Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne na każdą okazję.
Reklama [A] GBS Bank - Znajoma lokata
Jak zaoszczędzić na wczasach?

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, to zatem idealny czas, aby rozpocząć planowanie urlopu. Znaczna część z nas spędzi je poza granicami kraju. Chętnie podróżujemy nie tylko do bliskich krajów europejskich, ale i do ciepłych krajów, gdzie można odpocząć na rajskiej plaży. Wielu z nas na tę okazję odkłada przez znaczną część roku. Nie trzeba jednak wydawać na wyjazd całej swojej pensji, wystarczy znaleźć kilka sposobów na oszczędności.

Tanie bilety lotnicze - szukaj okazji

Fakt, że do większości krajów Europy można polecieć za mniej niż 100 zł w jedną stronę już nikogo nie dziwi. Takie promocje nie zdarzają się może zbyt często, ale bez większego problemu można na nie natrafić, o ile poświęci się na to odrobinę czasu. Kiedy więc najlepiej rozpocząć poszukiwania? W sezonie wakacyjnym ceny biletów zazwyczaj idą w górę. Różnica cenowa może zwiększać się nawet dwu- lub trzykrotnie. Zakup biletu warto więc rozważyć na ok. 3 miesiące wcześniej. Przeważnie tańsze będą loty w środku tygodnia, aniżeli weekendowe, choć zdarzają się wyjątki od tej reguły.

Dojazd na lotnisko - skorzystaj z samochodu

Większość tanich linii lotniczych startuje z lotniska Modlin, które znajduje się niedaleko Warszawy. O wiele łatwiej natrafić na okazję, wybierając start właśnie stąd. Dojazd do tego miejsca dla niektórych osób będzie jednak kosztowny, zwłaszcza gdy mieszkają daleko od stolicy. Bilety pociągowe nie należą do tanich, chyba że przysługuje nam jakaś ulga. W innym przypadku na dojazd w jedną stronę trzeba będzie doliczyć nawet do 150 złotych, nie wspominając już o tym, że z dworca musimy jeszcze dostać się na lotnisko, co wiąże się z kolejnymi kosztami. W takim przypadku dobrze jest rozważyć podróż samochodem. Dlaczego jest to opłacalne rozwiązanie? Koszt benzyny dzielimy bowiem na wszystkich pasażerów. Jeżeli podróżujemy w pojedynkę bądź w parze, to możemy zaproponować wspólną podróż innym osoba, którą chcą dostać się na lotnisko. Dzięki temu poczynimy znaczne oszczędności. Nie pojawi się także obawa, że nie zdążymy na lot. Co jednak zrobić z autem na czas naszych wakacji? Nic prostszego, wystarczy skorzystać ze strzeżonego parkingu. Do tego miejsca dojeżdżamy własnym autem, skąd darmowa taksówka zabiera nas bezpośrednio na lotnisko Modlin. Więcej szczegółów na ten temat można poznać na stronie https://modlinparking.pl/ .

Organizacja wakacji na własną rękę

Korzystanie z usług biura podróży niesie ze sobą wiele plusów, jednym z nich jest wygoda. Niestety, najczęściej takie wakacje wiążą się z wyższymi kosztami, gdyż biuro pobiera prowizje za niektóre czynności. Niekiedy lepiej jest samemu poszukać noclegu. Rezerwacja pokoju hotelowego na własną ręką to oszczędność rzędu nawet kilkudziesięciu złotych za dobę. Osoby, którym zależy na jak najtańszym rozwiązaniu, powinny wybrać hostel.

Wyjazd wakacyjny nie musi oznaczać wysokich kosztów. Wystarczy się wcześniej odpowiednio przygotować i wszystko rozplanować. Zaoszczędzone pieniądze można za to odłożyć na kolejny urlop.

11-06-2018 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [B]
Reklama [B] Janex Barlinek
Reklama [C]
Reklama [C1]
Reklama [B] Efect Okna
Reklama [D1]
Reklama [D1] Usługi BHP Maciej Olejnik
Reklama [D3]
Reklama [D3] PH. MARAL - Artykuły BHP

Ogłoszenia

Kawalerki, mieszkania dwu-pokojowe, mies...
Firma produkcyjna działająca w branży me...
Zatrudnimy do pracy w lodziarni na sezon...
Mieszkanie 2 pokojowe na pierwszym piętr...
Udzielę nauki gry na keyboard dla osób o...
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D5] - S T A N I S Ł A W S K I
Reklama [D5] - Stanisławski
Reklama [D6] Inter-Com Łukasz Wrona
Reklama [D7] MAMEDIA™- portale regionalne
Reklama [D7] MAMEDIA- reklama w portalach regionalnych.
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D11] Restauracja Stara Galeria
Reklama [D11] Restauracja Stara Galeria
Reklama [D12] ABS Andrzej Binkowski
Reklama [D13] RACHUNEK S.C. Biuro Rachunkowe
Reklama [D14] - Virtualnetia
Reklama [D14] Virtualnetia
Reklama [D15] - Zegarki edwa.pl
Reklama [D15] Zegarki-edwa
Reklama [D16] - Meble 4you
Reklama [D16] Meble 4you
Reklama [D17] Kwiaciarnia ''Centrum'' Roman Ślaź

Sondujemy

Czy usługi medyczne w Barlinku są zadowalające?

TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Ostatnie komentarze

Partner [A]

Parnter [B]

Partner [C]

Partner [D]

Partner [E]