Reklama [A] - Manpower Polska
Reklama [J] - GBS BANK
Jak upiąć firany, aby wyglądały nowocześnie?

Firany same w sobie trudno uznać za nowoczesne rozwiązanie. Znane są od bardzo wielu lat. Jednak sposób upięcia może zasadniczo zmienić ich postrzeganie. Podpowiadamy, jak upiąć firany, by wyglądały nowocześnie.

Jak upiąć firany – przelotki czy żabki

Jeden i drugi sposób jest w pełni akceptowalny. Żaden też nie zasługuje na miano upięcia typu retro. Nowoczesnym żabkom daleko do tych, które znamy z drugiej połowy ubiegłego wieku.

To, czy wybierzemy żabki, czy przelotki, zależy między innymi od rodzaju karnisza. Tylko na karniszu drążkowym można powiesić firany na przelotkach. Dodatkowo musi to być karnisz, do którego jest łatwy dostęp, bo drążek będzie co jakiś czas zdejmowany i zakładany na nowo.

Firany na żabkach to z kolei bardzo dobry wybór, jeśli chcemy zastosować taśmy marszczące i uzyskać efekt równomiernie rozłożonych pionowych fal.

Firany do kuchni najczęściej wiesza się na żabkach lub flexach. Z kolei przelotki częściej widuje się w salonie lub sypialni.

Luźno puszczone do dołu firany najefektowniej wyglądają w nowoczesnych i minimalistycznie urządzonych wnętrzach.

Jak upiąć firany – kiedy upiąć po bokach okna

Upinanie firan po bokach okna możliwe jest na tych oknach, które nie wychodzą na ulicę. To kwestia poczucia prywatności – okno bez firanki jest zaproszeniem dla ciekawskiego wzroku przechodniów.

Firanki upięte po bokach okna wpuszczają do pomieszczenia więcej światła, sprawiają, że wnętrze wydaje się cieplejsze i bardziej przytulne. Na ogół upina się dwie firanki po dwóch stronach okna, ale jeśli mamy tylko jedną firankę, też możemy ją upiąć w ten sposób.

Do upinania firan najczęściej używa się chwostów lub szerokich taśm, ale od tej reguły śmiało można zrobić wyjątek. We wnętrzach urządzonych z fantazją rolę chwosta może pełnić dosłownie wszystko, czym można związać firankę, choćby sznur korali lub rzemyk.

Firany czy zasłony upinane po bokach okna bardzo ładnie wyglądają we wnętrzach rustykalnych, glamour i boho.

Jak upiąć firany – kiedy upiąć firany w klepsydrę

Firanka upięta w klepsydrę to bardzo nowoczesna dekoracja okna, ale nie wszędzie można ją zastosować. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że cała firana zostaje zebrana w środkowej części okna i będzie ograniczała dopływ światła słonecznego. Dlatego to rozwiązanie sprawdzi się na oknach dość szerokich i tych, przez które wpada do wnętrza dużo światła, wychodzących na południe lub południowy zachód.

Upięcie firanki w klepsydrę możliwe jest przy zastosowaniu tych samych dodatków, których używa się do upinania firanek po bokach okna, a więc taśm, sznurów, chwostów, podwiązek, korali itp. można też związać firankę w elegancki, niezbyt ciasny węzeł. Ale tu jest jeden warunek – firanka powinna być uszyta z niegniotącego się materiału.

Bardzo efektownie wyglądają trzy firany upięte w klepsydry i powieszone obok siebie. Ta środkowa może być wówczas nieco krótsza.

Jakie firanki można upinać w klepsydrę i po bokach okna

Teoretycznie każde, ale do takich upięć lepiej nadają się firany niezdobione lub zdobione w bardzo minimalny sposób. Upięcia nie pozostają bez wpływu na zdobienia. Dekoracyjne nadruki lub hafty przestaną być widoczne. Nie poleca się też upinania firan z dekoracyjnym wykończeniem na dole. Często tak właśnie wyglądają firany do kuchni. W takim wypadku ażurowy dół jest najlepszą dekoracją.

[mat. partnera / MAS]

28-04-2020 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [D1] - Gryf Stone
Reklama [E]
Reklama [E] - Serwis Rowerowy

Witam, mam na sprzedaż pół domu dwurodzi...
Firma Pro-Trailer Sp. z o.o. w Lipianach...
Potrzebna księgowa do biura rachunkowego...
Działka położona w cichej i malowniczej ...
Zapraszam na sesje zdjęciowe.Chętnie uwi...
Kupię kawalerkę (mieszkanie) w Barlinku...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - DJ Pitersound
Reklama [G3]
Reklama [G3] - Bumat.
Reklama [G4]
Reklama [G4] Carlstahl
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [G7] - Pomoc drogowa
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G9]
Reklama [G13] - Maszyny wulkanizacyjne.
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [G12] - AUTOPROMOCJA

Ostatnie komentarze

Firmy

Pokoje / mieszkanie do wynajęcia.

Mieszkanie 70m2. Dwie sypialnie - 5 osobowa z balkonem oraz 3 osobowa. Każda posiada tv, osobna duża kuchnia oraz łazienka z wc ...

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

List intencyjny w sprawie budowy...

W Barlinku oficjalnie otwarto dz...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...