Reklama [A] - E-CHO
Reklama [B] - Kasacja pojazdów
Reklama [J] - GBS BANK
Robot kuchenny – do czego można go użyć? Błyskawiczny poradnik.

Coraz popularniejszym elementem kuchennego wyposażenia staje się robot kuchenny.

Co sprawia, że to sporych rozmiarów urządzenie wkradło się do naszych kuchni i zawładnęło sercami domowych kucharzy i cukierników-amatorów? W naszym poradniku wskazujemy różnice między poszczególnymi rodzajami tych sprzętów, opisujemy najistotniejsze funkcjonalności oraz podajemy czynności, podczas których można skorzystać z jego pomocy. Sprawdź, czy również w Twojej kuchni robot kuchenny nie znajdzie dla siebie miejsca.

Robot kuchenny – jaki kupić?

Wybór robota kuchennego nie jest wcale takim łatwym zadaniem, jak może się na początku wydawać. Szukając idealnego urządzenia, należy rozważyć różne czynniki: miejsce, w którym będziemy go przechowywać, czynności, do których zamierzamy go wykorzystywać oraz kwota, jaką planujemy na niego przeznaczyć. Dopiero połączenie tych wszystkich zmiennych pokaże nam, jaki robot kuchenny powinien znaleźć się w naszej kuchni. Co mamy do wyboru?

Mikser tradycyjny

Prostszym i tańszym, ale jednocześnie posiadającym znacznie mniejsze zastosowanie urządzeniem, jest tradycyjny mikser wyposażony w zamontowaną na stałe misę. Dzięki temu możemy z wybrać odpowiednie parametry działania sprzętu i zająć się pozostałą częścią przygotowywanej potrawy. W niższej cenie dostajemy jednocześnie robota, który niestety ma znacznie mniejszą moc – przez co nie poradzi sobie na przykład z ugniataniem ciasta drożdżowego ani ubijaniem masła. Zaletą miksera z misą jest za to jego rozmiar i waga – łatwiej wygospodarujesz dla niego miejsce w ciasnej kuchni oraz nie będzie sprawiał problemu przy wyjmowaniu i chowaniu.

Robot planetarny

Zaskakująca nazwa? Pochodzi ona od sposobu poruszania się główki urządzenia – wykonuje ona okrągłe ruchy w pionie i poziomie, dzięki czemu są one zbliżone do naturalnego ruchu ludzkiej ręki. Robot planetarny nawet w najtańszej wersji pozwala przyrządzić znacznie więcej rodzajów posiłków niż prosty mikser z misą. Im większa moc urządzenia, tym lepiej poradzi ono sobie z zagniataniem ciasta drożdżowego czy zaczynu na chleb. W zestawie znajdziesz kilka rodzajów mieszadeł, z których każde przeznaczone jest do innego rodzaju ciasta. Poza ciężkimi wyrobami wykorzystasz go także do ubicia piany z białek jaj czy lekkiego ciasta na biszkopt. Robot planetarny to nie tylko rożne mieszadła – ale także różne funkcje. Po odkręceniu końcówki miksującej możesz go przekształcić w maszynkę do mięsa czy makaronu oraz wyciskarkę do soków.

Niestety, urządzenia takie mają również wady, szczególnie widoczne w zestawieniu z mikserami z misą. Cena, rozmiar i waga. Roboty planetarne to koszt od 800 zł w górę, a spore rozmiary, spora liczba dodatkowych elementów oraz ciężka waga sprawiają, że ich przechowywanie może nastręczyć problemów.

Czy warto inwestować w robota kuchennego?

Jeśli gotujesz sporadycznie lub bardzo tego nie lubisz – nie. Nie szukaj dodatkowego wyposażenia, jeśli ma być ono tylko smutnym obowiązkiem. Jeśli jednak gotujesz czy pieczesz często oraz sprawia Ci to przyjemność – wybór robota kuchennego sprawi, że czynność ta będzie łatwiejsza i przyjemniejsza.

05-08-2020 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [E]

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

kawalerka Poznań
Barlinecki Ośrodek Kultury, poszukuje pr...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - DJ Pitersound
Reklama [G3]
Reklama [G4]
Reklama [G5]
Reklama [G6]
Reklama [G7]
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.COM
Reklama [G9]
Reklama [G10]
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP

Ostatnie komentarze

Firmy

Kasacja pojazdów - autopomoc.

KASACJA POJAZDÓW- odbiór auta od Klienta GRATIS,- również ż miejsca wypadku,- wystawiamy dokumenty kasacyjne do wyrejestrowania,...

Pokoje / mieszkanie do wynajęcia.

Mieszkanie 70m2. Dwie sypialnie - 5 osobowa z balkonem oraz 3 osobowa. Każda posiada tv, osobna duża kuchnia oraz łazienka z wc ...

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

List intencyjny w sprawie budowy...

W Barlinku oficjalnie otwarto dz...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...