Reklama [A] - E-CHO
Reklama [B] - Kasacja pojazdów
Reklama [J] - GBS BANK
Narodziny amerykańskiej skrzynki na listy.

List to najpopularniejsza i najstarsza forma komunikacji na odległość. Przez lata pocztę przekazywali zaufani kurierzy lub zwierzęta.

Przenoszona była między miastami, a nawet krajami. Z czasem, wynalezienie skrzynki na listy pozwoliło na rozwój komunikacji oraz upowszechnienie jej.

Czy wiesz, że jeszcze na początku XIX wieku coś takiego, jak skrzynka na listy nie funkcjonowało? Pojawiła się dopiero w drugiej połowie XIX wieku. Na początku nie była ona obowiązkowa, a listonosze dostarczali przesyłki do rąk własnych mieszkańców.

W 1923 roku jednak posiadanie skrzynki pocztowej przez każde gospodarstwo domowe stało się obowiązkiem. To znacznie usprawniło pracę poczty.

Skrzynki na listy amerykańskie jednak nie mogły być byle jakie. Z czasem poczta przygotowała wytyczne co do ich wyglądu. Nie powinny być więc zbyt małe i zbyt płaskie. Powinny pomieścić bowiem nie tylko listy, ale i czasopisma. Poczta wymagała również, aby były na tyle solidne, aby mogły przetrwać każdą pogodę. Musiały również w jakiś sposób sygnalizować domownikom, że wewnątrz nich czeka przesyłka.
To zainspirowało do działań inżyniera, Roy’a J. Jorolemana.

To właśnie on jest autorem modelu, który funkcjonuje do dziś. Skrzynka na listy amerykańska jest jego dziełem i nierozłącznym symbolem USA.

Dziś amerykańska skrzynka na listy budzi sympatię ludzi na całym świecie. Nic dziwnego, że Europejczycy również zapragnęli takich przed swoimi domami. Dziś to możliwe. Jeśli chcesz dodać swojemu domowi charakteru i wyposażyć go w unikalny, ciekawy dodatek, skrzynka na listy USA jest w zasięgu ręki. To dzięki internetowi i możliwościom, jakie nam daje.

Co ważne, nie musisz ściągać jej ze Stanów Zjednoczonych i martwić się o cło. Skrzynka pocztowa amerykańska dostępna jest w polskich sklepach internetowych, które oferują szeroki wybór produktów. Niektóre z nich dostępne są ze specjalnymi słupkami, które umożliwiają przymocowanie ich do podłoża, inne posiadają w zestawie specjalne kątowniki i uchwyty montażowe, dzięki którym zamontujesz je do swojego ogrodzenia.

Bardzo ciekawe jest to, że moda na skrzynki na listy amerykańskie nie przemija. To produkt o designie ponadczasowym, który będzie wprost fantastycznie komponować się zarówno z nowoczesnym, murowanym domem, jak i tym w całości wykonanym z drewna.

Jeśli planujesz kupić amerykańską skrzynkę na listy, pamiętaj, że powinna ona być wyposażona w czerwoną flagę po boku, a na jej drzwiczkach powinien być wytłoczony napis „U.S. Mail”.

02-03-2021 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Co dzieje się z chorymi z Domu Opieki wywiezionymi na teren innego województwa? wyzdrowieli?, wrócili? czy jeszcze nie?
  • No to taki ciekawy list do tej amerykańskiej skrzynki, obejrzyjcie do końca i co z tego dzieje się w Polsce: https://www.youtube.com/watch?v=wKWNkFZI_Xg. Bardzo wiele się sprawdza
  • czy ktoś wie jak .....wyszczepiony ... jest Barlinek....bo jakoś cicho ....covid szlaje a u nas trudno o informacje kiedy 70 plus....65 plus o 60 minus nie wspomnę,,..
R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [E]
Reklama [E] - ABS Andrzej Binkowski

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

Сдаю комнаты в особняке в городе Барлине...
Wynajmę pokoje w domu wolnostojącym w Ba...
Firma Pro-Trailer Sp. z o.o. w Lipianach...
Firma Pro-Trailer Sp. z o.o. w Lipianach...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - DJ Pitersound
Reklama [G3]
Reklama [G4]
Reklama [G5]
Reklama [G6]
Reklama [G7]
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.COM
Reklama [G9]
Reklama [G10]
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP

Ostatnie komentarze

Firmy

ElektroFront - elektryk

ElektroFront Maciej Szmigielski- instalacje elektryczne,- instalacje teletechniczne i TV SAT,- instalacje domofonowe i kontrola ...

Taxi Batman Barlinek

Taxi Batman Radosław Dudek.W ofercie:- wyjazdy na lotniska, promy itp,- przewóz osób, zwierząt, bagaży,- robienie zakupów, dowóz...

Kasacja pojazdów - autopomoc.

KASACJA POJAZDÓW- odbiór auta od Klienta GRATIS,- również ż miejsca wypadku,- wystawiamy dokumenty kasacyjne do wyrejestrowania,...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

List intencyjny w sprawie budowy...

W Barlinku oficjalnie otwarto dz...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...