Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne na każdą okazję.
Reklama [A] GBS Bank - Znajoma lokata
Szybka gotówka - czyli skąd wziąć by było bezpiecznie?

Niespodziewany wydatek nagle Cię zaskoczył, a w portfelu pusto? Cóż, sytuacja jest trudna, ale jakoś przecież trzeba sobie poradzić. Dobrym wyjściem może być zaciągnięcie pożyczki, z czego korzysta coraz więcej Polaków. Jak to zrobić, żeby mieć pewność bezpiecznej transakcji? Na co zwracać uwagę, przeszukując rynek i analizując dostępne oferty? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Zaufanie to podstawa

Pożyczka to ostatnia deska ratunku w trudnej sytuacji finansowej. Dzięki niej pozyskasz maksymalnie kilka tysięcy zł, możesz też wziąć małą pożyczkę, czyli niewielką kwotę do 500 zł. Znalezienie firmy pożyczkowej to żaden problem. Na rynku działają dosłownie tysiące tego typu podmiotów, jednak niestety nie wszystkie są godne zaufania. Choć ostatnimi laty położenie pożyczkobiorców znacznie się poprawiło ze względu na korzystne dla nich zmiany w prawie, to i tak lepiej dmuchać na zimne i dokładnie zweryfikować każdą firmę, z której usług zamierza się skorzystać.

Chcąc zaciągnąć pożyczkę, zwracaj się wyłącznie do rozpoznawalnych marek, takich jak np. Lendon.pl, Filarum.pl (pożyczka w Filarum to gwarancja szybkiej gotówki prosto na konto), Vivus, TaniKredyt.pl czy Wonga i zarazem omijaj firmy „krzaki” czy anonimowe oferty rozwieszone na słupach ogłoszeniowych. Jeśli firma pożyczkowa od samego początku sprawia wrażenie profesjonalnej, tzn. zatrudnia wykwalifikowanych pracowników, ma swoją siedzibę i jest chętna do udzielania informacji, to dobry znak. Na tym jednak weryfikacja się nie kończy.

Jak sprawdzić firmę pożyczkową

Przed podpisaniem umowy upewnij się, że masz do czynienia z legalnie funkcjonującym podmiotem. Sprawdź, czy firma prowadzi działalność w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjnej, bo takie wymagania narzuca prawo. Zweryfikuj podstawowe dane przedsiębiorstwa, jak numery NIP, KRS i REGON – jeśli są one prawdziwe, z pewnością masz do czynienia z legalną firmą. Ale czy warto jej zaufać? To już osobna kwestia.

Wiarygodne firmy niczego nie ukrywają, dlatego nie mają nic przeciwko umieszczaniu swoich wpisów w różnego rodzaju rejestrach, jak np. rejestr instytucji pożyczkowych prowadzony przez Komisję Nadzoru Finansowego. Dla pewności upewnij się też, czy dana firma ma czyste konto w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), tzn. czy urząd nie prowadzi ani nie prowadził w przeszłości żadnych podstępowań przeciwko wybranemu podmiotowi.

W ramach weryfikacji firmy pożyczkowej warto również poczytać opinie na jej temat w Internecie. Jeżeli okaże się, że przeważają te negatywne, powinna Ci się zapalić czerwona lampka. Pamiętaj jednak, że duża część opinii może być wymyślona, napisana przez konkurencję lub po prostu niesprawiedliwa.

18-06-2018 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [B]
Reklama [B1] Meble BRW
Reklama [C]
Reklama [C1]
Reklama [B] Efect Okna
Reklama [D1]
Reklama [D1] Usługi BHP Maciej Olejnik
Reklama [D3]
Reklama [D3] PH. MARAL - Artykuły BHP

Ogłoszenia

Kawalerki, mieszkania dwu-pokojowe, mies...
Firma produkcyjna działająca w branży me...
Zatrudnimy do pracy w lodziarni na sezon...
Mieszkanie 2 pokojowe na pierwszym piętr...
Udzielę nauki gry na keyboard dla osób o...
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D5] - S T A N I S Ł A W S K I
Reklama [D5] - Stanisławski
Reklama [D6] Inter-Com Łukasz Wrona
Reklama [D7] MAMEDIA™- portale regionalne
Reklama [D7] MAMEDIA- reklama w portalach regionalnych.
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D11] Restauracja Stara Galeria
Reklama [D11] Restauracja Stara Galeria
Reklama [D12] ABS Andrzej Binkowski
Reklama [D13] RACHUNEK S.C. Biuro Rachunkowe
Reklama [D14] - Virtualnetia
Reklama [D14] Virtualnetia
Reklama [D15] - Zegarki edwa.pl
Reklama [D15] Zegarki-edwa
Reklama [D16] - Meble 4you
Reklama [D16] Meble 4you
Reklama [D17] Kwiaciarnia ''Centrum'' Roman Ślaź

Sondujemy

Czy usługi medyczne w Barlinku są zadowalające?

TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Ostatnie komentarze

Partner [A]

Parnter [B]

Partner [C]

Partner [D]

Partner [E]