Reklama [A] E-CHO
Reklama [B] - FIEGE
MARAL - HURTOWNIA ARTYKUŁÓW BHP
Dariusz Zieliński Burmistrzem Barlinka.

21 października odbyły się wybory samorządowe. Wówczas to na poszczególnych kandydatów na burmistrza oddano następującą liczbę głosów.

Cezary Krzyżanowski – 1845,
Dariusz Zieliński – 3092,

W związku z faktem, iż liczba głosów stanowiąca więcej niż połowę głosów ważnych wymagana dla wyboru burmistrza wynosiła 3731, potrzebna byłą druga tura wyborów, do której dopuszczeni zostali w/w kandydaci.

Dziś, 4 listopada doszło do drugiej tury wyborów, w której kandydaci otrzymali następującą liczbę głosów:

Cezary Krzyżanowski – 2241, (38,69%)
Dariusz Zieliński – 3551, (61,31%)

Tym samym burmistrzem Barlinka na pięcioletnią kadencję został ponownie wybrany Dariusz Zieliński.

Uprawnionych do głosowania: 15016
Liczba wydanych kart: 5826
Liczba kart ważnych: 5826
Liczba głosów ważnych: 5792

Pełny protokół z wyborów - ponowne głosowanie.

Relacja na żywo.

Do zamknięcia lokali wyborczych zostało około 3 godzin. 15,61 procent w skali całego kraju - to frekwencja w II turze wyborów samorządowych na godzinę 12.
Dla porównania cztery lata temu frekwencja w tej samej turze w południe wynosiła 11,4 proc. natomiast dwa tygodnie temu było to 15,62 proc. W 649 gminach Polacy wybierają dzisiaj wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
Aktualizacja z godziny 17:00
Wyjątkiem nie są tutaj mieszkańcy Gminy Barlinek, którzy w II turze wybierają burmistrza. Do dyspozycji mamy 17 obwodów wyborczych. Według przypuszczalnych danych z trzech obwodowych komisji wyborczych frekwencja jest zbliżona do tej z 21 października i na godzinę 12 oscyluje na poziomie 12 proc.*
Aktualizacja z godziny 20:00
Frekwencja w drugiej turze wyborów samorządowych według stanu na godz. 17 wyniosła 38,73 proc.
Aktualizacja z godziny 21:28
Frekwencja w Barlinku na poziomie 36 proc.*
Aktualizacja z godziny 21:46
Pierwsze nieoficjalne wyniki głosowania z 6 komisji obwodowych:
- Cezary Krzyżanowski - 1134
- Dariusz Zieliński - 1947
Aktualizacja z godziny 22:10
W Myśliborzu:
- Piotr Sobolewski - 4224
- Zygmunt Siarkiewicz - 2993
Aktualizacja z godziny 23:04
Dariusz Zieliński na drugą kadencję Burmistrzem Barlinka. Uzyskał 3551 głosów. Dzielnie walczył Cezary Krzyżanowski, którego zaufaniem obdarzył 2241 wyborców.
*Wyniki nieoficjalne/ własne/

04-11-2018 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • Do Janina (cz. 2/2)

  Natomiast teraz w 2018 roku nie miałaś żadnego publicznego wskazania ze strony Smoły i Lewandowskich po tej pierwszej przegranej przez nich turze i to zapewne dlatego, bo ich elektorat zwyczajnie by już tego zeszmacenia się nie zaakceptował, więc do samych urn udali się cichaczem w zbliżonej liczbie tylko Ci z najbliższego otoczenia Lewandowskich, którzy w te zakulisowe układy z Zielińskim i Krzyżanowskim jedynie byli wtajemniczeni (od Smoły pewnie nikogo tam na głosowaniu nawet nie było właśnie dlatego, że jego Sztab od samego początku tej kampanii był przez tą czwórkę zgodnie ignorowanym, stąd nie wyraził zgody na wspólną debatę w szerszym gronie, tak jakby Lewandowskim kompletnie nie zależało na wypromowaniu się w czasie tych wyborów, bo ich jedynym zadaniem było osłanianie Zielińskiego z Krzyżanowskim przed PiSem, a bynajmniej nie zakwalifikowanie się do drugiej tury).
 • Do Janina (cz. 1/2)

  Mylisz się i to bardzo, bo po pierwsze błędnie zakładasz, że dany Komitet ma pełny wpływ na przerzucenie głosów swojego elektoratu i to jeszcze w momencie, kiedy nie było nawet żadnego oficjalnego poparcia ze strony Kandydatów tychże Sztabów co do drugiej tury - także dlatego właśnie miałaś zaledwie symboliczny przepływ jedynie ok. 3% zarówno na rzecz Zielińskiego i Krzyżanowskiego, albowiem zasili ich wyłącznie swoimi głosami Ci z najbliższego (krypto)partyjnego otoczenia Lewandowskich (stąd zupełnie nie miało tutaj znaczenia to, że Lewandowska miała od Lewandowskiego blisko trzykrotnie większe poparcie, skoro sam ich sztabowy beton był na podobnym poziomie).

  Po wtóre sama sobie przeczysz najpierw twierdząc, że PiSowcy wolą PSLowca od SLDowca, zaś za moment już dajesz całkowicie inny przykład, wg którego to właśnie PiSowcy zabiegają o koalicje z SLDowcami, bo PSL dalej woli zawierać sojusze z PO - dlatego też chcę Cię uświadomić, iż w 2014 roku zarówno Wiśniak (PiS) z Pałganem (PO) udzieli OFICJALNEGO poparcia w drugiej turze Zielińskiemu (wtedy jeszcze ten udawał Solidarnościowca, a dopiero w kolejnym roku się już zdemaskował po stronie fałszerzy wyborczych z PSLu) właśnie przeciwko Siarkiewiczowi (SLD), dzięki tylko czemu udało się tego ostatniego w końcu po 15 latach odspawać od stołka.
 • Pan burmistrz Dariusz Z. widać od samego początku swego panowania nawet całkowicie olewa swoich wiernych poddanych wyborców, skoro im nie podziękował za ślepą. To, że nie uszanował Tych co na niego nie głosowali, to można się było po nim spodziewać. ... A niby taki katolik, że większość PiS-orków na niego oddała głos. (do Demaskatora - wiem bo rozmawiałam/em z wiernym/ną wyznawcą/czynią poglądów PiS.)
 • Do Demaskatora cz. 2/2

  Tak w ogóle przynajmniej na poziomie gminnym i powiatowym zapatrywania i zamiłowania partyjne WCALE nie powinny brać i mieć jakiejkolwiek roli w dobrej, uczciwej i porządnej \"misyjnej\" pracy na rzecz swojego miasta, w tym przypadku dla Barlinka.
  Ja jestem na poziomie Państwa Polskiego PiS-orkiem a tu w Barlinku głosowałam/em na Krzyżanowskiego .
  Przede wszystkim dlatego, że gmina pod dowództwem Dariusza Z. przegrała z Myśliborzem 25 milionami euro (8:33) i dlatego, że list intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu średnicówki mógł podpisać już prawie dwa lata temu, albowiem list intencyjny jest tylko wyrażeniem woli, która wcale nie musi być spełniona. No i parę drobniejszych spraw zostało, m.in. miejsca parkingowe.

  !!! No i właśnie ... gdyby wszystkie Lewandowskie i wszystkie Smoły poszły do wyborów i oddały głos nieważny to może wtedy ta sitwa barlinecka wreszcie może by zauważyła, że są koniem/wołem/osłem na glinianych nóżkach i może wtedy, choć trochę zmieniła by na lepsze swoje podejście do \"misyjnej\" pracy na rzecz Barlinka.
  Szkoda, że nie było w Barlinku takiego ruchu, który by nawoływał do brania udziału w wyborach takim hasłem - !!! IDŹ NA WYBORY !!! Jak Tobie się nie podoba żaden z kandydatów oddaj głos nieważny !!! Niech Ci co zostaną wybrani wiedzą jakie mają prawdziwe poparcie !!!
 • Do Demaskatora cz. 1/2

  Jednak z PiS-u poszli w Niedzielę do urn głosować na Zielińskiego. Rozmawiałam/em w Poniedziałek z pewnym/ną aktywnym/ną działaczem/ką z PiS-u Barlineckiego. Sam/a nie chciał/a iść, jednak był przykaz z góry aby pójść i zagłosować na Zielińskiego przeciwko Krzyżanowskiemu. Nie mam powodów tej osobie nie wierzyć, więc było raczej prawie na pewno tak jak mi ta osoba powiedziała.
  Zresztą na Zielińskiego zagłosowało 460 osób więcej w drugiej turze ( moim zdaniem większość od Smoły) Natomiast na Krzyżanowskiego ledwie 397 osób więcej (czyli mała ilość raczej od Lewandowskiej niż od Lewandowskiego, gdyż Lewandowska jest bardziej \"lewicowa\")

  Podobnie było w pewnym mieście ( nie pamiętam teraz nazwy) jak kilku radnych z SLD dostało nakaz nie wchodzenia w koalicje z PiS-em. Oni jednak weszli z PiS-em jednocześnie wychodząc z SLD.
  Jeśli chodzi o relacje rodzinne, to przeważnie jest tak, że znam najbardziej tego kogoś z rodziny. W tym przypadku partyjne \"zamiłowania\" schodzą na plan dalszy - Najważniejsza jest rodzina.

 • Aby Urzędnik zaczął w końcu służyć w tym PRLu-bis Obywatelowi, to należy wprowadzić autentyczną DEMOKRACJĘ, czyli BEZPOŚREDNIĄ, bez której Naród Polski nigdy nie będzie w swoim kraju Suwerenem, tylko po staremu to (krypto)partyjniacka szajka typów z pod ciemnej gwiazdy będzie ze swoją biurokracją traktowała Polaków dokładnie wg putinowskich wzorców (w tym nadwiślańskim UBekistanie tak samo jak na Kremlu kompletnie nie jest istotne kto na kogo głosuje, ale kto liczy głosy, bowiem TW Bolek z TW Alkiem już Nam dowiedli, że antypolska razwiedka zawsze daje Polakom tylko taki pozorowany wybór, aby tak, czy owak ich WSIowe status quo zostało zachowane).
 • zmiany czas oczekiwany

  Od Redakcji:
  Fajna scenka. Niech będzie p. Darku. Nie usuwam linka, ale dodatkowo go uwidocznię :)

 • Do Janina

  Z pierwszym Twoim akapitem trudno się nie zgodzić, ale już z tym drugim można polemizować z tej prozaicznej przyczyny, że choć jedynie co piąty Mieszkaniec Barlinka poparł faktycznie Zielińskiego (wskazuje na to właśnie pierwsza tura, gdzie w większym stopniu z wiadomych względów głosowało się "za" nim, a niżeli "przeciw" pozostałym, a tam warto przypomnieć, że zanotował wynik jedynie 20,51%), to jednak trudno uznać, iż pośród tych co ostatecznie przerzucili na niego swoje poparcie w dogrywce w bardzo symbolicznej dodatkowej grupie 3% znaleźli się akurat Wyborcy PiSu, bo Ci nawet się do urn nie raczyli wczoraj pofatygować.

  Zauważ, że jakoś Smoła nie raczył tym razem poprzeć Zielińskiego, choć dokładnie podczas takiego samego starcia w/w kandydata PSLu z SLD cztery lata temu Wiśniak to uczynił - także warto się zastanowić, czy przypadkiem poprzedni kandydat PiSu nie wpłynął na tego obecnego, aby nie utrudniał Krzyżanowskiemu tych wyborów, jako że ponoć łączą go z nim jakieś bliższe relacje rodzinne?!

  Także jak już szukać autentycznego elektorskiego wsparcia na rzecz Zielińskiego i Krzyżanowskiego, to te bez żadnych wątpliwości musiało nastąpić od obydwóch Lewandowskich, a tylko pytanie brzmi, kto tam dla kogo robił za skrzydłowego, tzn. czy Lewandowski dla Zielińskiego, zaś Lewandowska dla Krzyżanowskiego, czy może jednak odwrotnie???

  Tego wszystkiego się dowiemy podczas obrad Rady Gminnej, obserwując po prostu jak będą się w niej zachowywać kandydaci od w/w Lewandowskich, bo to da Nam bezpośredni wgląd w to, kto się tam z kim faktycznie zwąchał, a tylko w czasie tych wyborów zamydlał Mieszkańcom Barlinka oczy, że stanowi jakąkolwiek alternatywę dla obecnej sitwy.
 • Do ABUK

  Jakbyś tam sobie propagandowo rzeczywistości na rzecz układu Zieliński-Krzyżanowski nie zaklinał, to bezspornie dyskredytujące ich persony fakty są takie, że ta parka pseudoprospołecznych pozorantów skutecznie do siebie zniechęciła ponad 11% Mieszkańców Barlinka i to tylko na przełomie dwóch tygodni, które dzieliły od siebie pierwszą i drugą turę.

  Wyczyn ten jest tym bardziej dla tego zabetonowanego w Barlinku duetu PSLowsko-SLDowskiego kompromitujący, skoro w poprzednich wyborach w 2014 roku ten spadek frekwencyjni pomiędzy tymi dwiema turami był już tylko na poziomie 3%, a stąd wprost wynika, że Zieliński nie tylko przez te cztery lata swojego urzędowania na fotelu Burmistrza zraził do siebie setki swoich wcześniejszych zwolenników, ale co równie istotne nie przekonał w tym czasie do swojej kandydatury nikogo nowego.

  Także jednoznacznie widać jak na dłoni, że za 5 lat obecny Burmistrz wyleci na zbity pysk ze swojego fotela, o ile tylko pojawi się dla niego autentycznie prawicowa/antysystemowa/wolnościowa alternatywa, albowiem w Ratuszu uchował się na kolejną pięciolatkę tylko dlatego, bo dobrał sobie celowo wszystkich takich zlewaciałych pseudokonkurentów, którzy praktycznie niczym się od niego w znamiennym dla niego kompletnie bezideowym karierowiczostwie nie różnili.
 • Do ABUKA

  Demaskator ma, niestety, rację.
  Skoro te 62% nie głosowało ani na jednego ani na drugiego - to po prostu nie mieli swojego kandydata na którego mogliby głosować. Nie interesują się lokalną polityką, ponieważ nie czują się z nią związanymi. Po prostu ci lokalni politycy z byłym/obecnym burmistrzem Dariuszem Z. nie zrobili NIC DLA NICH aby oni wzięli udział w głosowaniu.
  Były/Obecny burmistrz Dariusz Z. ma jeszcze mniejsze prawdziwe poparcie niż te 23% z liczby wszystkich uprawnionych do głosowania. Ma mniej niż te 23% ponieważ DUŻO WIĘKSZA CZĘŚĆ tych co głosowała na Pana Smołę z PiS-u, nie głosowała za Zielińskim, tylko głosowała PRZECIWko Panu Cezaremu K. z SLD. (dostali taki przykaz z PiS-u aby głosować na Zielińskiego tylko dlatego aby Pan Cezary nie miał szans na wygranie wyborów)

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - Meble BRW
Reklama [D]
UNILINK - EK Ubezpieczenia
Reklama [E]
Reklama [E] - EFECT OKNA

Witam.Od 1/09/2019 będę miał do wynajęci...
Działka położona w cichej i malowniczej ...
Wykonuję prace pielęgnacyjne w ogrodzie:...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z cza...
Sprzedam drewno opałowe brzoza, wiąz, ol...
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Eko-Anwa,...
Mam do zaoferowania działkę o powierzchn...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Z której "jadłodajni" najczęściej korzystasz?

Konkret Pizza
Bar AS
Restauracja Stara Galeria
Pizzeria VIP Pizza
Restauracja Land
Restauracja Strzelecka 18
Bar & Grill Na Murze
Pizzeria Verona
Bar Głodzilla
Restauracja Wielkopolanka
Bar Maxi
Spiżarnia Bistro & Cocktail
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PIOTR STANISŁAWSKI
Reklama [G3]
Reklama [G3] - INTER-COM
Reklama [G4]
Reklama [G4] - SKLEP ZOOLOGICZNY
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [D7] - RACHUNEK S.C.
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G9]
Reklama [G9] - ZEGARKI-EDWA.PL
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [D] - INT. Production
Reklama [G13]
Reklama [G13] Smaczna Dieta

Ostatnie komentarze

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. Auto uderzyło w drzewo. Nie żyje młoda kobieta.

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. ...

Do wypadku doszło około godziny ...

Wybory Samorządowe 2018. W Gminie zarejestrowano 8 komitetów.

Wybory Samorządowe 2018. W Gmini...

21 października 2018 roku odbędą...