Reklama [A] E-CHO
Reklama [B] - FIEGE
MARAL - HURTOWNIA ARTYKUŁÓW BHP
Dzień Edukacji Narodowej w ZSiPO.

12 października, piosenką „Kocham Cię Polsko”, rozpoczęła się w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych im. kpt. hm. Andrzeja Romockiego „Morro” w Barlinku uroczystość obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Była ona efektem jednego z działań projektu „Niepodległa”, który realizowany jest w naszej szkole oraz na terenie kraju i województwa zachodniopomorskiego. To szczególne wydarzenie swą obecnością uświetnili: pan wiceminister Maciej Kopeć, pan wicekurator Jerzy Sołtysiak, pani starosta Danuta Patkowska, pan burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński, Radni Powiatu Myśliborskiego i Rady Miejskiej w Barlinku, lokalni przedsiębiorcy, dyrektorzy i przedstawiciele placówek oświatowych naszego powiatu i miasta Barlinka, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

Otwarcia spotkania dokonał dyrektor ZSiPO w Barlinku - pan Łukasz Jędrzejewski. Następnie głos zabrali zaproszeni goście:
1) Pan Maciej Kopeć, wspominał uroczystość (sprzed 10 lat) nadania naszej szkole imienia;
2) Pani Danuta Patkowska, mówiła o sukcesie projektu „Niepodległa” napisanego przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły;
3) Pan Dariusz Zieliński, zaprosił na koncert „Barlinianie Niepodległej”.

W trakcie uroczystości w związku ze zmianą nazwy naszej szkoły, został zaprezentowany nowy sztandar, a o symboliczne wbicie gwoździ poproszono gości oraz sponsorów.

Następnie okolicznościowy wykład „Blaski i cienie II RP” wygłosił profesor Uniwersytetu Szczecińskiego Tomasz Sikorski - a zakończył go słowami: „szukajmy odcieni szarości – obiektywnej wiedzy historycznej”.

W zadumę i odrobinę refleksji wprowadzili nas uczniowie, którzy przygotowali montaż słowno-muzyczny wraz ze swoim profesorem Krzysztofem Komorowskim. Natomiast uczniowie: Miron Sobolewski, Filip Łukowski, Dominika Bednarek i Rafał Maciaszek przeprowadzili debatę mającą rozstrzygnąć „czy Józef Piłsudski, czy też Roman Dmowski był najważniejszą postacią tamtego okresu”. Była to ciekawa i żarliwa dyskusja na argumenty i ustalenie, który z nich zasłużył się bardziej. W rezultacie ocena okazała się zbyt trudna…

Po tej porcji wiedzy nastąpiła druga część uroczystości związana z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Jest to dzień, który stanowi okazję do życzeń, podziękowań oraz uznania dla pracy nie tylko nauczycieli, ale też pracowników niepedagogicznych.

Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej Nagrodę Starosty otrzymali: Dyrektor szkoły Łukasz Jędrzejewski oraz inni dyrektorzy powiatowych placówek oświatowych: Beata Fryder, Krzysztof Srokowski, Violetta Skawińska, Wioleta Warachowska i Małgorzata Cheba.

Dyrektor Łukasz Jędrzejewski docenił pracę swoich nauczycieli wręczając nagrody dyrektora wyróżnionym nauczycielom. W gronie nagrodzonych znaleźli się: Iwona Sobierajewicz, Monika Jagiełło-Trif, Mirosław Żuk, Beata Krycka, Krzysztof Komorowski, Ewa Borowiecka, Adrianna Borowska, Małgorzata Osińska, Beata Milkowska, Izabela Leszczyńska, Marzena Lewandowska, Andrzeja Rudnicki, Marzenna Wencierska, Monika Ziemichód, Iwona Czujko, Kazimierz Siarkiewicz, Adrian Urban, Kamil Wawrzyniak, Kazimierz Kulpa, Jarosław Bednarek, Jacek Świercz.

Podsumowaniem 100 – lecia Niepodległości oraz Święta Edukacji Narodowej był przygotowany przez uczniów klasy II LO A, pod czujnym okiem pani Izabeli Leszczyńskiej, pokaz pt. „Moda ostatnich 100 lat”.

Całą uroczystość mieli przyjemność poprowadzić nauczyciele naszej szkoły: Justyna Stawicka i Krzysztof Komorowski.

19-10-2018 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.


Dodaj komentarz

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D]
UNILINK - EK Ubezpieczenia
Reklama [E]
Reklama [E] - SPEED WALDEMAR LADRA

Wykonuję prace pielęgnacyjne w ogrodzie:...
Zatrudnię do prac ogólnobudowlanych. Wym...
Witam.Od 1/09/2019 będę miał do wynajęci...
Działka położona w cichej i malowniczej ...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z cza...
Sprzedam drewno opałowe brzoza, wiąz, ol...
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Eko-Anwa,...
Mam do zaoferowania działkę o powierzchn...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Z której "jadłodajni" najczęściej korzystasz?

Konkret Pizza
Bar AS
Restauracja Stara Galeria
Pizzeria VIP Pizza
Restauracja Land
Restauracja Strzelecka 18
Bar & Grill Na Murze
Pizzeria Verona
Bar Głodzilla
Restauracja Wielkopolanka
Bar Maxi
Spiżarnia Bistro & Cocktail
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PIOTR STANISŁAWSKI
Reklama [G3]
Reklama [G4]
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [D7] - RACHUNEK S.C.
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G9]
Reklama [G9] - ZEGARKI-EDWA.PL
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [D] - INT. Production
Reklama [G13]
Reklama [G13] Smaczna Dieta

Ostatnie komentarze

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. Auto uderzyło w drzewo. Nie żyje młoda kobieta.

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. ...

Do wypadku doszło około godziny ...

Wybory Samorządowe 2018. W Gminie zarejestrowano 8 komitetów.

Wybory Samorządowe 2018. W Gmini...

21 października 2018 roku odbędą...