Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne na każdą okazję.
Seat Krotoski - Cichy
Reklama [A] - Maral - Hurtownia BHP
Jak oczyszcza się materiały do lakierowania?

Lakierowanie zwykle opisuje się w bardzo uproszczonym modelu, który jednak jest nieprawdziwy. Cała praca zaczyna się na długo przed umieszczeniem malowanego elementu w komorze lakierniczej. Zanim bowiem trafi tam choćby najmniejszy detal, konieczne jest jego dokładne oczyszczenie.

Po co oczyszczać lakierowane powierzchnie?

Nowoczesne lakiery proszkowe stanowią doskonałą ochronę przed czynnikami korodującymi. Jednak specyfika ich nakładania wymaga dokładnego oczyszczenia podłoża. Pierwszym etapem wytwarzania powłoki lakierniczej jest bowiem kontrolowane przez siły elektrostatyczne, przylgnięcie drobin sypkiego lakieru do elementów metalowych. Jeśli na powierzchni znajdą się zanieczyszczenia nieprzewodzące ładunku, to lakier nie będzie tam w sposób właściwy przylegał. Później albo może dojść do korozji pod warstwą lakieru, albo po prostu złuszczy się cały fragment powłoki lakierniczej.

Czyszczenie maszynowe

Podstawowym etapem oczyszczania podłoża jest śrutowanie lub piaskowanie. Zasadniczo obie te metody działają na tej samej zasadzie, choć oczywiście same maszyny różnią się pod względem technicznym (o tym więcej można przeczytać na stronie https://blastech.pl/). W obu przypadkach jednak chodzi o to, aby mechanicznie usunąć z podłoża wszystkie zanieczyszczenia, warstwę tlenków, resztki starych powłok lakierniczych, substancji konserwujących itd. oczyszczone elementy mogą zostać skierowane do lakierni, jeśli tak uzna technik nadzorujący proces. O ile bowiem samo oczyszczanie można przeprowadzić w sposób automatyczny, o tyle jednak zwykle kontrola jakości po tym etapie wymaga wprawnego oka.

Czy piaskowanie niszczy metal?

To, w jakim stopniu piaskowanie wpłynie na zewnętrzną warstwę metalu, zależy od kształtu, twardości i prędkości drobin, które zostaną wykorzystane przy oczyszczaniu. Jeśli cały proces jest zaprojektowany w sposób właściwy, to powstaną najwyżej mikroskopijne uszkodzenia, których po prawidłowym lakierowaniu wcale nie będzie widać. Jeśli jednak parametry procesu oczyszczania zostaną dobrane w sposób niewłaściwy, to teoretycznie istnieje możliwość uszkodzenia metalowych elementów. Właśnie dlatego zakup najnowocześniejszego sprzętu nie wystarcza, by dobrze wykonać zadanie: trzeba jeszcze osoby, która będzie umiała pokierować całym procesem.

Transport do lakierni

Przy rozmowie o oczyszczaniu, warto wspomnieć słowem również o ciągach transportowych. Idealną sytuacją jest bowiem transportowanie oczyszczonego elementu w zawieszeniu wprost do komory lakierniczej, aby uniknąć jego kontaktu z jakimikolwiek innymi powierzchniami. W praktyce jednak przy odpowiedniej dbałości o czystość w lakierni można oczyszczone elementy przenieść w rękach. Należy jednak przy tym upewnić się, że na rękawicach nie ma obcych substancji, które mogłyby zniweczyć efekt oczyszczania elementu w czasie przygotowania do malowania.

31-07-2018 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [B]
Reklama [B] Janex Barlinek
Reklama [C]
Reklama [C1] INT-PRODUCTION
Reklama [C1]
Reklama [B] Efect Okna
Reklama [D1]
Reklama [D1] Usługi BHP Maciej Olejnik
Reklama [D3]
Reklama [D3] PH. MARAL - Artykuły BHP

Ogłoszenia

Zatrudnimy do pracy w lodziarni na sezon...
Mieszkanie 2 pokojowe na pierwszym piętr...
Udzielę nauki gry na keyboard dla osób o...
Sprzedam drewno opałowe brzoza, wiąz, ol...
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Eko-Anwa,...
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D5] - S T A N I S Ł A W S K I
Reklama [D5] - Stanisławski
Reklama [D6] Inter-Com Łukasz Wrona
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D11] Restauracja Stara Galeria
Reklama [D11] Restauracja Stara Galeria
Reklama [D12] ABS Andrzej Binkowski
Reklama [D13] RACHUNEK S.C. Biuro Rachunkowe
Reklama [D14] - Virtualnetia
Reklama [D14] Virtualnetia
Reklama [D15] - Zegarki edwa.pl
Reklama [D15] Zegarki-edwa
Reklama [D16] - Meble 4you
Reklama [D16] Meble 4you
Reklama [D17] Kwiaciarnia ''Centrum'' Roman Ślaź

Sondujemy

Czy usługi medyczne w Barlinku są zadowalające?

TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA

Kalendarz wydarzeń

luty, 2019
PnWtŚrCzPtSbNd
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728123
45678910

Mapa miasta

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Ostatnie komentarze

Partner [A]

Parnter [B]

Partner [C]

Partner [D]

Partner [E]