REKLAMA [B] - Serwis Rowerowy
Reklama [A] - E-cho - 2020
Reklama [J] - GBS BANK
Technologia 5G ''w pigułce''. [Praktyczny poradnik]

Oddajemy w Państwa ręce publikacje Ministerstwa Cyfryzacji, która w przystępny sposób omawia najważniejsze zagadnienia związane z polem elektromagnetycznym o częstotliwościach radiowych.

Poniżej linki publikacji:

• Biała Księga - Pole elektromagnetyczne a człowiek (pdf, 9.66MB)

• A tutaj wszystko o 5G "w pigułce", czyli krótki i przystępny "Przewodnik po 5G". Zachęcamy do lektury! (pdf, 1.64MB)

A co Wy sądzicie o technologii 5G? Zapraszamy do dyskusji.

16-07-2019 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • BRANŻA TELEKOMUNIKACYJNA OD LAT WIE O SZKODLIWOŚCI TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH. I UKRYWA TO PRZED NAMI.
  Wiele osób przyjmuje z niedowierzaniem informację o o szkodliwości promieniowania z telefonów komórkowych i innych urządzeń bezprzewodowych. Jak to możliwe, że coś tak powszechnego, co każdy ma i używa, może być aż tak szkodliwe, a nikt nas o tym nie informuje?
  Branża bezprzewodowa:
  - od lat jest świadoma, że to promieniowanie powoduje raka i uszkodzenia DNA;
  - wydała miliony dolarów na własne badania naukowe, które miały temu zaprzeczyć;
  - wydała kolejne miliony na lobbowanie polityków i instytucji;
  - prowadzi nieustanną kampanię dezinformacyjną w celu zdyskredytowania niezależnej nauki, wywołania wrażenia wątpliwości i niepewności co do jej odkryć;
  - atakuje niezależnych naukowców;
  - wpływa na mass media, opinię publiczną, polityków i ustawodawców.
  „Jak wmówiono nam, że telefony komórkowe są bezpieczne”
 • Życie na Ziemi rozwinęło się w zgodzie z naturą, w środowisku o bardzo niskim natężeniu pól elektromagnetycznych (PEM). Na naturalne promieniowanie składają się: pole magnetyczne Ziemi, pole wytwarzane przez wyładowania atmosferyczne i promieniowanie Słońca. Wszystkie formy życia na Ziemi, łącznie z człowiekiem, przystosowały się do nich w drodze ewolucji, a nawet nauczyły się niektóre z nich wykorzystywać. To nie znaczy, że nasz organizm może znieść bez uszczerbku dla zdrowia każdą ilość PEM, w tym PEM wytwarzanego sztucznie przez człowieka, czyli mającego cechy, których nie posiada promieniowanie występujące w przyrodzie. Przykładem jest choćby modulacja impulsowa, której podlega fala nośna w telekomunikacji w celu przesłania przy jej pomocy sygnału informacyjnego. Badania naukowe wykazały, że taka fala jest dużo bardziej szkodliwa. Stawiać znak równości między naturalnym i sztucznym PEM to tak jakby twierdzić, że skoro woda jest cieczą i nie szkodzi, to również kwas siarkowy nie może zaszkodzić, bo przecież to też ciecz i też składa się z naturalnie występujących na Ziemi pierwiastków.
 • 24 lipca 2019 odbyło się spotkanie strony społecznej z przedstawicielami Prezydenta RP, Pana Andrzeja Dudy.
  Kancelarię Prezydenta reprezentowali: prof. Andrzej Zybertowicz i Paweł Janik – Zastępca Dyrektora Biura Narodowej Rady Rozwoju Samorządu i Inicjatyw Społecznych. Oprócz przedstawionych ww. osób, w spotkaniu uczestniczyło także troje urzędników, w tym radca prawny.

  Stronę społeczną reprezentowali członkowie Koalicji POLSKA WOLNA OD 5G
  (poza prof. Alicją Bortkiewicz), tj.:
  – prof. dr hab. Włodzimierz Klonowski – Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza (instytut ten istnieje od 1975 roku i jest największym centrum inżynierii biomedycznej w Polsce), prelegent Konferencji Sejmowej „Szanse i Zagrożenia – 5 G”;
  – prof. Alicja Bortkiewicz – Instytut Medycyny Pracy im. prof. J. Nofera w Łodzi, współautor raportu pt. : „Oddziaływanie elektromagnetycznych fal milimetrowych na zdrowie pracowników projektowanych sieci 5G i populacji generalnej”;
  – Paweł Fijakowski – członek Komisji Sterującej Koalicji POLSKA WOLNA OD 5G, założyciel EKO-OSADA BRZOZÓWKA;
  – Jarosław Jucewicz – Radny Rady Miejskiej w Ciechocinku, członek Komisji Uzdrowiskowej, społecznik walczący z operatorem sieci komórkowej;
  – Aleksandra Poczęsna – dokumentalistka pracująca na filmem na temat procesu wdrażania w Polsce sieci 5G
 • Negatywne efekty zdrowotne niejonizującego promieniowania elektromagnetycznego zostały udokumentowane w tysiącach publikacji naukowych. Warto wymienić choćby oparty na przeglądzie ponad 2000 badań raport amerykańskiego Naval Medical Research Institute sprzed 50 lat (1971), oraz współczesne dwa raporty BioInitiative (2007 i 2012), bazujące na analizie prawie 4000 badań. Pozatermiczne efekty zdrowotne PEM są szeroko udokumentowane w literaturze naukowej. Należą do nich: uszkodzenia DNA, nowotwory, efekty neurologiczne/neuropsychiatryczne (w tym choroba Alzheimera, autyzm, ADHD i zaburzenia zachowania u dzieci, perforacja bariery krew-mózg (na skutek czego do mózgu dostają się toksyny), problemy kardiologiczne, zaburzenia układu hormonalnego, bezpłodność, poronienia, nadwrażliwość elektromagnetyczna (electrohypersensitivity – EHS) i wiele innych. Ponadto negatywne skutki biologiczne promieniowania elektromagnetycznego mają charakter kumulatywny i po dłuższym okresie ekspozycji niektóre z nich stają się nieodwracalne.
 • "Nasz rząd" ma zamiar podwyższyć 100-krotnie istniejącą normę po to, by operatorzy mieli zapewnioną niczym nieograniczoną możliwość zwiększania promieniowania w środowisku i nie musieli się martwić przepisami. Według przeprowadzonej na zlecenie Parlamentu Europejskiego analizy „5G Deployment State of Play in Europe, USA and Asia”, stacje bazowe będą rozmieszczane co 20-150 metrów. Lokalizacja co 20 m oznacza aż 800 anten na jeden kilometr kwadratowy! Również w ramach Internetu Rzeczy przewiduje się docelowo ok. miliona urządzeń na jeden kilometr kwadratowy! Każde z nich będzie emitowało mikrofale nieprzerwanie, 24 godziny na dobę. Zapłacimy za ten „postęp” naszym zdrowiem i życiem oraz nieodwracalnym zniszczeniem środowiska naturalnego, gdyż PEM wpływa negatywnie również na zwierzęta, owady i rośliny. Korzystanie z telefonu komórkowego nie jest obowiązkowe, nikt tez nie używa tego urządzenia nieprzerwanie przez 24 godziny na dobę. Natomiast ekspozycja na promieniowanie ze stacji bazowej jest ciągła i przymusowa, i dotyczy wszystkich bez wyjątku, w tym małych dzieci, niemowląt i płodów znajdujących się w łonie matki. Przeciwnicy 5G nie sprzeciwiają się rozwojowi technicznemu. Domagają się jedynie, by telekomunikację bezprzewodową ucywilizować i uczynić bezpieczniejszą. Rozwój nie może się ograniczać do pogoni za wygodnictwem i finansowym zyskiem branży telekomunikacyjnej. Musi być zrównoważony, respektujący środowisko i gwarantowane przez Konstytucję prawo do życia i zdrowia wszystkich obywateli.


 • Obywatele jak i przedstawiciel rady MiG nic nie sądzą mają ważniejsze sprawy na głowie i dopiero jak się obudza z ręka w nocniku to zobaczą czym jest technologia 5G. Mieszkanie na Osinie, Jaromierkach czy miejscowości Ożar nie pomoże bo i tam obecne promieniowanie z obecnych stacji bazowych ( Bomet, Szosowa) telefonii komórkowej jest wysokie ( pomiar robiony ok 2 miesięcy temu). Kilkanaście gmin w Polsce zaprotestowało przeciwko kłamstwu Ministerstw Cyfryzacji, które twierdziło, że był prowadzony dialog społeczny w tym z gminami i rada miast. Jeżeli wejdzie technologia 5G to będziemy mieli anteny co 70-100 m bez wymaganego pozwolenia z ominięciem prawa własności ! Więcej o tym czym jest ta technologia mówi pani prof. dr hab. Halina Abramczyk nazywając 5G Eksperymentem na Narodzie Polskim ! -wypowiedź na na TVP info - dostępna na you tube. Sprawa technologii 5G jest jednym z większych zagrożeń z jakim przyszło się nam zmierzyć w XXI w. !!!
R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - Meble BRW
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [D1] - Gryf Stone
Reklama [E]

Restauracja w Barlinku Strzelecka 18 pos...
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Eko-Anwa,...
Dom o powierzchni 100m2 oddany do użytku...
Oczekujemy: • Minimum rocznego doświadc...
Działka położona w cichej i malowniczej ...
Zapraszam na sesje zdjęciowe.Chętnie uwi...
Kupię kawalerkę (mieszkanie) w Barlinku...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PIOTR STANISŁAWSKI
Reklama [G3]
Reklama [G3] - Meble design
Reklama [G4]
Reklama [G4] Carlstahl
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [G7] - Pomoc drogowa
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [G12] - Cudeńka Nikola Burzyńska
Reklama [G13]

Ostatnie komentarze

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. Auto uderzyło w drzewo. Nie żyje młoda kobieta.

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. ...

Do wypadku doszło około godziny ...