Reklama [A] - Manpower Polska
Reklama [J] - GBS BANK
Dentysta ze Szczecina - specjalista w zakresie implantologii stomatologicznej.

Braki w uzębieniu to nie tylko kwestia estetyczna - puste miejsca po zębach są przyczyną rozwijania się wad zgryzu i innych zaburzeń w obrębie układu stomatognatycznego.

 Jednym z najlepszych sposobów na uzupełnienie uzębienia jest wszczepienie implantów - specjalistą w tej dziedzinie jest dentysta ze Szczecina. Dentysta ze Szczecina zaproponuje odpowiedni rodzaj implantu.

U kogo stomatolog ze Szczecina może wszczepić implant?

Współczesna implantologia stomatologiczna czerpie wiedzę z odkrycia szwedzkiego ortopedy Per-Ingvara Branemarka, który w 1952 roku wszczepił w kość udową królika tytanowy cylinder. Po czasie stwierdził, że kość obrosła tytan, a fakt ten uznano za przełomowy m.in. dla stomatologii. Wkrótce potem osteointegracja na stałe zagościła w gabinetach stomatologicznych jako zjawisko wykorzystywane podczas wszczepiania implantów zębowych.

Dentysta ze Szczecina zaproponuje odpowiedni rodzaj implantu.

Implantem stomatologicznym nazywana jest śruba, umieszczana w sposób chirurgiczny w dziąśle, a konkretnie w miejscu, w którym wcześniej znajdował się korzeń utraconego zęba. Przed umocowaniem uzupełnienia protetycznego trzeba poczekać aż implant "zrośnie się" z kością, czyli aż w sposób naturalny dokona się proces osteointegracji. Aby prawidłowo wykonać zabieg wszczepienia implantu, dentysta w Szczecinie musi wziąć pod uwagę budowę anatomiczną kości i indywidualną strukturę uzębienia pacjenta, a także jego możliwości finansowe i oczekiwania estetyczne.

Obecnie implanty stosowane są nie tylko w przypadku uzupełnienia pojedynczego zęba, ale również odbudowy większych ubytków, a nawet jako mocowanie pełnej protezy górnej lub dolnej. Wybór odpowiedniego rodzaju implantu zależy głównie od stomatologa - to on po uprzednim badaniu zadecyduje ile implantów jest potrzebne i który z nich najlepiej spełni swoją rolę w przypadku konkretnego pacjenta. Do wyboru pozostają implanty tytanowe, uznawane za trwałe, ale nieestetyczne, oraz implanty cyrkonowe - równie trwałe jak tytanowe, ale nowocześniejsze i zapewniające lepszy efekt estetyczny.

U kogo stomatolog ze Szczecina może wszczepić implant?

Implanty zębowe mogą być wszczepione pacjentom, w których zakończył się rozwój kostny - moment ten następuje zwykle między 20 a 25. rokiem życia. Przed zaplanowaniem zabiegu, stomatolog ze Szczecina przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Są nimi m.in. choroby kości, takie jak osteoporoza lub choroby przyzębia i jamy ustnej, np. paradontoza.

[materiał partnera /lh]

31-10-2019 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Dentysta ze Szczecina - to jakiś magik. A z Gorzowa się nie nada?
R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [D1] - Gryf Stone
Reklama [E]
Reklama [E] - Serwis Rowerowy

Witam, mam na sprzedaż pół domu dwurodzi...
Firma Pro-Trailer Sp. z o.o. w Lipianach...
Potrzebna księgowa do biura rachunkowego...
Działka położona w cichej i malowniczej ...
Zapraszam na sesje zdjęciowe.Chętnie uwi...
Kupię kawalerkę (mieszkanie) w Barlinku...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PIOTR STANISŁAWSKI
Reklama [G3]
Reklama [G3] - Bumat.
Reklama [G4]
Reklama [G4] Carlstahl
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [G7] - Pomoc drogowa
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G9]
Reklama [G13] - Maszyny wulkanizacyjne.
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [G12] - AUTOPROMOCJA

Ostatnie komentarze

Firmy

Pokoje / mieszkanie do wynajęcia.

Mieszkanie 70m2. Dwie sypialnie - 5 osobowa z balkonem oraz 3 osobowa. Każda posiada tv, osobna duża kuchnia oraz łazienka z wc ...

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

List intencyjny w sprawie budowy...

W Barlinku oficjalnie otwarto dz...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...