Reklama [A] E-CHO
Reklama [B] - HELOWE BARLINEK
Reklama [J] - GBS BANK
List do Redakcji: ''Potrzebna debata przed wyborami''.

Jak w ogóle można świadomie udzielić poparcia wyborczego komukolwiek z kandydatów w tych wyborach samorządowych w Naszej gminie, kiedy praktycznie nic nie wiemy o jakichkolwiek różnicach światopoglądowych pomiędzy Nimi???

Wręcz na podstawie ich wyjątkowo zdawkowych programów kampanijnych można odnieść bardzo nieprzyjemne wrażenie, że na dobrą sprawę każdy z nich mógłby się pod nimi u wszystkich swoich konkurentów podpisać, skoro tego rodzaju nic niewiążące ogólniki temu wyborczemu zaciemnianiu wyłącznie de facto służą.

Dlatego niniejszym apeluję, aby Mieszkańcy Gminy Barlinek mieli realną możliwość bezpośredniego przepytania na neutralnym gruncie wszystkich kandydatów w najbardziej dla siebie kluczowych kwestiach, a nie byli wyłącznie skazani na sponsorowane artykuły reklamowe ich sztabów wyborczych, z których poza laniem stricte propagandowej wody nic konkretnego nawet nie wynika.

Stąd też aż się prosi, aby chociaż w ten ostatni weekend przedwyborczy zarezerwować najobszerniejszą barlinecką salę w Kinie Panorama, gdzie np. w jednogodzinnych debatach spotkaliby się tylko Ci kandydaci, którzy zabiegają o konkretny mandat z danego okręgu.

Z tego by wynikało, że na 15 okręgów na Radnych i jednego na Burmistrza mielibyśmy w sobotę i niedzielę od godziny 9.00 do 17.00 po osiem takich debat, z czego każdy Wyborca zainteresowany byłby siłą rzeczy tylko dwoma, na które spokojnie mógłby wygospodarować sobie te dwie godziny (choćby przez następny tydzień odtwarzając ich przebieg w internecie, gdzie powinny być udostępnione do wglądu), w czasie których na tyle wyrobiłby sobie zdanie, aby później 21 października uniknąć głosowania w ciemno na chybił trafił.

Oczywiście ten powyższy apel wszyscy Kandydaci mogą wspólnie zignorować, aby tym samym poprzestać na wygodnickim ukrywaniu się pod swoimi wyjątkowo enigmatycznymi szyldami Komitetów, ale to będzie świadczyło tylko o tym, że mają bardzo lekceważący stosunek do tutejszych Mieszkańców i kompletnie nie zależy im na wysokiej frekwencji przy urnach wyborczych, gdyż w zupełności zadowolą się bardzo słabym mandatem udzielonym im jedynie przez ich najbliższe towarzystwo wzajemnej adoracji.

Źródło: List do Redakcji. Dane autora znane Redakcji.

09-10-2018 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • A czym się niby od siebie różnią Zieliński z Krzyżanowskim oraz Lewandowscy, jak oni wszyscy mają dokładnie w takiej samej pogardzie wszystkich Wyborców z Naszej Gminy i stąd wspólnie się zmówili, aby do żadnej debaty nie dopuścić, co by nie wyszło publicznie na jaw, iż należą do tej samej antyobywatelskiej sitwy.
  Dlatego nie ma się zupełnie czemu dziwić, że na ich stricte karierowiczowskim tle Pan Smoła wyrasta na jedynego poważnego kandydata na Burmistrza, który w przeciwieństwie do nich nie obawia się publicznych pytań od Mieszkańców Barlinka i to gwarantuje, iż jedynie on jeden jedyny po wyborach nie będzie Nas jak tamci bezczelnie ignorował.
 • Hymmmmm Zagłosuję na Smołę.
  Jaja by były, jakby facet wygrał wybory! A może to byłoby świeże, bliżej nam nie znane spojrzenie na Barlinek. Może warto postawić na nowego człowieka.
  Ale byłyby jaja, jak by człowiek, który na codzień piastuje stanowisko bibliotekarza w panoramie nagle stałby się przełożonym tych wszystkich liśkierwiczów, wrońskich, stanisławskich i innych.
  Ciekawie by było oj ciekawie po stokroć.
  huhuhuhu
 • Nie kolego. To ja z tobą nie będę dyskutować skoro nie rozumiesz prostych słów.
  Gdzie napisałem że zagłosuje na mojego imiennik tylko dlatego że jest moim imiennik iem. Puk oj się w swój słabo jak widać rozwinięty mózg.
  Bez odbioru trolu.
 • Wybrałeś najlepiej jak mogłeś. Twym wyznacznikiem jest imię. Stary dowiodles że jesteś na poziomie elektoratu z pisu!! Nie będę już nawet odpowiadał na twoje komentarze bo nie jesteś tego wart!! Z Panią kandydat możesz sobie 5 przybic!
 • Pomyślałem geniuszu że nie decydowania jest wynikiem że nie ma na kogo zagłosować. A jak nie ma na kogo zagłosować to człowiek przegląda te postacie z bajki. I jak już mam do wyboru kompletnie zielonych amatorów lub arierowiczow to tak zagłosuje na mojego imiennik.
 • Darex zdecyduj sie raz wolisz Darka raz Zbyszka. Widze ze jestes zwyklym trollem ktory ma zrobic swoje ;)
 • I tu jest pies pogrzebany. Nie ma dobrego kandydata. Wybór między rakiem dzuma a cholera.
  I z tego wszystkiego wolę uczciwego Zielińskiego. Przynajmniej nie ma kliki.
 • Drogi Darexie ty jestes jak wrzód na .... Cały czas komentujesz bjadolisz, narzekasz, oceniasz!!! Podaj chodź jedno nazwisko spoza listy kandydatów które mogłoby w Barlinku zwojować cokolwiek i mielibyśmy raj na ziemi!! Smoła nie bo bibliotekarz, Lewy nauczyciel, Lewa ma myjnie, Zielu już bezrobotny, Krzyżanowski marzyciel. Wszyscy źli. Daj przykład i wystartuj pokaż na co cie stać. Dodam od siebie że każda osoba ubiegająca się o tzw. "stołek" chce wnieść coś nowego od siebie a zwłaszcza ci nowi nie skażeni. Bardzo dobrym pomysłem byłoby przerzedzić stołki w 60%. Niech zostanie trochę doświadczenia i niech wejdą młodsi, niech się uczą walczyć o swoje!! P.S. i skończcie gadanie o korycie bo za tą kasę byście z fotela nie chcieli się podnieść.
 • Krzyżanowski fachowiec. Krzyżanowski dobry człowiek. Urząd byłby jak w zegarku. A i lubiany też jest bo to dobry człowiek. Zadbałb y o wszystkich a na końcu o siebie.
  Złote czasy by nastały dla starej gwardii. Stołki, działki, wszystko czeka.

  Dajcie spokój z takim kandydatem. To już wolę Lewandowskiego.
 • jak kolega nizej uwazam ze tylko Krzyzanowski ma szanse z Zielinskim w debacie i mysle ze ci dwaj panowie w drugiej turze taka odbeda. Sonda na tym portalu (juz jej nie ma) i sonda na drugim na to wskazuje, ewentualnie pani Lewandowska z Krzyzanowskim, bo gdzies tam depcze po pietach. Ludzie sie przejedli juz nudnym jak flaki z olejem Dario, ktoremu obietnica basenu bedzie sie czkawka odbijala przez najblizsze pare lat, a piekne jest to ze jak nie zostanie burmistrzem to nie zostanie nawet radnym bo nie startuje na radnego. I koniec rzadow zlotoustego czlowieka (z marzeniami o stodole przy panoramie jako muzeum) nadejdzie ;)

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D]
UNILINK - EK Ubezpieczenia
Reklama [E]
Reklama [E] - EFECT OKNA

W dniu 19 czerwca 2019 r na terenie mias...
Lokal o powierzchni 55m2, centrum Barlin...
Sprzedam rower BMX Rayon model 555 Row...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z cza...
Kawalerki, mieszkania dwu-pokojowe, mies...
Sprzedam drewno opałowe brzoza, wiąz, ol...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Z której "jadłodajni" najczęściej korzystasz?

Konkret Pizza
Bar AS
Restauracja Stara Galeria
Pizzeria VIP Pizza
Restauracja Land
Restauracja Strzelecka 18
Bar & Grill Na Murze
Pizzeria Verona
Bar Głodzilla
Restauracja Wielkopolanka
Bar Maxi
Spiżarnia Bistro & Cocktail
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PIOTR STANISŁAWSKI
Reklama [G3]
Reklama [G3] - INTER-COM
Reklama [G4]
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [D7] - RACHUNEK S.C.
Reklama [G8]
Reklama [G9]
Reklama [G10]
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [D] - INT. Production
Reklama [G13]
Reklama [G13] Smaczna Dieta

Ostatnie komentarze

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. Auto uderzyło w drzewo. Nie żyje młoda kobieta.

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. ...

Do wypadku doszło około godziny ...

Wybory Samorządowe 2018. W Gminie zarejestrowano 8 komitetów.

Wybory Samorządowe 2018. W Gmini...

21 października 2018 roku odbędą...