REKLAMA [B] - Serwis Rowerowy
Reklama [A] - E-cho - 2020
Reklama [J] - GBS BANK
Branża HoReCa wybiera faktoring!

Z roku na rok, a nawet z miesiąca na miesiąc rośnie zainteresowanie firm usługami faktoringowymi. Wynika to z rosnących obaw przedsiębiorców o ich płynność finansową i potrzeby zabezpieczenia przez nich finansów swoich firm w momencie powstania zatorów płatniczych.

- Obecnie branża faktoringowa rozwija się w tempie dwucyfrowym i nie powinniśmy spodziewać się spowolnienia. Rośnie bowiem zainteresowanie zamianą faktur na pieniądze ze strony właścicieli firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw - podkreśla Joanna Gasek, ekspert ds. faktoringu z Idea Money.

Jak wynika z danych prezentowanych przez Polski Związek Faktorów firmy faktoringowe zrzeszone w Związku, po pierwszym kwartale 2019 r. liczba firm korzystających z faktoringu wynosi niemal 16.000 i sfinansowały one faktury o łącznej wartości ponad 62 mld zł.

Przedsiębiorcy coraz świadomiej podchodzą do troski o stabilność finansową. Wiedzą, że zatory płatnicze w dłuższe perspektywie nie tylko mogą oznaczać brak wolnych środków na rozwój, ale przede wszystkim zaszkodzić funkcjonowaniu firmy na rynku.

Po faktoring z coraz większym zainteresowaniem sięgają małe i średnie przedsiębiorstwa. - Zaczynaliśmy biznes w oparciu o własne pieniądze i oszczędności. Jednak przy pierwszych większych fakturach i zleceniach sytuacja zaczynała się komplikować. Bo podatki trzeba zapłacić, pensje wypłacić a przy długich terminach płatności i nawet kilkudniowym opóźnieniu z przelewem ze strony kontrahenta, ta cała układanka zaczynała się sypać - mówi Katarzyna, właściciela restauracji z Podkarpacia. - Najpierw wzięliśmy kredyt, a potem uzupełniliśmy to faktoringiem. Efekt jest taki, że nie ma już nerwowego oczekiwania na przelewy i płatności.

Dziś coraz więcej firm z branży hotelarsko-gastronomicznej decyduje się na faktoring. Eksperci są zgodni, że wynika to przede wszystkim z wysokiej zmienności na tych rynkach, na których wiele czynników ryzyka może skutecznie uniemożliwić właściwe funkcjonowanie i konkurowanie.

- Prowadzisz hotel to musisz wiedzieć, że to czy przyjadą goście zależy od pogody, od sytuacji gospodarczej, od pory roku; jest tak dużo zmiennych, że czasem można mieć pełne obłożenie miejsc, a czasem hotel świeci pustkami - potwierdza Tomasz, menager hotelu w Beskidzie Śląskim - Dodatkowo żeby być konkurencyjnym, trzeba podnosić standardy, a przy braku stabilności finansowej, nie ma skąd wziąć na inwestycje, czy rozbudowę oferty.

- Nasi klienci potwierdzają to w rozmowach z naszymi doradcami. Dziś nie można prowadzić dobrze prosperującej restauracji czy obiektu noclegowego np. hotelu bez dostępu do wolnych środków na opłacenie rachunków, czy inwestowanie w rozwój - mówi Joanna Gasek z Idea Money. - Konkurencja nie śpi. Świadomy i nowoczesny przedsiębiorca nie opiera rozwoju swojej firmy jedynie na własnych środkach i oszczędnościach ale szuka dodatkowych, zewnętrznych źródeł finansowania. Faktoring jest bardzo prostym rozwiązaniem, w którym faktury zamieniasz na pieniądze, bez czekania na płatności i przelewy od kontrahentów. Nie ma chyba lepszego i bardziej elastycznego zabezpieczenia finansowego dla firmy.

Jesteś zainteresowany szybszą zamianą faktur na pieniądze?

Dowiedz się więcej na stronie ideamoney.pl lub skontaktuj się z naszym doradcą pod numerem 516 401 053 lub mailowo jacek.zalecki@ideamoney.pl

16-05-2019 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - Meble BRW
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [D1] - Gryf Stone
Reklama [E]

Restauracja w Barlinku Strzelecka 18 pos...
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Eko-Anwa,...
Dom o powierzchni 100m2 oddany do użytku...
Oczekujemy: • Minimum rocznego doświadc...
Działka położona w cichej i malowniczej ...
Zapraszam na sesje zdjęciowe.Chętnie uwi...
Kupię kawalerkę (mieszkanie) w Barlinku...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PIOTR STANISŁAWSKI
Reklama [G3]
Reklama [G3] - Meble design
Reklama [G4]
Reklama [G4] Carlstahl
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [G7] - Pomoc drogowa
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [G12] - Cudeńka Nikola Burzyńska
Reklama [G13]

Ostatnie komentarze

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. Auto uderzyło w drzewo. Nie żyje młoda kobieta.

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. ...

Do wypadku doszło około godziny ...