Reklama [A] - E-cho - 2020
Reklama [B] SEAT GRUPA CICHY
Reklama [J] - GBS BANK
Sesja Rady Miejskiej: ''Dzieci do piwnicy.''

W emocjonalnym wystąpieniu podczas XVI Sesji Rady Miejskiej radny Michał Antosiewicz przedstawił sprawę umieszczenia dzieci z grupy "0" w pomieszczeniach piwnicznych w Szkole Podstawowej nr 4 w Barlinku.

Według przytoczonych przez niego informacji, "w czerwcu br. grupa rodziców „przypadkiem” uzyskała informację, że ich dzieci mają przez najbliższy rok szkolny uczęszczać i pobierać edukację w pomieszczeniach piwnicznych, które w żaden sposób nie spełniają wymagań do prowadzenia zajęć lekcyjnych."

Sprawa ta - jak twierdzi radny Michał Antosiewicz - "nie była konsultowana z rodzicami, chociaż już w marcu br. zapadła taka decyzja - z racji braku innych pomieszczeń w SP nr 4. Rodzice którzy nie zgadzali się początkowo z ulokowaniem dzieci w piwnicy w SP nr 4 w chwili uzyskania informacji, że nie ma innych pomieszczeń dla ich dzieci (pomimo składania wielu wniosków w tej sprawie), które spełniałyby wymogi dla tego typu pomieszczeń, zmienili jednak zdanie pomimo faktu, iż alternatywą były pomieszczenia, które spełniały wszystkie standardy w budynku przy ul. Leśnej. Jednocześnie rodzice ci byli przekonywani przez osoby zarządzające placówkami oświatowymi, że warunki w piwnicy nie są tam wcale straszne, a wręcz korzystniejsze niż te, które są na ulicy Leśnej. Wydawałoby się, że właśnie osoby zarządzające palcówkami oświatowymi powinny znać się na ogólnych warunkach, jakie powinny spełniać pomieszczenia do prowadzenia nauczania w ich placówkach."

"Włodarze miasta w osobie Pana Burmistrza po uzyskaniu w lipcu br. informacji z Sanepidu, że racja stoi po stronie rodziców, którzy przedstawiali zapisy rozporządzenia co do warunków, jakie mają spełniać pomieszczenia dla grup „0”, poinformował rodziców ze zerówkowicze w roku szkolnym 2019/20 będą uczęszczać jednak do szkoły na ulicę Leśną, gdzie i tak w przyszłym roku mają być otwarte dodatkowe oddziały przedszkolne dla innych grup."

Sytuacja jest na tyle bulwersująca, iż już w 2013 roku wydana została decyzja Zachodniopomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego, która informuje o bezwzględnym zakazie prowadzenia zajęć edukacyjnych w pomieszczeniach piwnicznych, o których mowa powyżej.

29-08-2019 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Pan radny trochę przeinacza fakty. Było tak. Byłem na zebraniu w przedszkolu w czerwcu i nikt tam nie przekonywał rodziców, że pomieszczenia w SP4 są lepsze niż te na Leśnej. Dyrektorka powiedziała tylko, że postara się poprawić oświetlenie, pomaluje te sale na jasno i tyle. Ale równie dobrze dzieci mogą uczyć się na Leśnej, bo przecież cały czas tam przedszkole było i może być nadal. Później zabrał głos pan radny i powiedział, co uważa na ten temat i że uszanuje decyzję rodziców. A potem było jawne głosowanie i to rodzice wyrazili chęć pozostania dzieci w SP4.
  • Nasze dzieci muszą mieć godne warunki a jak ktoś nic nie zrobił przez tyle i bierze kasę za co?????
  • Pewnie wypowiadają się rodzice co nie mają w chwili obecnej nic z tym wspólnego.
  • Jak można umieszczać dzieci w pomieszczeniach co do których jest decyzja że umieszczać nie wolno? Przecież to jest przestępstwo, i nie wolno się na to godzić. Boże, widzisz i nie grzmisz!!!
  • Kto zwrócił się do radnego w tej sprawie....? Bo z tego co wiem to sami rodzice rodzice. Prawidłowo powinna być informacja w marcu kwietniu od burmistrza sort nie ma miejsc w szkole na górnym więc przedszkole na leśne będzie i tyle w temacie. W d... się poprzewracalo rodzica bo ich wygoda jest ważniejsza niż dobro dziecka.
  • Panu radnemu się w dupie poprzewracało,chciał zabłysnąć.Narobił zamętu ale dzieci i rodzice za to płacą.Było zebranie w tej sprawie,głosowanie w ogóle nie liczył się że zdaniem rodziców.Czyja wina ?Pan radny wysterował rodziców.
  • Gdzie przepełnione? Bo dwie sale na leśnej są duże? Od 2013 nie było tam żarówek! A kto zapłacił by karę do 20 tys zł? Oprócz kary dzieci natychmiast musiałyby być przeniesione do innych pomieszczeń i wtedy by było gadanie?
  • Kurczę, 0 była w tych pomieszczeniach od x lat i teraz jest problem bo dzieciak radnego ma uczęszczać na zajęcia znajdujące sie w sali na najniższym poziomie ? Panie radny dobrze się pan czujesz ? Teraz piwnicy nie będzie ale beda przepełnione " klasy " .
  • Nie zgadzam się. Skoro się pomieszczenia nie nadawały to po co ich tam na siłę trzymać. Proszę codziennie po 9 godzin siedzieć w piwnicy ciekawe jakie to będzie wygodnictwo.
  • Zdaniem moim dzieci mogłyby tam się spokojnie uczyć. Warunki są ok. Mieliśmy tam lekcje, zajęcia czy świetlice. Nikt z tym nie miał problemów. Za dużo wygodnictwa w ludziach.
R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [D1] - Gryf Stone
Reklama [E]
Reklama [E] - Autoreklama

Sprzedam nową mobilną ładowarkę (power b...
powerbank sprzedam pojemność powyżej 200...
Witam szukam pracy najlepiej na terenie ...
Działka położona w cichej i malowniczej ...
Zapraszam na sesje zdjęciowe.Chętnie uwi...
Kupię kawalerkę (mieszkanie) w Barlinku...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PIOTR STANISŁAWSKI
Reklama [G3]
Reklama [G3] - Bumat.
Reklama [G4]
Reklama [G4] Carlstahl
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [G7] - Pomoc drogowa
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G9]
Reklama [G13] - Maszyny wulkanizacyjne.
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [G12] - AUTOPROMOCJA

Ostatnie komentarze

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...

List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

List intencyjny w sprawie budowy...

W Barlinku oficjalnie otwarto dz...