Reklama [G] Salon Kosmetyczny Femina
Reklama [A] GBS Bank - Znajoma lokata
Dzień Edukacji Narodowej w ZSiPO.

12 października, piosenką „Kocham Cię Polsko”, rozpoczęła się w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych im. kpt. hm. Andrzeja Romockiego „Morro” w Barlinku uroczystość obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Była ona efektem jednego z działań projektu „Niepodległa”, który realizowany jest w naszej szkole oraz na terenie kraju i województwa zachodniopomorskiego. To szczególne wydarzenie swą obecnością uświetnili: pan wiceminister Maciej Kopeć, pan wicekurator Jerzy Sołtysiak, pani starosta Danuta Patkowska, pan burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński, Radni Powiatu Myśliborskiego i Rady Miejskiej w Barlinku, lokalni przedsiębiorcy, dyrektorzy i przedstawiciele placówek oświatowych naszego powiatu i miasta Barlinka, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

Otwarcia spotkania dokonał dyrektor ZSiPO w Barlinku - pan Łukasz Jędrzejewski. Następnie głos zabrali zaproszeni goście:
1) Pan Maciej Kopeć, wspominał uroczystość (sprzed 10 lat) nadania naszej szkole imienia;
2) Pani Danuta Patkowska, mówiła o sukcesie projektu „Niepodległa” napisanego przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły;
3) Pan Dariusz Zieliński, zaprosił na koncert „Barlinianie Niepodległej”.

W trakcie uroczystości w związku ze zmianą nazwy naszej szkoły, został zaprezentowany nowy sztandar, a o symboliczne wbicie gwoździ poproszono gości oraz sponsorów.

Następnie okolicznościowy wykład „Blaski i cienie II RP” wygłosił profesor Uniwersytetu Szczecińskiego Tomasz Sikorski - a zakończył go słowami: „szukajmy odcieni szarości – obiektywnej wiedzy historycznej”.

W zadumę i odrobinę refleksji wprowadzili nas uczniowie, którzy przygotowali montaż słowno-muzyczny wraz ze swoim profesorem Krzysztofem Komorowskim. Natomiast uczniowie: Miron Sobolewski, Filip Łukowski, Dominika Bednarek i Rafał Maciaszek przeprowadzili debatę mającą rozstrzygnąć „czy Józef Piłsudski, czy też Roman Dmowski był najważniejszą postacią tamtego okresu”. Była to ciekawa i żarliwa dyskusja na argumenty i ustalenie, który z nich zasłużył się bardziej. W rezultacie ocena okazała się zbyt trudna…

Po tej porcji wiedzy nastąpiła druga część uroczystości związana z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Jest to dzień, który stanowi okazję do życzeń, podziękowań oraz uznania dla pracy nie tylko nauczycieli, ale też pracowników niepedagogicznych.

Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej Nagrodę Starosty otrzymali: Dyrektor szkoły Łukasz Jędrzejewski oraz inni dyrektorzy powiatowych placówek oświatowych: Beata Fryder, Krzysztof Srokowski, Violetta Skawińska, Wioleta Warachowska i Małgorzata Cheba.

Dyrektor Łukasz Jędrzejewski docenił pracę swoich nauczycieli wręczając nagrody dyrektora wyróżnionym nauczycielom. W gronie nagrodzonych znaleźli się: Iwona Sobierajewicz, Monika Jagiełło-Trif, Mirosław Żuk, Beata Krycka, Krzysztof Komorowski, Ewa Borowiecka, Adrianna Borowska, Małgorzata Osińska, Beata Milkowska, Izabela Leszczyńska, Marzena Lewandowska, Andrzeja Rudnicki, Marzenna Wencierska, Monika Ziemichód, Iwona Czujko, Kazimierz Siarkiewicz, Adrian Urban, Kamil Wawrzyniak, Kazimierz Kulpa, Jarosław Bednarek, Jacek Świercz.

Podsumowaniem 100 – lecia Niepodległości oraz Święta Edukacji Narodowej był przygotowany przez uczniów klasy II LO A, pod czujnym okiem pani Izabeli Leszczyńskiej, pokaz pt. „Moda ostatnich 100 lat”.

Całą uroczystość mieli przyjemność poprowadzić nauczyciele naszej szkoły: Justyna Stawicka i Krzysztof Komorowski.

19-10-2018 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.


Dodaj komentarz

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [B]
Reklama [B] Janex Barlinek
Reklama [C]
Reklama [C1]
Reklama [C1] - Zachodniopomorskie Małe Skarby
Reklama [D1]
Reklama [D1] Usługi BHP Maciej Olejnik
Reklama [D3]
Reklama [D3] PH. MARAL - Artykuły BHP

Ogłoszenia

Jak w tytule. Kupię przyczepę podłodziow...
Firma ESTO Sp. z o.o. powstała w listopa...
Wynajmę mieszkanie znajdujące się w Barl...
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Eko-Anwa,...
Mam do zaoferowania działkę o powierzchn...
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D5] - Miejsce na Twoją reklamę
 Reklama [D5] - Miejsce na Twoją reklamę
Reklama [D6] Inter-Com Łukasz Wrona
Reklama [D7] Błękitne okna - biuro podróży
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D9] DJ Piotr - Piotr Stanisławski
Reklama [D10] Gabinety na Staromiejskiej
Reklama [D10] Gabinety na Staromiejskiej
Reklama [D11] Restauracja Stara Galeria
Reklama [D11] Restauracja Stara Galeria
Reklama [D12] ABS Andrzej Binkowski
Reklama [D13] RACHUNEK S.C. Biuro Rachunkowe
Reklama [D14] - Miejsce na Twoją reklamę
Reklama [D14] - Miejsce na Twoją reklamę
Reklama [D15] - Miejsce na Twoją reklamę
Reklama [D15] - Miejsce na Twoją reklamę
Reklama [D16] - Miejsce na Twoją reklamę
Reklama [D15] - Miejsce na Twoją reklamę
Reklama [D17] Kwiaciarnia ''Centrum'' Roman Ślaź

Sondujemy

Czy usługi medyczne w Barlinku są zadowalające?

TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA

Kalendarz wydarzeń

listopad, 2018
PnWtŚrCzPtSbNd
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Mapa miasta

Firmy

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Salon kosmetyczny Femina

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do zapoznania się z ofertą Salonu Kosmetycznego "FEMINA", w którym oferujemy pełną gamę zabiegów ...

Gabinety na Staromiejskiej

W Gabinetach na Staromiejskiej oferujemy usługi lekarskie z interny oraz medycyny rodzinnej. Na wizyty w zakresie chorób wewnętr...

Ostatnie komentarze

Partner [A]

Parnter [B]

Partner [C]

Partner [D]

Partner [E]

© 2009 - 2018 ebarlinek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.RegulaminPolityka prywatności - RedakcjaReklamaArchiwalna wersja portalu

 

Redakcja portalu ebarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników, a także za treść nadesłanych materiałów i publikowanych reklam.

 

Bezpieczeństwo          Statystyki         Certyfikat SSL