REKLAMA [B] - Serwis Rowerowy
Reklama [A] - E-cho - 2020
Reklama [J] - GBS BANK
Jak urządzić strefę wypoczynku w ogrodzie? Przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów!

Wiosną i latem chętnie spędzamy wolny czas na tarasie albo w ogródku.

Cieszymy się każdą chwilą ze słońcem, a także kontaktem z przyrodą w znajomej, zaaranżowanej przez nas przestrzeni. Chcemy, by zapewniała nam komfort wypoczywania oraz była doskonałym miejscem do spędzania czasu z rodziną czy spotkań z przyjaciółmi. Aby uzyskać taki efekt, należy odpowiednio zagospodarować ogród. I nie chodzi tutaj tylko o rozmieszczenie roślin, ale również o przedmioty użytkowe. Jak dobrać meble, dodatki czy zabawki dla dzieci? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Podczas wybierania mebli kierujmy się rozsądkiem i swoimi upodobaniami

Chociaż na pierwszy rzut oka dwie powyższe kwestie wzajemnie się wykluczają, do podjęcia dobrej decyzji potrzebne jest ich połączenie. Najlepsze okażą się meble wykonane z trwałych materiałów, które przeżyją lata. Nie mniej ważna jest łatwość w utrzymaniu ich w czystości czy sposoby konserwacji. Weźmy pod uwagę też zmienną pogodę i warunki, jakie panują w naszym ogrodzie, zwłaszcza w trakcie upalnych miesięcy. Nowoczesne meble ogrodowe, które są wystawione na działanie ostrego słońca, mogą stracić swój kolor i właściwości, natomiast drewniane stoły i krzesła nie lubią ciemnych i wilgotnych miejsc.

Niebagatelne znaczenie ma to, gdzie będziemy te meble przechowywać. Jeżeli nie mamy zbyt dużo miejsca na ich składowanie, dobrym wyborem będą modele składane do małych rozmiarów. Przede wszystkim jednak wybierzmy meble, które nam się podobają i są po prostu wygodne. Istotne są tutaj dwa aspekty: fotele z płynną regulacją oparcia oraz dodatki poprawiające komfort użytkowania. Miło jest bowiem zasiąść na wygodnej poduszce i zagłębić się w lekturze ulubionej książki.

Sprawmy, by relaks w ogrodzie był przyjemny zarówno dla nas, jak i dla dzieci

Nasze pociechy także mają głos – i oczekują, że zabawa w ogródku okaże się niezapomniana. Możemy im to zapewnić dzięki bezpiecznym, kolorowym zabawkom zachęcającym do aktywności na świeżym powietrzu. Czasem wystarczy piłka i bramka, innym razem huśtawka czy zjeżdżalnia. Zwracajmy uwagę na to, by artykuły ogrodowe przeznaczone dla dzieci były stabilne. Świetnym rozwiązaniem dla maluchów chcących spożytkować nadmiar energii będzie trampolina, a dla nieco spokojniejszych drewniany domek albo piaskownica.

A co możemy zrobić dla siebie? Aby odpoczynek w ogrodzie był radosny i dla nas, warto zainwestować w drobiazgi cieszące oko. Nowoczesne stojaki na doniczki, jak te dostępne w sklepie Malo Design, lampiony, lampy solarne, świeczki, przytulne koce: to wszystko tworzy niepowtarzalny klimat, który zamienia przydomowy ogród w krainę czarów.

[Materiał partnera]

23-05-2019 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - Meble BRW
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [D1] - Gryf Stone
Reklama [E]

Restauracja w Barlinku Strzelecka 18 pos...
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Eko-Anwa,...
Dom o powierzchni 100m2 oddany do użytku...
Oczekujemy: • Minimum rocznego doświadc...
Działka położona w cichej i malowniczej ...
Zapraszam na sesje zdjęciowe.Chętnie uwi...
Kupię kawalerkę (mieszkanie) w Barlinku...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PIOTR STANISŁAWSKI
Reklama [G3]
Reklama [G3] - Meble design
Reklama [G4]
Reklama [G4] Carlstahl
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [G7] - Pomoc drogowa
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [G12] - Cudeńka Nikola Burzyńska
Reklama [G13]

Ostatnie komentarze

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. Auto uderzyło w drzewo. Nie żyje młoda kobieta.

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. ...

Do wypadku doszło około godziny ...