Reklama [A] - MARAL Hurtownia BHP
Reklama [A] - E-CHO
Jak wybrać szampon przeciw wypadaniu włosów?

Włosy od wieków stanowią jeden z atrybutów urody zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn.

Jest to więc zrozumiałe, że wiele osób poświęca ich pielęgnacji oraz stylizacji znaczną część swojego czasu. Niestety zdarza się, że nasze włosy z wielu powodów nie prezentują się w pożądany przez nas sposób. Szczególnie częstym problemem jest nadmierne wypadanie włosów. Utrata włosów może w dużym stopniu wpłynąć nie tylko na nasze samopoczucie, ale i psychikę i stanowić źródło wielu kompleksów. Sprawdź, jakie mogą być tego przyczyny oraz czym należy się kierować, wybierając szampon przeciw wypadaniu włosów.

Problemy z wypadaniem włosów

Przyczyny związane z wypadaniem włosów mogą być bardzo różnorodne. Zdarza się, że powód utraty włosów jest bardzo błahy, jednak równocześnie może być symptomem poważnej choroby, dlatego nigdy nie powinniśmy lekceważyć sygnału, jaki daje nam nasz organizm. Czy jednak każda ilość wypadających włosów to już powód do zmartwień? Niekoniecznie. Jeśli na naszej szczotce zauważymy pojedyncze włosy, nie stanowi to jeszcze problemu. Warto pamiętać, że każdy człowiek codziennie traci ich około 100. To całkowicie naturalny proces, który wiąże się z cyklem wzrostu włosa. Jeśli jednak jesteśmy w stanie zauważyć, że ilość włosów, które tracimy, znacznie się zwiększa, warto przyjrzeć się temu bliżej.

Przyczyny wypadania włosów

Ustalenie przyczyny, jaka stoi za wypadaniem włosów, jest niezbędne, aby zatrzymać ten proces. Dzięki temu będziemy wiedzieli, jaką kurację zastosować i czy np. wystarczający będzie odpowiedni szampon przeciw wypadaniu włosów, czy też konieczny będzie wybór innej terapii. Do najczęstszych przyczyn wypadania włosów zalicza się:

• zaburzenia hormonalne (np. nadczynność lub niedoczynność tarczycy);
• życie w ciągłym i silnym stresie;
• niedożywienie;
• nieodpowiednia dieta – brak witamin oraz mikro- i makroelementów, szczególnie żelaza i cynku;
• długotrwała antybiotykoterapia;
• przewlekłe przeziębienie i ogólne osłabienie organizmu;
• niektóre choroby skóry głowy, np. grzybica;
• uwarunkowania genetyczne;
• poród – dochodzi wtedy do silnego spadku poziomu hormonów;
• palenie papierosów;
• zatrucie metalami ciężkimi;
• przyjmowanie niektórych leków, np. w trakcie chemioterapii;
• niewłaściwa pielęgnacja włosów;
• częste farbowanie włosów;
• niewłaściwe fryzury – np. zbyt ciasny kok lub tzw. koński ogon;
• częste zabiegi stylizacyjne, np. suszenie włosów zbyt gorącym nawiewem lub częste prostowanie włosów.

Sposoby na wypadanie włosów

Aby zatrzymać wypadanie włosów, konieczne jest poznanie przyczyny tego stanu. Stąd przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji, warto skonsultować się z lekarzem, gdyż może okazać się, że niezbędne będzie wykonanie dodatkowych badań. Sposobem, który może okazać się przydatny, a także pomoże wzmocnić włosy jest odpowiednia suplementacja. Warto wzbogacić swoją dietę o witaminy i składniki mineralne, takie jak: witaminy z grupy B, witamina H (biotyna), witamina A, E oraz C. Pomocne będzie także żelazo oraz cynk.

Szampon przeciw wypadaniu włosów

Produktem, który również może okazać się pomocny w walce o silne i zdrowe włosy, jest szampon przeciwko wypadaniu włosów. Jak jednak wybrać odpowiedni produkt, który rzeczywiście przyniesie zauważalną poprawę? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego skład. Szampon przeciw wypadaniu włosów powinien być pozbawiony alkoholu, a także mydła i jego pochodnych (np. SLS). Te składniki mogą mocno wysuszać i podrażniać skórę, co może prowadzić do osłabienia włosów i w konsekwencji ich wypadania.

Jakie składniki powinien posiadać szampon przeciw wypadaniu włosów? Szczególnie polecane są produkty z naturalnymi wyciągami z roślin, np. skrzypu polnego, melisy i pokrzywy. Składniki te wzmacniają włosy, a także zmniejszają ich łamliwość. Bardzo dobrze sprawdzi się także kofeina, która działa stymulująco. Oprócz szamponów bardzo dobrze sprawdzą się także różnego rodzaju wcierki i kuracje (np. zawierające aminexil), które mogą okazać się pomocne także w przypadku łysienia androgenowego lub plackowatego.

[materiał partnera / LH]

25-08-2021 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [D]
Reklama [E]

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

Firma PRO-TRAILER w Lipianach poszukuje ...
Kupię działkę budowlaną Barlinek i okoli...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Czy jesteś za wycinką drzew przy drogach?

NIE
TAK
NIE WIEM
Reklama [G1]
Reklama [G2]
Reklama [G2] - Pomoc-drogowa-24.com.pl
Reklama [G3]
Reklama [G4]
Reklama [G5]
Reklama [G6]
Reklama [G7]
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.COM
Reklama [G10]
Reklama [G11]

Ostatnie komentarze

Firmy

ElektroFront - elektryk

ElektroFront Maciej Szmigielski- instalacje elektryczne,- instalacje teletechniczne i TV SAT,- instalacje domofonowe i kontrola ...

Taxi Batman Barlinek

Taxi Batman Radosław Dudek.W ofercie:- wyjazdy na lotniska, promy itp,- przewóz osób, zwierząt, bagaży,- robienie zakupów, dowóz...

Kasacja pojazdów - autopomoc.

KASACJA POJAZDÓW- odbiór auta od Klienta GRATIS,- również ż miejsca wypadku,- wystawiamy dokumenty kasacyjne do wyrejestrowania,...

Najczęściej czytane

Jak pomóc starzejącemu się społeczeństwu?

Jak pomóc starzejącemu się społe...

Statystyki wskazują, że w krajac...

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

List intencyjny w sprawie budowy...

W Barlinku oficjalnie otwarto dz...