vice dyrektor był naszym starszym kolegą z ław szkolnych, ale także miał tych samych wychowawców co my, czyli w klasach I – IV, czyli Panią Stanisławę Patras, a w klasie V – VII Pani Kolasa.

Po krótkim apelu udaliśmy się do naszej pierwszej klasy, czyli Sali nr 1, gdzie wszyscy szukali swoich miejsc, w których siedzieliśmy, ale sala ta jest bardzo zmieniona i ma mniej ławek, a nas w I klasie uczyło się 33. W klasie tej lekcję historii poprowadził nasz kolega Janusz, który był pomysłodawcą i organizatorem naszego spotkania, pomagał mu kolega Maciej. Odczytał on listę obecności. Obecnych było 17 osób. Janusz przypomniał nam, że do pierwszej klasy uczęszczały 33 osoby. Klasę ósmą ukończyło 29 osób. Łącznie przez osiem lat nauki przez naszą klasę przewinęło się aż 49 uczniów.

Janusz wspomniał o nieżyjącej koleżance Ani i kolegach Arku i Krzysztofie. Na zakończenie spotkania w szkole zwiedziliśmy klasy, w których się uczyliśmy, a także obejrzeliśmy kronikę naszej klasy od 1975 do 1983 roku. Po zwiedzaniu szkoły udaliśmy się spacerkiem na cmentarz, aby zapalić znicze naszym zmarłym kolegom i koleżankom oraz byłem dyrektorowi Janowi Nogalskiemu i na tym zakończyliśmy cześć oficjalną.

Część nieoficjalna odbyła się w bardzo urokliwym miejscu, a tam zabawa trwała do białego rana. Było mnóstwo wspomnień, łez i śmiechu. Co chwilę śpiewaliśmy różne piosenki z tamtych lat, a przebojem była piosenka zespołu Bajm „Nie ma wody na pustyni”. Na zakończenie umówiliśmy się na spotkanie po 40 latach. Będzie to 10 czerwca 2023 roku i już dziś zapraszamy wszystkich absolwentów naszego rocznika jak i starszych i młodszych.

Pragniemy podziękować dyrekcji szkoły za możliwość spotkania się w szkole, za udostępnienie nam kronik oraz zdjęć. Dzień ten był bardzo miły. Dziękujemy wszystkim za spotkanie, gdzie kilka osób przyjechało z Niemiec, ale też z Gniezna i Wrocławia.

A na koniec powiem tak: „a ja tam byłem, miód i mleko piłem”. Było wspaniale. Do zobaczenia 10 czerwca 2023r.

J.P.

20-06-2018 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Dziękuję naszym Kolegom z dawnych lat Januszowi P. i Maćkowi M. za rewelacyjny pomysł, chęć podjęcia trudu zorganizowania tego wspaniałego spotkania i możliwość odnowienia wspomnień ukrytych czasami w zakamarkach naszej pamięci. Koledzy CHWAŁA WAM za to.
    Wszystkim uczestnikom spotkania wielkie dzięki za chęć przybycia oraz wspaniałą atmosferę i zabawę.
    Uczestnictwo w tym niezapomnianym spotkaniu naszej klasy VIIIa pozostanie na długo w pamięci. Cieszę się, że podjęłam właściwą decyzję i ponownie przyjechałam do Barlinka.
    Pozdrowienia dla wszystkich uczestników i tych, którzy z różnych powodów nie dotarli na powtórkę z przeszłości.
    Do następnego spotkania Dorota J.

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [B]
Reklama [B1] Meble BRW
Reklama [C]
Reklama [C1] INT-PRODUCTION
Reklama [C1]
Reklama [B] Efect Okna
Reklama [D1]
Reklama [D1] Usługi BHP Maciej Olejnik
Reklama [D3]
Reklama [D3] PH. MARAL - Artykuły BHP

Ogłoszenia

Zatrudnimy do pracy w lodziarni na sezon...
Mieszkanie 2 pokojowe na pierwszym piętr...
Udzielę nauki gry na keyboard dla osób o...
Sprzedam drewno opałowe brzoza, wiąz, ol...
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Eko-Anwa,...
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D5] - S T A N I S Ł A W S K I
Reklama [D5] - Stanisławski
Reklama [D6] Inter-Com Łukasz Wrona
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D11] Restauracja Stara Galeria
Reklama [D11] Restauracja Stara Galeria
Reklama [D12] ABS Andrzej Binkowski
Reklama [D13] RACHUNEK S.C. Biuro Rachunkowe
Reklama [D14] - Virtualnetia
Reklama [D14] Virtualnetia
Reklama [D15] - Zegarki edwa.pl
Reklama [D15] Zegarki-edwa
Reklama [D16] - Meble 4you
Reklama [D16] Meble 4you
Reklama [D17] Kwiaciarnia ''Centrum'' Roman Ślaź

Sondujemy

Czy usługi medyczne w Barlinku są zadowalające?

TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA

Kalendarz wydarzeń

luty, 2019
PnWtŚrCzPtSbNd
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728123
45678910

Mapa miasta

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Ostatnie komentarze

Partner [A]

Parnter [B]

Partner [C]

Partner [D]

Partner [E]