Reklama [A] E-CHO
Reklama [B] - HELOWE BARLINEK
MARAL - HURTOWNIA ARTYKUŁÓW BHP
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Od 2013 roku w całej Polsce obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto ma w założeniu podkreślać wagę edukacji przedszkolnej, integrować przedszkola oraz podmioty odpowiedzialne za ich funkcjonowanie i wizerunek, a także dostarczać najmłodszym radości. W końcu taka okazja do świętowania jest tylko raz w roku.

Tego dnia w wielu przedszkolach przygotowywane są specjalne atrakcje dla dzieci, z kolei Rzecznik Praw Dziecka do polskich przedszkolaków wystosowuje specjalny list.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodzony jest 20 września i właśnie w tym dniu, przedszkolaki z Gminy Barlinek, spotkały się na Rynku Miejskim, by w głośnym i barwnym korowodzie, przejść na Stadion Miejski im. Bronisława Bagińskiego w Barlinku. Uroczystość otworzyli organizatorzy spotkania - Dyrektorzy Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Barlinku Pani Renata Olejnik oraz Niepublicznego Przedszkola „Bratek” Pan Jerzy Drobotko wraz z Burmistrzem Barlinka Dariuszem Zielińskim.

Dzieci z przedszkoli gminy Barlinek uroczyście odśpiewały hymn przedszkolaka, który stworzono specjalnie na potrzeby święta i zaprezentowały przygotowane przez grupy zabawy zespołowe dla wszystkich gości.

Po prezentacji wszyscy mogli już korzystać z przygotowanych atrakcji. Wśród nich znalazły się m.in. pokazy wozów Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku i policyjnego radiowozu oraz skorzystać z poczęstunku.

Dzieci na specjalnie dla nich przygotowanych stanowiskach mogły wykazać się umiejętnościami plastycznymi poprzez kolorowanie bajkowych postaci, malowanie kubków i drewnianych łyżek magicznymi markerami Pintor, a także własnoręcznie wykonać slime - gluty. Atrakcje te wywołały ogromną radość i uśmiech na twarzach dzieci. Zorganizowali je dla nas przedstawiciele firm - Pilot Pan Tomasz Gapski oraz Staedtler Pan Adrian Sadło – za co bardzo serdecznie dziękujemy.

W świętowaniu udział wzięły dzieci z: Przedszkola Miejskiego Nr 2 „Pod Topolą” w Barlinku, Niepublicznego Przedszkola „Bratek”, Akademii Malucha „Filokubino” w Barlinku, oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mostkowie, Przedszkola Miejskiego Nr 1 im. Janiny Porazińskiej w Barlinku, Niepublicznego Przedszkola „Akademia Przedszkolaka” w Dziedzicach, Niepublicznego Przedszkola Językowego „W wiśniowym sadzie” oraz Małego Przedszkola w Rychnowie. Spotkanie poprowadziła Katarzyna Stanisławska.

Za pomoc w organizacji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka dziękujemy Burmistrzowi Barlinka, strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku i policjantom z Komisariatu Policji w Barlinku, Sylwestrowi Wrońskiemu, Jerzemu Symeli, Katarzynie Stanisławskiej, firmom Staedtler i Pilot, Hurtowni art. papierniczych i biurowych S. I. Warta w Barlinku, salonowi Play w Barlinku oraz pracownikom przedszkoli „Bratek” i PM nr 1.

27-09-2018 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.


Dodaj komentarz

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D]
UNILINK - EK Ubezpieczenia
Reklama [E]
Reklama [E] - SPEED WALDEMAR LADRA

Hurtownia Materiałów Budowlanych GHB JAN...
Sprzedam mieszkanie własnościowe w Barli...
ZAKRES OBOWIĄZKÓW W związku z rozbudo...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z cza...
Kawalerki, mieszkania dwu-pokojowe, mies...
Sprzedam drewno opałowe brzoza, wiąz, ol...
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Eko-Anwa,...
Mam do zaoferowania działkę o powierzchn...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Czy popierasz protest nauczycieli?

NIE
TAK
NIE WIEM
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PIOTR STANISŁAWSKI
Reklama [G3]
Reklama [G3] - INTER-COM
Reklama [G4]
Reklama [G4] - SKLEP ZOOLOGICZNY
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [D7] - RACHUNEK S.C.
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G9]
Reklama [G9] - ZEGARKI-EDWA.PL
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [D] - INT. Production
Reklama [G13]
Reklama [G13] Smaczna Dieta

Ostatnie komentarze

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. Auto uderzyło w drzewo. Nie żyje młoda kobieta.

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. ...

Do wypadku doszło około godziny ...

Wybory Samorządowe 2018. W Gminie zarejestrowano 8 komitetów.

Wybory Samorządowe 2018. W Gmini...

21 października 2018 roku odbędą...