Reklama [A3] - Barlinek Okna Artur Gubała
Reklama [A] - E-CHO
Reklama [B] - Kancelaria Adwokacka
MK KOSMETOLOG
Atrakcyjna praca w branży OZE - w przyszłości duże zapotrzebowanie na specjalistów. Jak zrobić uprawnienia?

Branża odnawialnych źródeł energii zarówno w Polsce, jak i na świecie rośnie w siłę. Zarówno światowe, jak i polskie statystyki wskazują na duże zapotrzebowanie na rynku pracy na specjalistów OZE w przyszłości.

News will be here

Wykorzystanie rynkowej luki to pomysł na biznes, ale OZE stwarza też duże możliwości rozwoju w różnych firmach. Uprawnienia są na wyciągnięcie ręki, wystarczy zrobić kurs i zdać egzaminy państwowe. Jak wygląda kształcenie w tym kierunku?

Kurs z teorią przez internet

Już jest kurs, który można zrobić w części teoretycznej przez internet. Bez wychodzenia z domu. Nauka z pozycji własnej, wygodnej kanapy. Wystarczy tylko laptop i internet. Taki kurs oferuje Szkoła Partnerska Viessmann. Wykłady są w godzinach wieczornych, a spóźnieni mogą odsłuchać w całości nagrany wykład.

Zajęć praktycznych nie da się jeszcze zrobić przez internet, natomiast zjazdy we wspomnianej szkole odbywają się raz na kilka weekendów. Niektórych może przerażać fakt, że kurs OZE opiera się o wiedzę z przedmiotów ścisłych. Innych brak wiedzy w tym obszarze, brak styczności z OZE wcześniej. Natomiast warto wiedzieć, że kurs organizowany jest od podstaw. Od słuchaczy na początek nie jest wymagana żadna wiedza branżowa, wszystkiego uczą się na kursie.
Dla osób, które już miały styczność z OZE bądź pracują w branży, kurs jest świetnym sposobem na udokumentowanie umiejętności oraz na poukładanie i poszerzenie wiedzy.

Kto może zapisać się na kurs?

Szkoły dla dorosłych również określają kryteria przyjęcia. Pozostając przy wcześniejszym przykładzie Szkoły Partnerskiej Viessmann, słuchaczy obowiązują dwa kryteria. Są to: wiek powyżej 18 lat oraz wykształcenie średnie. Dobra wiadomość jest taka, że nie jest wymagana matura. Kolejna, że po kursie na dyplomie widnieje tytuł technik OZE.

Szczególnie osoby po liceum narzekają na brak konkretnego fachu w rękach. Dzięki ukończeniu kursu OZE mają tytuł technika z konkretnym i poszukiwanym na rynku zawodem.

Dodatkowe korzyści z nauki

Szkoła Partnerska Viessmann współpracuje z marką Viessmann. Słuchacze mogą wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach z obsługi i montażu urządzeń Viessmann. Na koniec otrzymują również certyfikat potwierdzający dodatkowe umiejętności. Dla słuchaczy szkoły szkolenie jest bezpłatne, dla wszystkich innych płatne.

Czerpanie wiedzy od doświadczonej kadry i możliwość nauki na urządzeniach Viessmann to gładkie wejście na rynek pracy. Zapisy na kurs trwają, już teraz można zapisać się przez stronę internetową.

04-01-2023 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - GBS BANK
Reklama [D]
ECOVIA

Ogłoszenia - dodaj za darmo!

Oddam meblościankę ,znajduje się na 4 pi...
Doradca Klienta w Zespole Doradców Biz...
Wykonuje usługi w zakresie transportu os...
Wykonujemy usługi w zakresie transportu ...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy


Obecnie żadna sonda nie jest aktywna.

Reklama [G1]
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PROKOP I SYN
Reklama [G4]
Reklama [G5] - promocja
Reklama [G5]
Reklama [G1] - Autopromocja ebarlinek.pl
Reklama [G6]
Reklama [G7] - Autopromocja ebarlinek.pl
Reklama [G7]
Reklama [G8]

Ostatnie komentarze

Firmy

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach itp.

MRS ENGLISH - Język Angielski w małych grupach.Klasy 5 - 7, egzamin 8-klasisty, dorośli.

Usługi elektryczne ELEKTRYK

Działamy w branży elektrycznej i monitoringu Wykonujemy: - Instalacje elektryczne - Instalacje fotowoltaiczne - monitoring ...

GEO-INWEST geodeta

wachlarz naszych usług: - Obsługa geodezyjna inwestycji - Tyczenie hali - Tyczenie budynku - sporządzanie map do celów proje...

Najczęściej czytane

Jak pomóc starzejącemu się społeczeństwu?

Jak pomóc starzejącemu się społe...

Statystyki wskazują, że w krajac...

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - 7 pozycja Zmarzlika

XIV Memoriał Edwarda Jancarza - ...

W niedzielne popołudnie na gorzo...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...