REKLAMA [B] - Serwis Rowerowy
Reklama [A] - E-cho - 2020
Reklama [J] - GBS BANK
Prowadzisz firmę? Sprawdź, czy powinieneś rozpocząć współpracę z biurem rachunkowym. Omawiamy za i przeciw.

Każdy przedsiębiorca prędzej czy później musi podjąć trudną decyzję związaną z wyborem podmiotu, który zajmie się księgowością jego firmy.

Opcje są trzy: formalności można zlecić księgowej, zająć się nimi samodzielnie albo skorzystać z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, lecz tylko jedno cieszy się największą popularnością. Zdecydowana większość przedsiębiorców decyduje się na współpracę z zewnętrznym biurem, oddając obsługę rachunkowo-księgową swojej firmy w ręce specjalistów. W tym wpisie zastanawiamy się nad tym, czy warto skorzystać z tego sposobu na księgowość.

Zlecając prowadzenie księgowości specjalistom, niczym się nie przejmujesz

To podstawowy argument przemawiający za tym, że biuro rachunkowe jest podmiotem, z którym opłaca się współpracować. Niezależnie od tego, czy prowadzimy małą, kilkuosobową firmę albo duże przedsiębiorstwo, zwolnienie się z odpowiedzialności za rozliczenia, rachunkowość i inne formalności to duża wygoda. Przedsiębiorca, który powierza księgowość zewnętrznej firmie, zdaje się na doświadczenie ekspertów. Co ważne, współpraca odbywa się na podstawie umowy – z tej wynika, że odpowiedzialność za ewentualne błędy czy nieprawidłowości spoczywa na biurze, nie zaś na przedsiębiorcy.

Jedyną formalnością, której należy dopełnić, jest dostarczanie dokumentacji. Na szczęście żyjemy w czasach, kiedy nowoczesne biura rachunkowe pracują w trybie online, umożliwiając klientom import faktur i innych dokumentów za pośrednictwem internetu. Wewnętrzne oprogramowania oraz innowacyjne systemy obsługi księgowej są dziś na tyle rozwinięte, że korzystanie z usług biura rachunkowego nie wiąże się z żadnymi trudnościami.

Ile to kosztuje, czyli biuro rachunkowe kontra prywatna księgowa

Wbrew powszechnie panującej opinii, współpraca z biurem rachunkowym okazuje się bardziej opłacalna, niż zatrudnienie prywatnej księgowej. W obu przypadkach najkorzystniejsze jest zdecydowanie się na zawarcie umowy na czas nieokreślony. Wówczas płacimy miesięczny abonament, nie ponosząc przy tym dodatkowych kosztów za poszczególne usługi. Miesięcznie trzeba liczyć się z kosztem wysokości kilkuset złotych. Oczywiście ostateczna cena zależy od zakresu obsługi – każda firma wymaga innego sposobu rozliczania. Co więcej, obsługa przeprowadzana online będzie tańsza od tej tradycyjnej.

Nowoczesne Biuro Rachunkowe Calendaria specjalizuje się w obsłudze księgowej firm, którym zależy na terminowej i rzetelnej księgowości. Wyróżnia je innowacyjne podejście do swojej branży, w ramach którego Klienci mogą zarządzać swoimi finansami online, przez całą dobę. Jeszcze jedną zaletą zdecydowania się na taką współpracę jest pewność, że nasza księgowość zawsze będzie pod kontrolą. Podczas, gdy prywatna księgowa łatwo może coś przeoczyć, zespół specjalistów stale czuwa i monitoruje finanse Klienta. Wybór jest więc oczywisty – prowadząc firmę, warto zgłosić się do biura rachunkowego i zdać się na wsparcie profesjonalistów.

[Artykuł partnera]

21-05-2019 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - Meble BRW
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [D1] - Gryf Stone
Reklama [E]

Restauracja w Barlinku Strzelecka 18 pos...
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Eko-Anwa,...
Dom o powierzchni 100m2 oddany do użytku...
Oczekujemy: • Minimum rocznego doświadc...
Działka położona w cichej i malowniczej ...
Zapraszam na sesje zdjęciowe.Chętnie uwi...
Kupię kawalerkę (mieszkanie) w Barlinku...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - DJ Pitersound
Reklama [G3]
Reklama [G3] - Meble design
Reklama [G4]
Reklama [G4] Carlstahl
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [G7] - Pomoc drogowa
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [G12] - Cudeńka Nikola Burzyńska
Reklama [G13]

Ostatnie komentarze

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. Auto uderzyło w drzewo. Nie żyje młoda kobieta.

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. ...

Do wypadku doszło około godziny ...