Reklama [A] - Kasacja pojazdów
Reklama [J] - GBS BANK
Materace piankowe - czym kierować się dobierając szerokość materaca?

Materace piankowe są jednymi z najpopularniejszych na rynku. Wybierając model do swojej sypialni warto wziąć pod uwagę różne czynniki, między innymi szerokość materaca.

Dobry materac to dobry sen

Podstawą komfortowego snu jest wygodny materac. Model dobrze dopasowany do naszych potrzeb pozwoli nam spokojnie przespać całą noc i obudzić się wypoczętymi i zrelaksowanymi. Istotne jest, aby materac podpierał kręgosłup i różne partie ciała. Niebagatelne znaczenie ma także szerokość materaca - im szerszy model, tym większa swoboda ruchów i wygoda w znalezieniu odpowiedniej do spania pozycji.

Jest oczywiście wiele czynników, które mają wpływ na jakość snu. Żeby się wyspać, konieczne są odpowiednie warunki - zaciemnienie pomieszczenia, cisza, optymalna temperatura. Znaczenie ma też wentylacja pomieszczenia. Nie sposób zapomnieć o czynnikach natury subiektywnej - stres w ciągu dnia przekłada się na jakość snu. Zły wpływ mają też zaburzenia hormonalne czy dolegliwości bólowe związane z kręgosłupem i mięśniami.

Walkę o zdrowy sen najłatwiej jest rozpocząć od zmiany materaca na model wyższej jakości.

Materace piankowe

Na rynku dostępnych jest wiele modeli materacy piankowych - wybierając materac do swojej sypialni, zacznijmy od określenia jego wymiarów. Istotne jest zmierzenie ramy łóżka - powinniśmy mierzyć ją od wewnątrz, odejmując przy tym kilka centymetrów. Standardowa długość łóżka dla dorosłej osoby to 200 centymetrów. Minimalna szerokość, jaka powinna zapewnić komfort snu to 80 centymetrów. Producenci oferują jednak także szersze modele, będące idealnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują więcej przestrzeni. Dostępne są materace piankowe 80x200, materace piankowe 90x200 czy też materace piankowe 120x200. 120 centymetrów to szerokość która pozwoli spać w dowolnej pozycji - nawet z szeroko rozłożonymi kończynami.

Co jeśli mamy miejsce wyłącznie na standardową szerokość materaca piankowego? Warto zwrócić uwagę na inne cechy produktu, które sprawią, że nasz sen będzie komfortowy, a ze znalezieniem pozycji do spania nie będziemy mieli problemu. Modele takie jak Hilding Salsa wypełnione są na przykład pianką Flexifoam. Odpowiada ona za znakomite podparcie różnych partii ciała, dzięki czemu rano obudzimy się bez obolałych mięśni czy nadwerężonego kręgosłupa. Pianka wspiera ciało niezależnie od tego w jakiej pozycji śpimy. Co więcej, wierzchnią warstwę materaca tworzy pianka Visco - termoelastyczny materiał, dopasowujący się do krzywizn anatomicznych ciała.Wśród materacy piankowych wyróżnia się także SleepMed Supreme Plus, cechujący się znakomitą wentylacją. Ten antyalergiczny materac wyposażony jest w piankę Celsius-Waterlilly®, która pochłania nadmiar wilgoci. Pozwoli ona na spokojny sen tym wszystkim osobom, którym w nocy często jest za ciepło.

Warto zwrócić uwagę także na materace Curem - minimalizują one drgania oraz nacisk. Dzięki temu, leżenie na materacu pozbawione jest uczucia "zapadania się", a zmiana pozycji w nocy nie wybudza ze snu. Takie właściwości wynikają ze specjalnej budowy materacy - te hybrydowe produkty wykorzystują zarówno piankę jak i sprężynę.

Wybierając materac pamiętajmy - śpiąc spędzamy około 1/3 życia, warto więc postarać się, aby był to czas w komfortowych warunkach. Dlatego też opłaca się zainwestować w materac najwyższej klasy.

[mat. partnera/ mas]

25-05-2020 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [E]

WItam serdecznie prowadze dzialanosc tax...
BPI Polska jest firmą produkcyjną. Zakła...
Sprzedam działki budowlane na terenie Ba...
Dzień dobry, wynajmę mieszkania praco...
Wynajme kawalerke od zaraz najlepiej z o...
Доброго ранку, Я забезпечу приміщення...
Barlinecki Ośrodek Kultury poszukuje pra...
Poszukujemy gruntów do dzierżawy pod ele...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - Autopromocja
Reklama [G2]
Reklama [G2] - DJ Pitersound
Reklama [G3]
Reklama [G4]
Reklama [G5]
Reklama [G6]
Reklama [G7]
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.COM
Reklama [G9]
Reklama [G10]
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP

Ostatnie komentarze

Firmy

Kasacja pojazdów - autopomoc.

KASACJA POJAZDÓW- odbiór auta od Klienta GRATIS,- również ż miejsca wypadku,- wystawiamy dokumenty kasacyjne do wyrejestrowania,...

Pokoje / mieszkanie do wynajęcia.

Mieszkanie 70m2. Dwie sypialnie - 5 osobowa z balkonem oraz 3 osobowa. Każda posiada tv, osobna duża kuchnia oraz łazienka z wc ...

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

List intencyjny w sprawie budowy...

W Barlinku oficjalnie otwarto dz...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...