Nasz Powiat [materiał sponsorowany]
Reklama [G] Salon Kosmetyczny Femina
Reklama [A] GBS Bank - Znajoma lokata
List do Redakcji: ''Potrzebna debata przed wyborami''.

Jak w ogóle można świadomie udzielić poparcia wyborczego komukolwiek z kandydatów w tych wyborach samorządowych w Naszej gminie, kiedy praktycznie nic nie wiemy o jakichkolwiek różnicach światopoglądowych pomiędzy Nimi???

Wręcz na podstawie ich wyjątkowo zdawkowych programów kampanijnych można odnieść bardzo nieprzyjemne wrażenie, że na dobrą sprawę każdy z nich mógłby się pod nimi u wszystkich swoich konkurentów podpisać, skoro tego rodzaju nic niewiążące ogólniki temu wyborczemu zaciemnianiu wyłącznie de facto służą.

Dlatego niniejszym apeluję, aby Mieszkańcy Gminy Barlinek mieli realną możliwość bezpośredniego przepytania na neutralnym gruncie wszystkich kandydatów w najbardziej dla siebie kluczowych kwestiach, a nie byli wyłącznie skazani na sponsorowane artykuły reklamowe ich sztabów wyborczych, z których poza laniem stricte propagandowej wody nic konkretnego nawet nie wynika.

Stąd też aż się prosi, aby chociaż w ten ostatni weekend przedwyborczy zarezerwować najobszerniejszą barlinecką salę w Kinie Panorama, gdzie np. w jednogodzinnych debatach spotkaliby się tylko Ci kandydaci, którzy zabiegają o konkretny mandat z danego okręgu.

Z tego by wynikało, że na 15 okręgów na Radnych i jednego na Burmistrza mielibyśmy w sobotę i niedzielę od godziny 9.00 do 17.00 po osiem takich debat, z czego każdy Wyborca zainteresowany byłby siłą rzeczy tylko dwoma, na które spokojnie mógłby wygospodarować sobie te dwie godziny (choćby przez następny tydzień odtwarzając ich przebieg w internecie, gdzie powinny być udostępnione do wglądu), w czasie których na tyle wyrobiłby sobie zdanie, aby później 21 października uniknąć głosowania w ciemno na chybił trafił.

Oczywiście ten powyższy apel wszyscy Kandydaci mogą wspólnie zignorować, aby tym samym poprzestać na wygodnickim ukrywaniu się pod swoimi wyjątkowo enigmatycznymi szyldami Komitetów, ale to będzie świadczyło tylko o tym, że mają bardzo lekceważący stosunek do tutejszych Mieszkańców i kompletnie nie zależy im na wysokiej frekwencji przy urnach wyborczych, gdyż w zupełności zadowolą się bardzo słabym mandatem udzielonym im jedynie przez ich najbliższe towarzystwo wzajemnej adoracji.

Źródło: List do Redakcji. Dane autora znane Redakcji.

09-10-2018 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • Nie ma szansy na taką debatę. Kandydaci są nieprzygotowani merytorycznie i ktoś z wiedzą mógłby ich zmiazdzyc.
 • Czy Redakcja eBarlinek.pl mogłaby w imieniu swoich Czytelników wystosować zapytanie do Redakcji Barlinek24.pl niniejszej treści: dlaczego przeprowadzacie teraz u siebie Prawybory2018 na Burmistrza Barlinka bez najbardziej zasadnej w tych warunkach opcji wyboru pt. "Żaden z nich!", skoro na ten urząd nikt z tej wybitnie antyspołecznej piątki kandydatów w najmniejszym nawet stopniu nie zasługuje, czego dali już Nam wszystkim dobitny wyraz, unikając debaty niczym "diabeł święconej wody"?!
 • Ale to wszystko słabe.... 5-10-15.
 • Czuję się zdemaskowana. I jeżeli ja sama padłam ofiarą jawności, to niech mają: Demaskator to zapewne nękający Komitety i nie tylko, sławny już w okolicy Ryszard Konrad, troll, oczekujący uczciwego traktowania. Niech oczekuje. Jak założy prawdziwe konto, podpisze się swoim imieniem i nazwiskiem, będzie prawdopodobnie traktowany po ludzku, czyli normalnie.
  Pisz Demaskatorze, pisz...
 • Do Kandydatki z KWW "Aktywni"

  Tylko osoby ubiegające się o publiczne stanowisko mają obowiązek upublicznić swoje dane personalne, zaś zwykli Wyborcy wcale nie muszą się dawać inwigilować na FB tylko dlatego, że ośmielili się tam o cokolwiek tych pierwszych zapytać.
  Natomiast jeśli jedyną reakcją Pani Lewandowskiej na zaproszenie na debatę jest po godzinie wystosowanie komunikatu, iż ani myśli się do takich czysto merytorycznych zapytań ze strony potencjalnych Wyborców ustosunkowywać, to świadczy to tylko o tym, że nie jest żadną alternatywą względem pozostałych kandydatów na Burmistrza, a jedynie jedną z ich kolesiowskich skrzydłowych, co by na finale niezależnie od tego kto w tych wyborach wygra, to ta sama klika została w efekcie przy władzy.
  Kłania się bowiem w tym miejscu doskonale Nam wszystkim znana od czasów PRLu taktyka stalinowska pt. "wiele musi się zmienić, aby wszystko mogło pozostać po staremu", stąd delegowani są do wyborów tylko tacy kandydaci, którzy zakulisowo poklepują się na wzajem po ramieniu, bo taki układ gwarantuje im wszystkim brak jakichkolwiek procesów karnych za wszelkie malwersacje finansowe podczas ustawianych przetargów, gdyż każdy z nich chce się tylko kosztem Mieszkańców Naszej Gminy nakraść
  Stąd też na ten przykład Zieliński pomimo wcześniejszych obietnic przedwyborczych do żadnego nawet audytu finansów po rządach Siarkiewicza w efekcie nie dopuścił, tylko w pierwszym wywiadzie udzielonym zaraz po objęciu przez siebie władzy zmienił zdanie o 180 stopni, stwierdzając iż nie ma już nic swojemu poprzednikowi do zarzucenia i takie samo alibi zapewnią mu zaraz wszyscy obecni pseudokonkurenci, aby okrągłostołowa zmowa pt. "My nie wsadzamy Waszych, a Wy nie wsadzacie Naszych" została na pohybel Polski i Polaków zachowana.
 • Do służbowo oddelegowanego tutaj Klakiera "sitwy trzymającej władzę" Marysi

  Tutejszej Administracji należą się od Nas wszystkich tutaj ogromne słowa podziękowania, ponieważ w przeciwieństwie do tych pseudoModeratorów z konkurencyjnego portalu barlinek24.pl nie knebluje Nam ona tutaj ust i stąd ten wcześniejszy mój post mógł tutaj od razu ujrzeć światło dzienne, kiedy tam na portalu barlinek24.pl zaraz po wczorajszych komentarzach nr 21 i 22 (ewidentnie sponsorowanych przez obecny UMiG Barlinek) Cenzura rodem z PRLu go perfidnie nie upubliczniła.

  Efekt takich parszywych działań cenzorskich jest taki, że wbrew Twoim ewidentnie trollowniczym zabiegom coraz więcej Mieszkańców Barlinka i okolic będzie szukać poszanowania ich Prawa do Wolności Słowa właśnie na tym portalu (mając zasadnie coraz większa pogardę do faszystowsko kneblującego ich zdanie portalu barlinek24.pl).
 • do admina - nie rozpoczynaj zabawy, o której nie wiesz, jak się skończy. Nie zmieniaj reguł podczas rozgrywanego meczu. Wiem, że konformizm i oportunizm jest dobrym sposobem na nasze codzienne życie, ale od portalu "społecznego" (???) mogę oczekiwać innych, wyższych standardów

  Od Redakcji:
  Jeżeli wymaga Pani wyższych standardów od portalu, to warto byłoby zacząć od stosowania ich także u siebie. Warto byłoby też przestać snuć domysły skoro nie zna Pani faktów.
  Jeżeli jest Pani zainteresowana merytoryczną dyskusją proszę umówić się na spotkanie twarzą w twarz - wówczas będziemy mogli porozmawiać. Ja będę wiedział do kogo mówię, a Pani będzie mogła odważnie przekazać mi swoje sugestie i porady, które tak lekką ręką napisała Pani w komentarzu.
  Zapraszam w poniedziałek do siedziby portalu. Umówić się możemy poprzez e-mail: redakcja@ebarlinek.pl. W innym przypadku kończę z Panią dyskusję.

 • W każdym komitecie znajdziemy osoby, które są uczciwe, mądre i z czystych pobudek startują do polityki. To są jednak wyjątkowi ludzie i jest ich bardzo, ale to bardzo mało.
  Większość tych ludzi to jednak w znacznej części intelektualnie nie nadaje się do zarządzania 25000 firmą jaką jest gmina Barlinek.
  Ludzie, którzy mogliby zagwarantować waszemu miastu rozwój prowadzą działalności gospodarcze, rozwijają swoje firmy, zatrudniają ludzi, którzy są solidni w swoim fachu. Resztę stanowią ci, którym za wiele nie wyszło w życiu i właśnie tacy ludzie startują do wyborów na kandydatów do rady miasta i powiatu. Do polityki na tym poziomie idą ludzie; szczególnie młodzi, którzy nic nie potrafią ale mniemanie o sobie mają bardzo wysokie.
  W Lipianach czekamy na nowego burmistrza. Człowieka młodego, ale doświadczonego i takiego, który posiada wiedzę, a nie na amatora, bo tak jak Lipiany tak i Barlinek nie ma czasu na naukę. Tu potrzebne jest działanie.
 • Najgorszy komitet ma Lewandowski. Podobno dziś maja na rynku spotkanie z wyborcami. Zginą we własnym sosie. Szanowny Adamie, jak spojrzysz na młodych - podobno nieumoczonych kandydatów na radnych, to dowiesz się, że to jest jeszcze gorsze pokolenie agresywnych, nieuczciwie walczących, oszukujących w internecie, tworzących wirtualne konta w celu dyskredytowania kandydatów do rady. W radzie powinni być ludzie ze społecznym poszanowaniem i wiedzą, a nie banda gówniarzy, która kierowana przez wydawać by się mogło dorosłych ludzi zachowuje się nieuczciwie i brzydko.

   

 • Glosujmy na nowych ludzi ale nie policjantów ,nauczycieli, psychologów lub psychiatrów, ludzi związanych rodzinnie z urzędem. Nie na tych co są obecnie i tych co siedzą ok 20 lat przy korycie władzy. Nie na złoto ustnych co to raz są w tej a za chwile w innej partii . Zresztą dawno powinno się wykluczać ludzi partyjnych. Trudno w to uwierzyć ale są ludzie którzy chcą coś zrobić w tym mieście innego niż tylko podnoszenie podatków remontowanie a później sprzedawanie budynków czy pozostawienie ich na pastwę losu bo brak pomysłu przykład Stoczniowca jest tu najlepszym przykładem radnych jakich się wybrało ! Proszę spojrzeć od lat ciągle ci sami ludzie z planem uszczęśliwiania innych a tak na prawdę po wyborach cisza i tylko stołki obsadzają.

Prosto z galerii

TEMPERATURA
X DZIŚ X JUTRO X POJUTRZE
x x 18o x
  X X
Wiatr: 7 km/h X 17o 6o X 15o 12o X 20o 12o
Małgorzata Cheba
Stanisław Smoła
Reklama [B]
Reklama [B1] Meble BRW
Reklama [C]
Reklama [C1] INT-PRODUCTION
Reklama [C1]
Reklama [C1] - Zachodniopomorskie Małe Skarby
Reklama [D1]
Reklama [D1] Usługi BHP Maciej Olejnik
Reklama [D2]
Reklama [D2] - Autoreklama
Reklama [D3]
Reklama [D3] PH. MARAL - Artykuły BHP

Ogłoszenia

Kawalerka ( umeblowana) w Pełczycach do ...
Mam na sprzedaz Buciki rozmiar 19 new ba...
Nowo otwarty warsztat w miejscowosci Oż...
Kurtka zimowa Zara dziewczynka rozmiar ...
Płaszczyk rozmiar 122
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Eko-Anwa,...
Mam do zaoferowania działkę o powierzchn...
SINNPLUS ZABEZPIECZENIA ANTYKOROZYJNE S...
NEONET S.A. jest dynamicznie rozwijającą...
Mieszkanie / pokoje do wynajęcia. Spokoj...
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D6] Inter-Com Łukasz Wrona
Reklama [D7] Błękitne okna - biuro podróży
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D9] DJ Piotr - Piotr Stanisławski
Reklama [D10] Gabinety na Staromiejskiej
Reklama [D10] Gabinety na Staromiejskiej
Reklama [D11] Restauracja Stara Galeria
Reklama [D11] Restauracja Stara Galeria
Reklama [D12] ABS Andrzej Binkowski
Reklama [D13] RACHUNEK S.C. Biuro Rachunkowe
Reklama [D17] Kwiaciarnia ''Centrum'' Roman Ślaź

Sondujemy

Czy weźmiesz udział w Wyborach Samorządowych?

TAK
NIE
NIE WIEM

Kalendarz wydarzeń

październik, 2018
PnWtŚrCzPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567891011

Mapa miasta

Firmy

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Salon kosmetyczny Femina

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do zapoznania się z ofertą Salonu Kosmetycznego "FEMINA", w którym oferujemy pełną gamę zabiegów ...

Gabinety na Staromiejskiej

W Gabinetach na Staromiejskiej oferujemy usługi lekarskie z interny oraz medycyny rodzinnej. Na wizyty w zakresie chorób wewnętr...

Ostatnie komentarze

Partner [A]

Parnter [B]


Login:

Hasło:


Nowe konto
Partner [C]

Partner [D]

Partner [E]

© 2009 - 2018 ebarlinek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.RegulaminPolityka prywatności - RedakcjaReklamaArchiwalna wersja portalu

 

Redakcja portalu ebarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników, a także za treść nadesłanych materiałów i publikowanych reklam.

 

Bezpieczeństwo          Statystyki         Certyfikat SSL