Reklama [A] E-CHO
Reklama [B] - HELOWE BARLINEK
Reklama [J] - GBS BANK
List do Redakcji: ''Potrzebna debata przed wyborami''.

Jak w ogóle można świadomie udzielić poparcia wyborczego komukolwiek z kandydatów w tych wyborach samorządowych w Naszej gminie, kiedy praktycznie nic nie wiemy o jakichkolwiek różnicach światopoglądowych pomiędzy Nimi???

Wręcz na podstawie ich wyjątkowo zdawkowych programów kampanijnych można odnieść bardzo nieprzyjemne wrażenie, że na dobrą sprawę każdy z nich mógłby się pod nimi u wszystkich swoich konkurentów podpisać, skoro tego rodzaju nic niewiążące ogólniki temu wyborczemu zaciemnianiu wyłącznie de facto służą.

Dlatego niniejszym apeluję, aby Mieszkańcy Gminy Barlinek mieli realną możliwość bezpośredniego przepytania na neutralnym gruncie wszystkich kandydatów w najbardziej dla siebie kluczowych kwestiach, a nie byli wyłącznie skazani na sponsorowane artykuły reklamowe ich sztabów wyborczych, z których poza laniem stricte propagandowej wody nic konkretnego nawet nie wynika.

Stąd też aż się prosi, aby chociaż w ten ostatni weekend przedwyborczy zarezerwować najobszerniejszą barlinecką salę w Kinie Panorama, gdzie np. w jednogodzinnych debatach spotkaliby się tylko Ci kandydaci, którzy zabiegają o konkretny mandat z danego okręgu.

Z tego by wynikało, że na 15 okręgów na Radnych i jednego na Burmistrza mielibyśmy w sobotę i niedzielę od godziny 9.00 do 17.00 po osiem takich debat, z czego każdy Wyborca zainteresowany byłby siłą rzeczy tylko dwoma, na które spokojnie mógłby wygospodarować sobie te dwie godziny (choćby przez następny tydzień odtwarzając ich przebieg w internecie, gdzie powinny być udostępnione do wglądu), w czasie których na tyle wyrobiłby sobie zdanie, aby później 21 października uniknąć głosowania w ciemno na chybił trafił.

Oczywiście ten powyższy apel wszyscy Kandydaci mogą wspólnie zignorować, aby tym samym poprzestać na wygodnickim ukrywaniu się pod swoimi wyjątkowo enigmatycznymi szyldami Komitetów, ale to będzie świadczyło tylko o tym, że mają bardzo lekceważący stosunek do tutejszych Mieszkańców i kompletnie nie zależy im na wysokiej frekwencji przy urnach wyborczych, gdyż w zupełności zadowolą się bardzo słabym mandatem udzielonym im jedynie przez ich najbliższe towarzystwo wzajemnej adoracji.

Źródło: List do Redakcji. Dane autora znane Redakcji.

09-10-2018 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • Wy z tym Smołą to tak na poważnie? Przecież Zieliński by go zmiazdzyc tak jak kiedyś Siarkirwicz Zielka.
  Smoła to bibliotekarz, a bibliotekarze nie zostają burmistrzami.
 • prawda jest taka ze zaden z kandydató się nie odważy może poza Smołą, reszta to "lamusy" ktorzy chodzą po miescie i rozdają ulotki. Pan Lewandowski,hadło "działać" no to działaj, zgłoś się na debatę.... parodia Ci kandydaci!
 • EDIT: (...) ciągle zamiast wybierać "większe dobro" zmusza się Nas przy urnach wyborczych do popierania od biedy "MNIEJSZEGO zła" (...)
 • Do Adama

  W pełni się z Tobą zgadzam ws. samych podatkożernych socjalistów, kandydujących w Naszej nieszczęśliwej mieścinie, ale problem w Barlinku polega na tym, że nie zarejestrował się w Naszej Gminie, ani nawet w Naszym Powiecie absolutnie żaden antysocjalistyczny i/lub antyimigrancki KWW i stąd dopiero do Sejmiku Wojewódzkiego możemy takowy wybrać (tj. Partii Wolność, Kukiz'15 lub Ruchu Narodowego).
  Także masz rację, jeśli chodzi o zasadne wywalenie w końcu na zbity pysk wszystkich tych Gminnych i Powiatowych Radnych oraz Burmistrzów, którzy specjalizowali się tylko przez ostatnie lata w zupełnie bezkarnym nepotyzmie i iście mafijnym żerowaniu na wszystkich Mieszkańcach z tego regionu, ale tutaj bynajmniej nie należy zaraz lekkomyślnie zakładać, iż ktoś kto się przedstawia Nam jako bezpartyjny takowy w istocie jest, skoro zdecydowana większość z tych farbowanych lisów ma ścisłe powiązania z partyjniackim bagnem, które należy generalnie odesłać na śmietnik historii.
  Ergo: "na bezrybiu i rak rybą" chciałoby się rzec w tej Naszej beznadziejnej sytuacji, skoro ciągle zamiast wybierać "większe dobro" zmusza się Nas przy urnach wyborczych do popierania od biedy "większego zła", byle tylko choć w części móc się wydobyć z tego postPRLowskiego syfu, który ciągle serwują Nam PZPRowskie "resortowe dzieci", przyoblekające się dla niepoznaki w nowe kolonizatorskie szaty proUnijnych wasalów agentki StaSi Merkel & KGB'owca Putina.
 • wszyscy są za bezpieczeństwem za poprawa jakości dróg za sportem za basenem za rozwojem za dobrobytem itd....
 • PO i PiS są to partie lewicowe i jedynie czego się po nich spodziewać to wzrost podatków i rozdawnictwo inaczej zadłużanie. Z roku na rok coraz więcej urzędników i tak było za SLD, PO a teraz PiS . A młodzi Polacy jak wyjeżdżają tak wyjeżdżają no chyba , że ktoś z rodziny załatwi prace w urzędzie lub innym zakładzie. Takie to są perspektywy, efekt widać 68 kandydatów do rady a w rzeczywistości po dodatkowy zastrzyk pieniędzy. W miejsce Polaków ściąga się Ukraińców , żydów ( co roku kilka tysięcy - dane GUS) itd.... Jakie rozwiązania a zapewniam że są tylko mentalność niewolnika jest w nas stąd wielkie g..... z tego będzie. Zacząć trzeba od nowych osób tych których znamy i wiemy, że coś potrafią a nie patrzenie na układy.
 • debata przed wyborami
  to wspaniała inicjatywa aby poznać KANDYDATÓW

  osobiście będę głosował
  i zachęcam wszystkich do głosowania
  na każdego kandydata
  tylko NIE
  na DOTYCHCZASOWEGO RADNEGO czy BURMISTRZA !
 • Jako antypartyjny Wolnościowiec mam prawicowe poglądy i stąd nigdy bym na socjalistów z PiSu nie zagłosował (dlatego Pan Wiśniak za swoje podatkożerne zapędy na rozrost powiatów jest u mnie definitywnie zdyskwalifikowany, skoro powiaty w celach oszczędnościowych powinny zostać w pierwszej kolejności zlikwidowane, skoro są przechowalnią wyłącznie dla skompromitowanych na szczeblu gminnym wszelkiej maści partyjniaków), ale na dzień obecny jedynie Pan Smoła nie okazał się skończonym tchórzem (w przeciwieństwie do choćby Pani Lewandowskiej, która schowała tylko wzorem Zielińskiego głowę w piasek, tak jakby się lękała publicznego kontaktu z tutejszymi Mieszkańcami) i już samo to czyni z niego poważnego kandydata w odróżnieniu od wszystkich jego konkurentów na urząd Burmistrza (pozostali jak widać mają w najwyższej pogardzie tutejszych Wyborców i dlatego nie chcą się nawet ustosunkować podczas debaty do ich publicznych zapytań).
 • Aż chce się krzyknąć chroń nas .... od wszystkich tych co chcą miasto robić bezpieczne (czytaj pełen monitoring zero prywatności), od sportowców, policjantów i nauczycieli, lekarzy wszelkiej maści, bankierów, emerytów co to chcą urządzać innym dom, urzędników i całej tej rodzinnej sieci wzajemnego wsparcia. I wtedy z tych 68 kandydatów wyłoni się 15 . Tylko po co 15 radnych temu miastu ? 7 tylu powinno wystarczyć ! Tak zaraz odezwą się głosy że ustawa itd w moim domu rządzę ja tak samo powinno być w moim mieście my jesteśmy gospodarzami nie państwo udające państwo prawa. Zero partii zarówno PO jak i PiS po wejściu ustawy 1066 powinny zniknąć z mamy to samo sztuczne twory stworzone by dzielić ludzi. Masz plan chcesz zmiany to startuj a jak jesteś w partii to znaczy że nie masz pojęcia o polityce a tym samym o gospodarowaniu i jedynie co potrafisz to zadłużać i podnosić podatki. Barlinek od lat nie wykorzystuje swojego położenia by zarabiać a obok nas Gorzów barlineckie zaplecze finansowe ! Bez obrazy radni obecni jesteście bezradni to samo tyczy się tych co goszczą się już w urzędzie 20 lat panów Z i M i K itd... skaczących po partiach jak pszczółka po kwiatkach. Masz studia inżynierskie ? masz wiedzę ? masz działalność ? to wiesz co robić , masz samochód to wiesz jak robić plany dróg bo na tych co biegają i ich życie polega na przejechaniu 1 km do pracy nie ma co liczyć. Pytam się co chcesz zmienić po studiach pedagogicznych czy socjologicznych przyszły radny , radna ? Jak się dobrze przyjrzeć to wiele osób, których nazywam szkodnikami ciągle jest przy korycie jak nie w tym to w innym urzędzie wkręceni po układach układzikach. A i w urzędach siedzą ludzie którzy nie mając wiedzy obsadzają po znajomości stołek. Wszystko to można zmienić tylko trzeba dobrze wybrać by nie skończyło się na zamianie stołków jak to robią spece od ogłupiania Narodu. A Naród "wybiera " to co mu się daje do wybrania.
 • Nie ma szansy na taką debatę. Kandydaci są nieprzygotowani merytorycznie i ktoś z wiedzą mógłby ich zmiazdzyc.

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - Meble BRW
Reklama [D]
UNILINK - EK Ubezpieczenia
Reklama [E]
Reklama [E] - EFECT OKNA

W dniu 19 czerwca 2019 r na terenie mias...
Lokal o powierzchni 55m2, centrum Barlin...
Sprzedam rower BMX Rayon model 555 Row...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z cza...
Kawalerki, mieszkania dwu-pokojowe, mies...
Sprzedam drewno opałowe brzoza, wiąz, ol...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Z której "jadłodajni" najczęściej korzystasz?

Konkret Pizza
Bar AS
Restauracja Stara Galeria
Pizzeria VIP Pizza
Restauracja Land
Restauracja Strzelecka 18
Bar & Grill Na Murze
Pizzeria Verona
Bar Głodzilla
Restauracja Wielkopolanka
Bar Maxi
Spiżarnia Bistro & Cocktail
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PIOTR STANISŁAWSKI
Reklama [G3]
Reklama [G3] - INTER-COM
Reklama [G4]
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [D7] - RACHUNEK S.C.
Reklama [G8]
Reklama [G9]
Reklama [G10]
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [D] - INT. Production
Reklama [G13]
Reklama [G13] Smaczna Dieta

Ostatnie komentarze

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. Auto uderzyło w drzewo. Nie żyje młoda kobieta.

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. ...

Do wypadku doszło około godziny ...

Wybory Samorządowe 2018. W Gminie zarejestrowano 8 komitetów.

Wybory Samorządowe 2018. W Gmini...

21 października 2018 roku odbędą...