BARLINEK S.A.
Reklama [A] GBS Bank - Znajoma lokata
KWW S.O.S. dla Powiatu - program 6 x 3 - Sześć sfer z życia powiatu razy trzy konkretne cele.

Szanowni Państwo, 21 października 2018 roku kolejne wybory samorządowe. Zachęcamy do udziału w nich. Im więcej nas zagłosuje, tym lepszy i trafniejszy będzie wybór przyszłych radnych. Od społecznej akceptacji, wyrażonej ilością Państwa głosów poparcia, zależy siła mandatu sprawowania władzy samorządowej.

Znacie nas Państwo. Stanowimy dobry zespół i jest on naszą największą siłą i wartością. Nie lansujemy „liderów” czy też „lokomotyw.” Wszyscy, indywidualnie i zespołowo, utożsamiamy się z prezentowanym poniżej celami, które chcemy realizować podczas pięcioletniej kadencji Rady Powiatu Myśliborskiego. Łączą nas wspólne, uniwersalne wartości: TOLERANCJA, PRAWORZĄDNOŚĆ, POSZANOWANIE ODRĘBNOŚCI i RÓŻNORODNOŚCI oraz MOCNA, NIEZALEŻNA POZYCJA SAMORZĄDÓW.

6 x 3 - Sześć sfer z życia powiatu razy trzy konkretne cele.

Pierwsza sfera – socjalna.

- pierwszy cel – stworzenie godnych warunków pobytu i opieki w DPS Myślibórz. Remont i rozbudowa obiektu.
- drugi cel – stworzenie powiatowego programu opieki nad seniorami, bezpłatna opieka, pomoc materialna najuboższym w tym zakup opału, leków, ubrań na zimę. Współpraca z organizacjami pozarządowymi działającymi w tej sferze.
- trzeci cel to powołanie powiatowej rady seniorów będącej koordynatorem współpracy pomiędzy organizacjami skupiającymi seniorów a starostą.

Druga sfera - oświata.

- pierwszy cel – przy współpracy z organizacjami przedsiębiorców, dyrekcjami szkół ponadpodstawowych chcemy reaktywować i wdrażać szkolnictwo zawodowe kształcące fachowców niezbędnych w tak licznych dziedzinach gospodarki. Pragniemy wspierać dyrektorów szkół w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na dodatkowe zajęcia z młodzieżą. - drugi cel - wszelkie pomieszczenia i bazę szkół, obecnie dzierżawione i podnajmowane, wykorzystać na potrzeby oświaty pod opieką i nadzorem starostwa. Chcemy także pozyskiwać kolejne środki na modernizację bazy dydaktycznej.
- trzeci cel - w szkołach wdrożyć spójny system przeciwdziałania uzależnieniom, uczynić szkołę wolną od dopalaczy. Promować nauczycieli podnoszących swe kwalifikacje w zakresie profilaktyki zdrowotnej uczniów.

Trzecia sfera – infrastruktura drogowa.

- pierwszy cel – w ciągu kadencji zmodernizować i gruntownie przebudować wszystkie drogi powiatowe na terenie gminy Barlinek. Ustalić jasne, czytelne kryteria wyboru kolejności realizowanych inwestycji.
- drugi cel – podczas remontu dróg budować ścieżki rowerowe i połączyć je z siecią ścieżek już istniejących realizowanych przez gminy i województwo.
- trzeci cel – opracować realny program remontu dróg powiatowych w pięcioletniej kadencji, tak aby nie było sytuacji, że dzieci i młodzież nie mogą dojechać do szkoły bo nie kursują z ich miejscowości żadne środki transportu publicznego.

Czwarta strefa – zdrowie.

- pierwszy cel – partycypacja w rozbudowie szpitala w Barlinku, budowa Oddziału Wewnętrznego, adaptacja pomieszczeń na nowoczesne gabinety zabiegowe.
- drugi cel – powołanie przy Staroście Powiatowej Rady Konsultacyjnej d.s. Zdrowia. Prowadzenie polityki prozdrowotnej we wszystkich placówkach służby zdrowia w całym powiecie. Inicjowanie, wspieranie i udział w programach prozdrowotnych kierowanych do seniorów i tak zwanych grup ryzyka.
- trzeci cel – powiat bez barier architektonicznych, przyjazny osobom niepełnosprawnym. Pełne wykorzystanie środków PFRON oraz znaczącę zwiększenie oferty miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych.

Piąta strefa – gospodarka.

- pierwszy cel - powołanie przy Staroście Powiatowej Rady Konsultacyjno-Doradczej Przedsiębiorczości. Ścisła współpraca z organizacjami skupiającymi przedsiębiorców.
- drugi cel - promowanie naszych przedsiębiorstw, produktów rolnych oraz wyrobów lokalnych wytwórców.
- trzeci cel – współpraca z lokalnym biznesem w zakresie kształtowania polityki zatrudnienia a szczególnie kształcenie i wspólne przygotowanie zawodowe kadr.

Szósta strefa – urząd - Starostwo Powiatowe.

- pierwszy cel – spójna i klarowna polityka kadrowa w urzędzie starosty. Zatrudnianie w oparciu o wiedzę i kompetencje. Awansowanie na podstawie wyników pracy a nie po tak zwanej znajomości. Dobrzy urzędnicy decydują o dobrej pracy urzędu a często są niedoceniani.
- drugi cel – dostosowanie struktury organizacyjnej urzędu do potrzeb mieszkańców oraz realizowanych zadań. Powołanie Powiatowego Zarządu Dróg. Uproszczenie struktury urzędu i ograniczenie tak zwanej struktury pionowej podległości. Zwiększenie uprawnień kierowników jednostek powiatowych do podejmowania decyzji przy jednoczesnej odpowiedzialności za powierzone zadania.
- trzeci cel – urząd bez kolejek. Efektywne wykorzystanie kadr. Praca dwuzmianowa (na przykład wydziału komunikacji).

Sześć razy trzy – 6 x 3 – to esencja tego co chcemy zrobi. Tego co pragniemy usprawnić, co naprawić, a co całkowicie wyeliminować z dotychczasowego funkcjonowania starostwa powiatowego.

Nie wszystkie zadania zawarliśmy w celach podstawowych. Pamiętamy jednocześnie o OCHRONIE ŚRODOWISKA NATURALNEGO, o BEZPIECZEŃSTWIE PUBLICZNYM i KULTURZE. Te ważne obszary będziemy uwzględniać w codziennej pracy, rozwiązując bieżące problemy.

Dlatego S.O.S. Dla Powiatu to dobry wybór. Nasze hasło to: SKUTECZNIE, ODPOWIEDZIALNIE , SAMORZĄDNIE.

Prosimy serdecznie o głosowanie na kandydatów z LISTY NR 11.
Jesteśmy dla Państwa! Czekamy na Wasze pytania i uwagi dotyczące naszego programu. Zapraszamy na naszą stronę na facebooku: Komitet Wyborczy Wyborców S.O.S. dla Powiatu.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji i odpowiemy jak najszybciej na wszelkie pytania.

17-10-2018 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [B]
Reklama [B] Janex Barlinek
Reklama [C]
Reklama [C1] INT-PRODUCTION
Reklama [C1]
Reklama [D1]
Reklama [D1] Usługi BHP Maciej Olejnik
Reklama [D3]
Reklama [D3] PH. MARAL - Artykuły BHP

Ogłoszenia

Bez pośredników! Na sprzedaż dom jedno...
Wynajmę gabinet usługowy na ul. Fryderyk...
Sprzedam drewno opałowe brzoza, wiąz, ol...
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Eko-Anwa,...
Mam do zaoferowania działkę o powierzchn...
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D5] - S T A N I S Ł A W S K I
Reklama [D5] - Stanisławski
Reklama [D6] Inter-Com Łukasz Wrona
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D11] Restauracja Stara Galeria
Reklama [D11] Restauracja Stara Galeria
Reklama [D12] ABS Andrzej Binkowski
Reklama [D13] RACHUNEK S.C. Biuro Rachunkowe
Reklama [D14] - Virtualnetia
Reklama [D14] Virtualnetia
Reklama [D15] - Zegarki edwa.pl
Reklama [D15] Zegarki-edwa
Reklama [D16] - Meble 4you
Reklama [D16] Meble 4you
Reklama [D17] Kwiaciarnia ''Centrum'' Roman Ślaź

Sondujemy

Czy usługi medyczne w Barlinku są zadowalające?

TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA

Kalendarz wydarzeń

styczeń, 2019
PnWtŚrCzPtSbNd
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Mapa miasta

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Ostatnie komentarze

Partner [A]

Parnter [B]

Partner [C]

Partner [D]

Partner [E]

© 2009 - 2019 ebarlinek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.RegulaminPolityka prywatności - RedakcjaReklamaArchiwalna wersja portalu

 

Redakcja portalu ebarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników, a także za treść nadesłanych materiałów i publikowanych reklam.

 

Bezpieczeństwo          Statystyki         Certyfikat SSL