Reklama [A] E-CHO
Reklama [B] - HELOWE BARLINEK
Reklama [J] - GBS BANK
Zadaj pytanie kandydatom na Burmistrza. Odpowiedzą podczas debaty.

29 października dojdzie do spotkania sztabów wyborczych kandydatów na Urząd Burmistrza Barlinka, podczas którego powinna zostać dopięta na ostatni guzik formuła debaty, która odbędzie się 30 października w Sali Widowiskowej BOK.

W związku z powyższym, zapraszamy mieszkańców - użytkowników portalu eBarlinek.pl do zadawania pytań kandydatom. Można je składać w formie komentarza, przesyłać na adres e-mail: redakcja@ebarlinek.pl (tytuł PYTANIA DO KANDYDATÓW) oraz na naszym profilu FB.

Aktualizacja:
Dziękujemy za przesłane pytania. Możliwość zadawania została zakończona.

 

27-10-2018 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • Często spacerując po mieście i okolicy nie miałem sposobności spotkać żadnego z kandydatów. Moje pytanie jak panowie chcecie zarządzać miastem skoro nie znacie, nie chodźcie po nim i po okolicy ? Nawet kierowca wysiada z auto by sprawdzić od czasu do czasu stan samochodu sam serwis to nie wszystko. Tak samo jest z miastem, chodzisz widzisz dostrzegasz nie budujesz tylko na innych nie zawsze sprawdzonych pomysłach.
 • Czy myślicie panowie o dzieciach ? Place zabaw za 400 czy 500 tyś to jedno a może tak pomyśleć o lodowisku zwykłym placu gdzie można bezpiecznie pojeździć na łyżwach. To samo jazda na sankach niby nic a jednak nie ma takiego miejsca gdzie rodzice z dziećmi mogli by się udać. Zamiast tego jeżdżą koło samochodów. Nie koniecznie musi to być inwestycja za kolejnej tyś. Plac spychacz i chęci.
 • Co z zadłużeniem gminy i finansowaniem spraw które należą do powiatu ? PiS obiecał likwidację powiatów (pożeracza pieniędzy) ale jak to obiecanki .... Wydawać pieniądze jest ławo jak w takim razie przyszły burmistrz zamierza powiększyć kasę gminy wykorzystując usytuowanie naszego miasta.
 • kiedy zostanie wymieniona nawierzchnia na ulicy jagiełły oraz na tunelowej od tzw kasztanów, każdy jeżdzący tam wie ze to tragedia, Jagiełły się \"kruszy\" chodników tam praktycznie brak, na tunelowej też tylko kawałek zrobiony a reszta to syf! domy się trzęsą kiedy większe pojazd jeżdżą po tych płytach, mieszka tutaj burmistrz obecny i radny a od X lat cisza w tym temacie!
 • Czy w przypadku kryzysu itp kiedy zabraknie wody prądu są lub będą podejmowane kroki zabezpieczające mieszkańców- woda, jedzenie, leki . Dziwnym trafem rządy kilku krajów UE nawołują do przygotowania się na wielki kryzys o czym w ogóle nie słychać w mediach polskich ,mimo iż jest to robione na masową skałę np ostatnio w Szwecji. Wielu dziennikarzy niezależnych też o tym mówi z wyjątkiem jedynej słusznej i wiarygodnej jak zwyke TV.
 • (C.D. pytań)
  5A/ Ochrona środowiska: Barlineckie lasy zamieniły się w ostatnim czasie w jedno wielkie wysypisko śmieci i stąd proszę odpowiedzieć, jak zamierzają Panowie je w końcu należycie oczyścić z tych wszystkich dewastacyjnych środowisko naturalne odpadów???
  5B/ Ekologia: W ostatnich latach jesteśmy świadkami skrajnie rabunkowej gospodarki leśnej w Puszczy Barlineckiej, czego efektem jest na niespotykaną dotąd w Naszej okolicy skalę wycinka całych hektarów drzew, skutkiem czego nie tylko zwierzyna leśna traci naturalne schronienie m.in. przed myśliwymi, ale i Nas samych pozbawia się w ten sposób wszystkich walorów krajobrazowych, z jakich Barlinek od zawsze słyną. Czy zatem zamierzają Panowie w końcu powstrzymać ten zatrważająco zmasowany wyrąb Naszego dziedzictwa barlineckiego?!
  6/ Samorząd: O dobrze rozwiniętej samorządności decyduje w największym stopniu umacnianie się na jej terytorium lokalnej społeczności obywatelskiej, która w im większym zakresie sama bezpośrednio może decydować o kształcie i kierunku dokonujących się na jej terenie gminnych przedsięwzięć, to tym silniej się utożsamia ze swoją Małą Ojczyzną. Dlatego też moje pytanie brzmi, czy będą się Panowie starali w tym powyższym celu znacząco poszerzyć zarówno budżet obywatelski, jak i wyraźniej udemokratyzować poprzez referendalne głosowania za pośrednictwem internetu proces decyzyjny (zarówno przy projektach gospodarczych, jak i kulturalno-sportowych) tak, aby nie było tak, że Mieszkańcy Barlinka nie są wcale zadowoleni z dokonywanych przedsięwzięć oraz inwestycji???
 • (Ciąg dalszych pytań)
  3/ Przedsiębiorczość: Czy przedsiębiorcy w Barlinku będą mieli w końcu jakieś realne zachęty w zatrudnianiu Polaków, czy też pod Panów rządami dalej tylko wszelkie ulgi podatkowe będą przysługiwały tylko na rzecz ukraińskich pracowników?!
  4A/ Oświata: Czy będą Panowie chronić dzieci i młodzież przed homopropagandą półświatka LGBT, wydając dyrektorom przedszkoli i szkół zakaz demoralizacji ich uczniów przez zapraszanie w ich mury seksualnych dewiantów?!
  4B/ Kultura: Czy wg Panów antykultura „cywilizacji śmierci” przemysłu aborcyjnego powinna być w barlineckiej przestrzeni publicznej promowana, celem deprawacji lokalnej społeczności?!
  4C/ Sport: Jak to jest, że zarówno Choszczno, jak i Myślibórz stać na posiadanie krytej pływalni, zaś akurat Barlinek z przyczyn ponoć finansowych nie może sobie na nią pozwolić?! Skąd wg Panów ta niemoc ws. sportowo-rekreacyjnych basenów się w Radzie Naszej Gminy bierze i czy naprawdę tutejsi Mieszkańcy nie mogą na miejscu korzystać z wyjątkowo rehabilitacyjnie prozdrowotnych kąpieli na takich obiektach przez cały rok???
 • Mam po jednym zaledwie pytaniu z zaproponowanych przez samych Kandydatów na Burmistrza sześciu bloków tematycznych:
  1A/ Polityka społeczna: Czy pozwolą Panowie wpuszczać do Barlinka wrogich Nam religijnie islamskich imigrantów, mając tym samym za nic bezpieczeństwo tutejszych Mieszkańców?!
  1B/ Ochrona zdrowia: Nasze miasto leżąc w kotlinie szczególnie mocno narażone jest na trujące zanieczyszczenie powietrza i stąd rodzi się pytanie, czy zamierzają Panowie się w końcu sprzeciwić tej zmasowanej wycince drzew na barlineckich ulicach, czy też skażecie Nas za moment już tylko na maski antysmogowe???
  2A/ Inwestycje: Skoro na wszystkie inwestycje w Naszej Gminie składają się ze swoich podatków wszyscy Mieszkańcy Barlinka i okolic, to siłą rzeczy każda z nich powinna być w pełni transparentnie upubliczniona, aby dzięki temu uniknąć wszelkich korupcyjnych afer na jej tle. Czy obiecają Panowie się z tej publicznej przejrzystości finansów gminnych nareszcie wywiązać?!
  2B/ Infrastruktura: Jako, że Mieszkańcy Barlinka nie mają praktycznie żadnego publicznego wglądu w imienny przebieg głosowań Radnych, stąd istnieje paląca konieczność poprawy tej najbardziej w Naszej Gminie kulejącej infrastruktury komunikacyjnej, jaką jest stworzenie w końcu takiej przestrzeni internetowej, w której to wszystko co dzieję się w Radzie Miasta i Gminy Barlinek będzie dla wszystkich jawne, gdyż bez tego nie sposób nawet nikogo z Rady indywidualnie pociągnąć do odpowiedzialności, a jedynie tylko co najwyżej zbiorowo. Dlatego nasuwa się pytanie, czy o taką bezwzględną jawność barlineckich Samorządowców przed tutejszą opinią publiczną się Panowie niniejszym przyrzekają w końcu zatroszczyć?!
 • PYTANIE DO BURMISTRZA BARLINKA, ALE TAKŻE I DO KANDYDATA NA BURMISTRZA.
  Czy, któryś z PANÓW ma pomysł na zagospodarowanie wąwozów na ulicach Kombatantów oraz Tunelowa.
  Czy, któryś z PANÓW, p. Dariusz, jeżeli otrzyma reelekcję, dokończy budowę ulicy Tunelowej do jej końca., p. Cezary, jeżeli zostanie burmistrzem, czy mieszkańcy tejże ulicy mogą liczyć na kompleksowy remont ulicy, chodników oraz remont ulicy Jagiełły wraz ze schodami?
 • Czy któryś z Panów Burmistrzów pomyśli o mieszkańcach naszego miasta, aby zadbać o specjalistów takich jak,Endykrynolog,Pumonolog.Dlaczego mamy emigorować po innych miastach ,jak mamy piękny szpital?Któryś z Was się zatroszczy o chorych?Abyśmy nie jeżdzili po 30 lu 80 km szukać specjalisty?.Pozdrawiam serdecznie

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D]
UNILINK - EK Ubezpieczenia
Reklama [E]
Reklama [E] - EFECT OKNA

Dzień dobry, Do wynajęcia mieszkanie ...
Wynajmę kawalerkę , ścisłe centrum Barli...
Do wynajęcia lokal na działalność gospod...
Praca sezonowa w lokalu gastronomicznym ...
mieszkanie 3-pokojowe na Górnym Tatasi...
Poszukujemy Kucharza z doświadczeniem do...
Poszukiwana osoba na stanowisko pomoc ku...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z cza...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Czy popierasz protest nauczycieli?

NIE
TAK
NIE WIEM
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PIOTR STANISŁAWSKI
Reklama [G3]
Reklama [G3] - INTER-COM
Reklama [G4]
Reklama [G4] - SKLEP ZOOLOGICZNY
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [D7] - RACHUNEK S.C.
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G9]
Reklama [G9] - ZEGARKI-EDWA.PL
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [D] - INT. Production
Reklama [G13]
Reklama [G13] Smaczna Dieta

Ostatnie komentarze

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. Auto uderzyło w drzewo. Nie żyje młoda kobieta.

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. ...

Do wypadku doszło około godziny ...

Wybory Samorządowe 2018. W Gminie zarejestrowano 8 komitetów.

Wybory Samorządowe 2018. W Gmini...

21 października 2018 roku odbędą...