Reklama [A] E-CHO
Reklama [B] - FIEGE
Reklama [J] - GBS BANK
Rola słów kluczowych w procesie pozycjonowania strony.

Dzień dobry! Naszym dzisiejszym gościem jest Marek Masalski - znany na białostockim rynku specjalista od pozycjonowania stron internetowych. Swoją wiedzę i renomę zawdzięcza on ciężkiej pracy, wymagającym projektom, w których brał udział, a także latom doświadczeń.

W dzisiejszej rozmowie postanowiliśmy poruszyć temat trzech wynikających z siebie metod pozycjonowania. Na czym one polegają? Która z nich jest ważniejsza? Marek Masalski na pewno zaspokoi dziś naszą ciekawość. Zapraszamy do czytania!

Dobór słów kluczowych - jak to się robi?

Przeglądając strony internetowe, bez przerwy napotykamy słowa kluczowe. Wielu użytkowników sieci nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważną rolę odgrywają one w procesie pozycjonowania i jak mocny wpływ na ostateczny charakter tekstu potrafią one wywrzeć. Jak ważną czynnością na tle innych jest odpowiedni dobór słów kluczowych? Jak ten etap prac wygląda w praktyce? Marek Masalski chętnie podzielił się z nami swoimi wnioskami:

- Słowa kluczowe - określane czasem jako frazy główne - to frazy, którymi posługujemy się, aby znaleźć to, czego szukamy w wyszukiwarce internetowej. Jednocześnie istnieją one w treści stron, dzięki czemu jesteśmy w stanie odnaleźć konkretne informacje w sieci. Jak zatem widać, fenomen słów kluczowych to odpowiedź na jedną z najbardziej pierwotnych potrzeb tego rynku. Właśnie dlatego odpowiedniego doboru słów kluczowych nie można pod żadnym warunkiem lekceważyć. Jednocześnie - jak zawsze - podkreślę, iż żadna z metod pozycjonowania nie jest ważniejsza od pozostałych. Jestem zwolennikiem posługiwania się różnymi środkami i niefaworyzowania żadnego z nich.

Zapytaliśmy Marka Masalskiego także o to, w jaki sposób dobiera się słowa kluczowe.

- Poświęcam ogromną uwagę doborowi słów kluczowych - od skuteczności na tym etapie zależy powodzenie innych działań. Frazy główne muszą rzecz jasna harmonizować z treścią oraz celem istnienia strony. Dla przykładu blog będzie zawierał frazy informacyjne, a witryna typu e-commerce zostanie zaopatrzona w większą ilość fraz reklamujących. Rodzajów słów kluczowych jest wiele i przedstawianie tu każdego z nich nie ma większego sensu. Sens ma jednak ich perfekcyjny dobór, a w tym pomagają na szczęście odpowiednie programy. Mają one dostęp do wszelkich aktualnych danych, co w ogromnym stopniu ułatwia naszą pracę i czyni ją skuteczniejszą.

Optymalizacja strony

Jak się okazuje, optymalizacja strony ma wiele wspólnego z doborem słów kluczowych. Pod terminem "optymalizacja" kryje się jednak dużo więcej. Marek Masalski skomentował to następująco:

- Skuteczne pozycjonowanie stron - tak jak każdy silny budynek - powinno mieć fundament w postaci optymalizacji. Omówione przez nas dobieranie fraz kluczowych jest jednym z jej elementów, lecz nie jedynym. Zoptymalizowana witryna to taka, w której zarówno treść, jak i struktura zostały w pełni uporządkowane. Niestety, strony internetowe w przeszłości powstawały w niemałym chaosie, przez co czasami bardziej opłaca się zainwestować w nową platformę, niż naprawiać starą. Mówię o tym, aby wskazać, jak ważna jest przemyślana optymalizacja od samego początku funkcjonowania serwisu.

Linkowanie wewnętrzne

Jak dobrze wiadomo każdemu, kto posiada własną stronę, umiejętne połączenie podstron serwisu potrafi zdziałać cuda. Na czym dokładnie polega jednak ta metoda i jak ma się ona do pozostałych? Jak to możliwe, że połączenia między podstronami mają wpływ na widoczność witryny w wynikach wyszukiwania?

- Rozmawiamy więc o linkowaniu wewnętrznym. Można śmiało powiedzieć, że to także element optymalizacji strony. Linkowanie wewnętrzne bywa oczywiście trudne, szczególnie w przypadku złożonych witryn. Strony internetowe zawsze jednak odwdzięczają się za solidną robotę w tej kwestii. Jeśli chodzi o znaczenie linkowania - jest ono ogromne. Chodzi tu nie tylko o ułatwienie użytkownikom poruszania się po witrynie. Struktura połączeń między podstronami to oczko w głowie robotów indeksujących, które biorą udział w ocenie tego, na jak wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania zasługujemy. Pozycjonowanie stron obejmuje wiele działań, o których przeciętny użytkownik Internetu nie ma pojęcia!
Bardzo dziękujemy za tak ciekawe omówienie powyższych kwestii! Pozycjonowanie stron internetowych to coś, o czym Marek mógłby mówić bez końca, i to w zajmujący sposób. Niestety jednak, musimy już zakończyć nasz wywiad i zostawić pozostałe kwestie na następny raz. A ten na pewno nadejdzie już wkrótce. Bardzo dziękujemy za możliwość rozmowy - do zobaczenia!

27-10-2019 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - Meble BRW
Reklama [D]
Reklama [D] - autopromocja
Reklama [E]
Reklama [E] - SPEED WALDEMAR LADRA

WOJEWÓDZKI KOMENDANT OHP W SZCZECINIE ...
Barlinecki Ośrodek Kultury poszukuje oso...
Firma Int Transport poszukuje pracownika...
Działka położona w cichej i malowniczej ...
Zapraszam na sesje zdjęciowe.Chętnie uwi...
Kupię kawalerkę (mieszkanie) w Barlinku...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z cza...
Sprzedam drewno opałowe brzoza, wiąz, ol...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Z której "jadłodajni" najczęściej korzystasz?

Konkret Pizza
Bar AS
Restauracja Stara Galeria
Pizzeria VIP Pizza
Restauracja Land
Restauracja Strzelecka 18
Bar & Grill Na Murze
Pizzeria Verona
Bar Głodzilla
Restauracja Wielkopolanka
Bar Maxi
Spiżarnia Bistro & Cocktail
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PIOTR STANISŁAWSKI
Reklama [G3]
Reklama G3] - Autopromocja
Reklama [G4]
Reklama [G6] - AUTOPROMOCJA
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G9]
Reklama [G9] - ZEGARKI-EDWA.PL
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [D] - INT. Production
Reklama [G13]
Reklama [G13] Smaczna Dieta

Ostatnie komentarze

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. Auto uderzyło w drzewo. Nie żyje młoda kobieta.

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. ...

Do wypadku doszło około godziny ...

Wybory Samorządowe 2018. W Gminie zarejestrowano 8 komitetów.

Wybory Samorządowe 2018. W Gmini...

21 października 2018 roku odbędą...