Reklama [G] Salon Kosmetyczny Femina
-------------------------------------------------                                           
                             
  Apteki    Artykuły BHP   Bankomaty   Jedzenie   Kino 3D   Lekarze   MiniBus   PaanBus   Nocleg   Dron   Więcej
Reklama [A] GBS Bank - Znajoma lokata
Jak oczyszcza się materiały do lakierowania?

Lakierowanie zwykle opisuje się w bardzo uproszczonym modelu, który jednak jest nieprawdziwy. Cała praca zaczyna się na długo przed umieszczeniem malowanego elementu w komorze lakierniczej. Zanim bowiem trafi tam choćby najmniejszy detal, konieczne jest jego dokładne oczyszczenie.

Po co oczyszczać lakierowane powierzchnie?

Nowoczesne lakiery proszkowe stanowią doskonałą ochronę przed czynnikami korodującymi. Jednak specyfika ich nakładania wymaga dokładnego oczyszczenia podłoża. Pierwszym etapem wytwarzania powłoki lakierniczej jest bowiem kontrolowane przez siły elektrostatyczne, przylgnięcie drobin sypkiego lakieru do elementów metalowych. Jeśli na powierzchni znajdą się zanieczyszczenia nieprzewodzące ładunku, to lakier nie będzie tam w sposób właściwy przylegał. Później albo może dojść do korozji pod warstwą lakieru, albo po prostu złuszczy się cały fragment powłoki lakierniczej.

Czyszczenie maszynowe

Podstawowym etapem oczyszczania podłoża jest śrutowanie lub piaskowanie. Zasadniczo obie te metody działają na tej samej zasadzie, choć oczywiście same maszyny różnią się pod względem technicznym (o tym więcej można przeczytać na stronie https://blastech.pl/). W obu przypadkach jednak chodzi o to, aby mechanicznie usunąć z podłoża wszystkie zanieczyszczenia, warstwę tlenków, resztki starych powłok lakierniczych, substancji konserwujących itd. oczyszczone elementy mogą zostać skierowane do lakierni, jeśli tak uzna technik nadzorujący proces. O ile bowiem samo oczyszczanie można przeprowadzić w sposób automatyczny, o tyle jednak zwykle kontrola jakości po tym etapie wymaga wprawnego oka.

Czy piaskowanie niszczy metal?

To, w jakim stopniu piaskowanie wpłynie na zewnętrzną warstwę metalu, zależy od kształtu, twardości i prędkości drobin, które zostaną wykorzystane przy oczyszczaniu. Jeśli cały proces jest zaprojektowany w sposób właściwy, to powstaną najwyżej mikroskopijne uszkodzenia, których po prawidłowym lakierowaniu wcale nie będzie widać. Jeśli jednak parametry procesu oczyszczania zostaną dobrane w sposób niewłaściwy, to teoretycznie istnieje możliwość uszkodzenia metalowych elementów. Właśnie dlatego zakup najnowocześniejszego sprzętu nie wystarcza, by dobrze wykonać zadanie: trzeba jeszcze osoby, która będzie umiała pokierować całym procesem.

Transport do lakierni

Przy rozmowie o oczyszczaniu, warto wspomnieć słowem również o ciągach transportowych. Idealną sytuacją jest bowiem transportowanie oczyszczonego elementu w zawieszeniu wprost do komory lakierniczej, aby uniknąć jego kontaktu z jakimikolwiek innymi powierzchniami. W praktyce jednak przy odpowiedniej dbałości o czystość w lakierni można oczyszczone elementy przenieść w rękach. Należy jednak przy tym upewnić się, że na rękawicach nie ma obcych substancji, które mogłyby zniweczyć efekt oczyszczania elementu w czasie przygotowania do malowania.

31-07-2018 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Prosto z galerii

TEMPERATURA
X DZIŚ X JUTRO X POJUTRZE
x x 30o x
  X X
Wiatr: 7 km/h X 31o 16o X 29o 17o X 28o 14o
Reklama [B]
Reklama [B] Janex Barlinek
Reklama [C]
Reklama [C1] INT-PRODUCTION
Reklama [C1]
Reklama [C1] GRYF-STONE
Reklama [D1]
Reklama [D1] Usługi BHP Maciej Olejnik
Reklama [D2]
Reklama [D2] - Autoreklama
Reklama [D3]
Reklama [D3] PH. MARAL - Artykuły BHP

Ogłoszenia

sprzedam hydro Masażer idealny do maso...
sprzedam solidne łóżko metalowe z mat...
sprzedam solidne łóżko metalowe z mater...
Wynajem minikoparki
oszukiwana osoba na stanowisko pomoc kuc...
Wynajmę grunt 70 arów i 80 arów przy dro...
SPRZEDAM mieszkanie własnościowe 4 pokoj...
KSIĘGOWA/KSIĘGOWY do prowadzenia pełnej ...
Wynajmę lokal użytkowy,podpiwniczony, po...
Firma transportowa zatrudni kierowcę kat...
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D5] EK Ubezpieczenia
Reklama [D6] Inter-Com Łukasz Wrona
Reklama [D7] Błękitne okna - biuro podróży
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D9] DJ Piotr - Piotr Stanisławski
Reklama [D10] Gabinety na Staromiejskiej
Reklama [D10] Gabinety na Staromiejskiej
Reklama [D11]
Reklama [D11] Restauracja Stara Galeria
Reklama [D12] ABS Andrzej Binkowski
Reklama [D13] RACHUNEK S.C. Biuro Rachunkowe
Reklama [D14] Diagnoza & Terapia
Reklama [D15] Eko - Anwa Andrzej Długosz
Reklama [D16] Studio Kosmetyczne LUKSUS
Reklama [D16] LUKSUS Studio Kosmetyczne
Reklama [D17] Kwiaciarnia ''Centrum'' Roman Ślaź

Sondujemy

Czy uważasz, że basen w Barlinku jest potrzebny?

TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA

Kalendarz wydarzeń

sierpień, 2018
PnWtŚrCzPtSbNd
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Mapa miasta

Firmy

Salon kosmetyczny Femina

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do zapoznania się z ofertą Salonu Kosmetycznego "FEMINA", w którym oferujemy pełną gamę zabiegów ...

Gabinety na Staromiejskiej

W Gabinetach na Staromiejskiej oferujemy usługi lekarskie z interny oraz medycyny rodzinnej. Na wizyty w zakresie chorób wewnętr...

Ortho-MA Marcin Bolon

Ortho-MA Marcin Bolon, mgr fizjoterapii zaprasza do gabinetu przy ul. Lipowej 3a.Oferta:- terapia manualna;- rehabilitacja szpit...

Ostatnie komentarze

Partner [A]

Parnter [B]


Login:

Hasło:


Nowe konto

© 2009 - 2018 ebarlinek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.RegulaminPolityka prywatności - RedakcjaReklamaArchiwalna wersja portalu

 

Redakcja portalu ebarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników, a także za treść nadesłanych materiałów i publikowanych reklam.

 

Bezpieczeństwo          Statystyki         Certyfikat SSL