Reklama [B] - MARAL Hurtownia BHP
Reklama [A] - E-cho - 2020
Reklama [J] - GBS BANK
Marketing szeptany, tak czy nie?

W dzisiejszych czasach najważniejsze dla marki jest zaistnienie w sieci. Zyskanie popularności na skalę globalną to rzecz, która udaje się tylko nielicznym firmom. Ojcem sukcesu jest nie tylko dobra jakość oferowanych produktów czy usług, ale także właściwa reklama.

Niektórzy mają w zanadrzu dosyć spore fundusze, które inwestują w marketing z pomocą znanych osób, które polecają konkretny produkt. Inni skupiają się na intrygującej reklamie w telewizji albo wykupieniu miejsca na baner na popularnych stronach internetowych.

Jednak marki tworzą nie tylko osoby mające możliwość przekazania środków pieniężnych przeznaczonych na promocję, ale raczkujący przedsiębiorcy niemający kilkudziesięciu tysięcy na zdobycie potencjalnych klientów. Chcąc przykładowo zrobić skuteczne pozycjonowanie stron Katowice lub innego duże miasta nie musisz od razu wydawać milionów. Z tą myślą powstała zdecydowanie tańsza opcja reklamy w sieci, a mianowicie marketing szeptany. Kiedyś kupowaliśmy produkty, które poleciła nam zaufana osoba, obecnie wpisujemy zapytanie w wyszukiwarkę i otrzymujemy szereg opinii na temat wybranej marki.

Niestety nie zawsze znaleziony w sieci komentarz będzie zgodny z prawdą. Dzieje się tak, ponieważ firmy zatrudniają osoby, które przede wszystkim na forach, piszą pozytywne opinie zachęcające do skorzystania z konkretnej usługi. Niczego nieświadoma osoba przeglądająca Internet po przeczytaniu parunastu pochlebnych postów skusi się na zakup produktu oferowanego przez markę, a potem może być różnie. Możliwe, że faktycznie okaże się, iż by to strzał w dziesiątkę, jednak często historia kończy się stratą pieniędzy.

Wielu specjalistów od SEO zastanawia się, czy marketing szeptany jest etycznym rozwiązaniem. Oszukiwanie potencjalnych klientów, zaśmiecanie Internetu bliźniaczo wyglądającymi komentarzami, jest bardzo trudne do zwalczenia. Umieszczanie niezgodnych z prawdą opinii to najłatwiejsza i najtańsza forma promocji, z której na szczęście rezygnują marki, które faktycznie mogą pochwalić się dobrą jakością swoich produktów. Niestety niektórzy desperacko poszukują okazji do zaistnienia w sieci, dlatego też decydują się na spamowanie wszelkich zakamarków Internetu.

Skutkiem takich zabiegów marketingowych jest to, że coraz więcej osób przestaje zwracać uwagę na to, jaką ocenę ktoś wystawił producentowi XY. Jeśli 99 procent komentarzy na jego brzmi tak samo – wychwalanie pod niebiosa, zero wad i cudotwórcza skuteczność - to powinniśmy od razu zacząć szukać innej firmy. Filtrowanie komentarzy pod tym względem początkowo może sprawiać trochę problemów, jednak z czasem rozszyfrowanie czy jest to faktycznie tak świetna marka, jak zachwycają się nią anonimowe osoby, będzie dla nas bardzo łatwe.

[Materiał partnera / SSEO]

21-09-2019 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - Meble BRW
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [D1] - Gryf Stone
Reklama [E]

Oczekujemy: • Minimum rocznego doświadc...
Kupię każdą ilość ślimaka winniczka. ...
Działka położona w cichej i malowniczej ...
Zapraszam na sesje zdjęciowe.Chętnie uwi...
Kupię kawalerkę (mieszkanie) w Barlinku...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - DJ Pitersound
Reklama [G3]
Reklama [G3] - Meble design
Reklama [G4]
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [G7] - Pomoc drogowa
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [G12] - Cudeńka Nikola Burzyńska
Reklama [G13]

Ostatnie komentarze

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. Auto uderzyło w drzewo. Nie żyje młoda kobieta.

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. ...

Do wypadku doszło około godziny ...