Reklama [A] - E-cho - 2020
Reklama [B] SEAT GRUPA CICHY
Reklama [J] - GBS BANK
Kredyt gotówkowy w banku – kto może go zaciągnąć?

Niezależnie od tego, czy udzielany jest kredyt gotówkowy PKO, czy kredyt gotówkowy ING, właściwie każdy bank przed wydaniem pozytywnej decyzji kredytowej sprawdzi, czy wnioskodawca ma zdolność kredytową. Jeśli nie jest osiągnięta przez daną osobę odpowiednio wysoka zdolność kredytowa, kredyt gotówkowy automatycznie nie zostanie udzielony.

Kredyt gotówkowy zaciągnie tylko osoba pełnoletnia, która ma pełną zdolność do czynności prawnych, czyli może nabywać prawa i zaciągać zobowiązania. Musi mieć stałe źródło dochodów, a ponadto dobrą historię kredytową.

Czy wiesz, że...?

Zdolność kredytowa to inaczej zdolność do spłaty kredytu, czyli pożyczonego kapitału i odsetek, w terminie określonym w umowie.

Banki wyliczają zdolność kredytową na podstawie dokumentów dochodowych składanych przez klienta. Wyjątkami mogą być kredyt gotówkowy przez internet czy poszukiwany kredyt gotówkowy bez zaświadczeń, gdzie oświadczenie klienta o wysokości uzyskiwanego wynagrodzenia dla banku jest wystarczające dla wyliczenia zdolności kredytowej.

Oznacza to, że w Biurze Informacji Kredytowej potencjalny kredytobiorca nie może mieć złych wpisów świadczących o opóźnieniach w spłacie wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Z kolei pozytywne wpisy w BIK-u przyspieszą udzielenie kredytu gotówkowego.

Jak działa kredyt gotówkowy kalkulator?

Kalkulator kredytowy jest narzędziem, które ułatwia klientom zorientowanie się w tym, czy stać ich na pożądany kredyt. Najczęściej na podstawie wpisanych do kalkulatora parametrów kredytowych kalkulator wylicza wysokość raty kapitałowo-odsetkowej, jaką będzie spłacał klient po podpisaniu umowy kredytowej z bankiem.

Kalkulator kredytów gotówkowych może pomóc w obliczeniu szacunkowej wysokości zdolności kredytowej oraz wysokości kredytu, jaki klient jest w stanie uzyskać w bankach w Polsce.

Jak wybrać najatrakcyjniejsze kredyty gotówkowe?

Każdemu klientowi zależy, aby zaciągnąć możliwie jak najtaniej kredyt gotówkowy. Kalkulator na pewno pomoże w osiągnięciu takiego celu, ale równie dobrze klient może sięgnąć przy takiej okazji po kredyt gotówkowy ranking. Wskaże on w danym momencie, w którym banku uzyskamy najkorzystniejszą dla nas ofertę kredytową.

Oferty kredytów gotówkowych ranking gromadzi, biorąc pod uwagę różne ich parametry, w tym:
- ratę miesięczną,
- poziom RRSO – rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania,
- wysokość prowizji,
- wysokość oprocentowania nominalnego.

W rzetelnie sporządzonym rankingu kredytów gotówkowych klient powinien zobaczyć wszystkie najważniejsze parametry oferty, a propozycja o najniższych kosztach przy zadanych kryteriach porównania powinny wyświetlać się na szczycie listy rankingowej. Od razu więc wówczas wiadomo, do którego banku się udać, aby zaciągnąć pożądany kredyt gotówkowy.

Co ciekawe, nie zawsze oferta z najniższym oprocentowaniem nominalnym kredytu będzie najlepsza dla klienta, ponieważ inne koszty narzucone przez bank na potencjalnego kredytobiorcę mogą spowodować, że stanie się ona o wiele droższa.

Dobrze by było, aby w rankingu kredytów gotówkowych móc uzyskać podstawowe informacje o wyróżnikach oferty. Mogą one dotyczyć maksymalnej kwoty kredytu gotówkowego do osiągnięcia w danym banku, okresu kredytowania czy możliwości uniknięcia uiszczania prowizji od udzielonego zobowiązania kredytowego.

[materiał partnera/ mas]

27-11-2019 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - Meble BRW
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [D1] - Gryf Stone
Reklama [E]
Reklama [E] - SPEED WALDEMAR LADRA

Szafa i łóżko. Każdy mebel do łatwego de...
Sprzedam ekonomiczne, bezawaryjne, tanie...
Przewóz do Barlinka i z powrotem dla...
Firma Pro-Trailer Sp.z o.o. z siedzibą w...
Działka położona w cichej i malowniczej ...
Zapraszam na sesje zdjęciowe.Chętnie uwi...
Kupię kawalerkę (mieszkanie) w Barlinku...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PIOTR STANISŁAWSKI
Reklama [G3]
Reklama [G3] - Meble design
Reklama [G4]
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [G7] - Pomoc drogowa
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [G12] - Cudeńka Nikola Burzyńska
Reklama [G13]
Reklama [G13] Smaczna Dieta

Ostatnie komentarze

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. Auto uderzyło w drzewo. Nie żyje młoda kobieta.

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. ...

Do wypadku doszło około godziny ...