Reklama [A] - E-CHO
Reklama [B] - Kasacja pojazdów
Reklama [J] - GBS BANK
Montaż okien - jak się do niego przygotować?

Ogólnie montaż okna polega na umieszczeniu go do ściany oraz odpowiednim zaimpregnowaniu. Wszelkie rzeczy powinniśmy natomiast zlecić doświadczonej ekipie – najlepiej takiej, jaka została wyuczona poprzez wytwórcę okien, jakie właśnie kupiliśmy.

Doskonały czas

Za doskonały czas połączony z montażem okiem uważa się zrobienie prac tzw. mokrych. Okna z montażem, powinny być zamontowane po ustaniu prac mokrych natomiast przed zakończeniem fasady – z oczywistych powodów! Niestety, jak pokazuje życie: zdarza się, iż właściciel decyduje się dokonać zmiany w kolejności prac po to, aby szybciej zamieszkać w domu. Doskonały czas na montaż okien to wówczas, kiedy mury są już zupełnie osuszone, jednak obiekt nie ma jeszcze fasady. Wstawienie okien niewątpliwie ogranicza wymianę powietrza więc pomieszczenia po montażu okien wolniej wysychają.

Typy okien natomiast termin ich montażu

jest parę reguł nieco różniących się od siebie, jakich powinniśmy przy ich montażu przestrzegać. Ważną regułą niezależnie od tego, czy zdecydowaliśmy się na okna PVC, aluminium lub okna z drzewa, jest ich montaż po postawieniu dachu, jednak przed wykonaniem tynków wewnętrznych. Co istotne, gdy po osiągnięciu stanu surowego planujemy zawieszenie prac budowlanych, to nie rekomenduje się montażu stolarki, bowiem nie jedynie może ona ulec zniszczeniu, jednak też paść łupem rabusiów.

Montaż okien natomiast pora roku

Biorąc pod uwagę proces budowy domu, najlepszą porą na to aby zamontować okna Kraków, okazuje się być wiosna oraz jesień. To oczywiście wówczas następuję przeważnie zamknięcie domu natomiast prace wykończeniowe przenoszą się do pomieszczenia budynku. Montaż winien odbywać się w temperaturze dodatniej, chociaż zimą także jest możliwy. W wypadku spadku temperatury poniżej zera, należy pamiętać natomiast o wykorzystaniu specjalistycznych produktów montażowych, jakie dedykowane są do wykorzystywania w temperaturze ujemnej.

Odpowiednie ustawienie okna

Głębokość osadzenia winna być wskazana w projekcie technologicznym domu. Wedle ogólnych wymagań, w ścianach jednowarstwowych okna należy montować w połowie grubości muru, w ścianach dwuwarstwowych – jak najbliżej zewnętrznej krawędzi, natomiast w trójwarstwowych w płaszczyźnie ocieplenia. Ma to przeciwdziałać tworzeniu mostków cieplnych oraz gwarantować izolacyjność termiczną okien. Okna najlepiej montować od wiosny do jesieni, ponieważ podczas ciepłego montażu okien temperatura wewnętrznej strony ościeża nie winna spaść poniżej tzw. punktu rosy, inaczej +10ºC, co zapewnia, iż w murze nie dojdzie do kondensacji pary hydrologicznej, natomiast tymże samym zawilgocenia.

Montaż okien zimą - o tymże trzeba pamiętać

Innowacyjne produkty montażowe zapewniają wstawianie okien choćby w temperaturze -25°C. Rozum wymaga natomiast wstrzymanie prac na okres największych mrozów, opadów śniegu lub deszczu. W praktyce, minimalna temperatura zapewniająca wstawianie okien oraz drzwi wynosi blisko -5°C, chociaż najlepiej działać, kiedy temperatury są dodatnie. Gdy temperatura otoczenia spada poniżej 5°C, koniecznie należy rozpocząć używać specjalnych pianek montażowych dostosowanych do wymogów zimowych.

13-03-2021 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [E]
Reklama [E] - ABS Andrzej Binkowski

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

Сдаю комнаты в особняке в городе Барлине...
Wynajmę pokoje w domu wolnostojącym w Ba...
Firma Pro-Trailer Sp. z o.o. w Lipianach...
Firma Pro-Trailer Sp. z o.o. w Lipianach...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - Autopromocja
Reklama [G2]
Reklama [G2] - DJ Pitersound
Reklama [G3]
Reklama [G4]
Reklama [G5]
Reklama [G6]
Reklama [G7]
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.COM
Reklama [G9]
Reklama [G10]
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP

Ostatnie komentarze

Firmy

ElektroFront - elektryk

ElektroFront Maciej Szmigielski- instalacje elektryczne,- instalacje teletechniczne i TV SAT,- instalacje domofonowe i kontrola ...

Taxi Batman Barlinek

Taxi Batman Radosław Dudek.W ofercie:- wyjazdy na lotniska, promy itp,- przewóz osób, zwierząt, bagaży,- robienie zakupów, dowóz...

Kasacja pojazdów - autopomoc.

KASACJA POJAZDÓW- odbiór auta od Klienta GRATIS,- również ż miejsca wypadku,- wystawiamy dokumenty kasacyjne do wyrejestrowania,...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

List intencyjny w sprawie budowy...

W Barlinku oficjalnie otwarto dz...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...