Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne na każdą okazję.
Seat Krotoski - Cichy
Reklama [A] - Maral - Hurtownia BHP
List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

W Barlinku oficjalnie otwarto dziś (10.10) nowy odcinek ścieżki rowerowej biegnący z Dzikowa do Barlinka. Drugim ważnym wydarzeniem dla mieszkańców było podpisanie listu intencyjnego w sprawie projektu i budowy drugiej części obwodnicy miasta.

W otwarciu nowej drogi rowerowej wzięli udział: Tomasz Sobieraj wicemarszałek województwa, Dariusz Zieliński - Burmistrz Barlinka i Michał Żuber - Dyrektor Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie.

Barlinek jest świetnym przykładem prowadzenia nowych inwestycji z wykorzystaniem nieczynnej i zdewastowanej infrastruktury kolejowej. Nowy przebieg drogi wojewódzkiej jak i sieci ścieżek rowerowych powstaje właśnie na nasypach kolejowych. Przypomnijmy, że nieczynna od lat linia nr 410 łączyła stację Kostrzyn nad Odrą ze stacją Grzmiąca w pow. szczecineckim. Odcinek Choszczno-Barlinek został całkowicie rozebrany w 2014 roku.

Nowa ścieżka powstała na nasypie biegnącym wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 156. Podzielono ją na 2 odcinki. Pierwszy o dł. ok. 4,6 km rozpoczyna się na skrzyżowaniu dawnej linii kolejowej z brukową drogą gminną w Dzikowie. Ścieżka biegnie przez tereny rolne i łąkowe oraz teren zabudowany w okolicy ogrodów działkowych, aż do granicy Barlinka. Na końcu odcinka można wyjechać na drogę woj. nr 156. Na trasie znajduje się również mały wiadukt kolejowy.

Drugi odcinek o dł. ok. 1,2 km, biegnie nadal po torowisku i dochodzi ponownie do drogi woj. nr 156. Zgodnie z koncepcją bitumiczna droga rowerowa na całym odcinku ma 2 m szerokości. Dodajmy, że jednocześnie w Barlinku powstaje droga rowerowa w ramach przebudowy drogi wojewódzkiej nr 151. Jej przebieg wiedzie południową częścią miasta, przez park im. Emanuela Laskera, nad brzegiem jez. Barlineckiego i wzdłuż ulicy Jeziornej.

Na pierwszym odcinku zaprojektowano nowe oznakowanie i bezpieczny przejazd przez ul. Stodolną. Wzdłuż ul. Jeziornej znajduje się wąski ciąg pieszo-rowerowy, na którym w sezonie letnim dochodzi do kolizji ruchu pieszego i rowerowego. Na odcinku tym zaprojektowano nową organizację ruchu.

Otwarcie ścieżki rowerowej to nie jedyne oficjalne dziś wydarzenie w Barlinku, ponieważ podpisano również list intencyjny w sprawie budowy drugiej części obwodnicy miasta.

Obwodnica Barlinka, która również przebiega po nasypie nieczynnej linii kolejowej ma poprawić układ komunikacyjny miasta i odciążyć istniejące ulice. Przypomnijmy, że w mieście przecinają się dwie drogi wojewódzkie: nr 151 Świdwin- Gorzów Wielkopolski i 156 Barlinek – Lipiany. Drogą nr 151 przejeżdża przez Barlinek średnio ponad 10 tys. samochodów w ciągu doby.

Budowę obwodnicy prowadzi firma Skanska SA, która zaoferowała w przetargu na roboty budowlane blisko 16,7 mln zł. Wartość dofinansowania unijnego do całego zadania wyniesie niemal 20 mln zł.

Zakres prac obejmował tu rozbiórkę starych budynków kolejowych oraz rozbiórkę i budowę szeregu obiektów inżynierskich, w tym kładki dla pieszych na przedłużeniu ul. Kasprowicza, wiaduktów nad ulicami Tunelową i Ogrodową oraz przebudowę przepustu nad kanałem Młynówki. W projekcie jest też budowa dwóch skrzyżowań typu rondo ( z ul. Św. Bonifacego i ulicami Dworcową i Fabryczną). Powstają też elementy spowalniające ruch i nowe oświetlenie uliczne. Przebudowano też sieć energetyczną, gazową, wodociągową, ciepłowniczą i teletechniczną.

Początek zaplanowanej drugiej części obwodnicy wg. wstępnych założeń, znajdowałby się na skrzyżowaniu ul. Gorzowskiej (DW 151) z ul. Długą, a koniec na ul. 31 stycznia (DW 156) czyli w miejscu prowadzonej aktualnie inwestycji. Brane są tu pod uwagę dwa warianty tej koncepcji. Długość budowanego odcinka wyniosłaby około 450 m.

Źródło: własne/ ZZDW

10-10-2018 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • Też uważam, że p. Smoła będzie czarnym koniem tych Wyborów. Mimo, że z PiS (za którym nie przepadam) to jakby do nich nie pasował. Wyważone odpowiedzi, żadnego obrażania kogoś jeżeli usłyszy, że ma inne poglądy. Stonowany a nie tak jak większość tych pisowskich krzykaczy. Na pewno nie ma doświadczenia ale wiedzę o samorządzie ma dużą i cały czas interesuję się tym co się dzieje w mieście a nie tylko przy wyborach. A co do nie przyjmowania książek to każdy kto chodzi do naszej biblioteki wiedz jakie ma warunki lokalowe (i zarządzanie wiadomo przez kogo) i to nie ze swojej winy tylko tych, którzy wymyślili, że sprzedadzą dawną halę sportową. Pozdrawiam
 • Imię się zgadza więc kim jest sam komentujący i wychwalający? :) Apropo młodzież to wstyd i żenada?? Chłopie idź klep dalej kolesi swoich z urzędu, widać ze już trzęsiesz nogami że nic nie załatwisz na promocji w gminie!!! P.S. sam jesteś żenada!!
 • Najlepszy z możliwych kandydatów. Nie jest to burmistrz idealny, ale napewno lepszy niż pozostali kandydaci, którzy są niedoświadczeni albo umoczeni.
 • Galu nie anonimie - już myślałam, że mam w tobie bratnią duszę pospolitego dyskutanta, a tu co? Tylko tyle potrafisz? Przecież czujesz przez skórę, że nie masz żadnych argumentów za Zielem czy innymi pisiorami
 • Panu Z i jego pieska ktorzy nie mają wlasnego zdania juz dziekujemy
 • banda nieudaczników na rowerach i jeden zielony ufoludek
 • I co by nie powiedzieć to z obecnych kandydatów Zieliński jest najlepszy. Gwarantuje spokój stabilizację i uczciwość. Tego brakowało poprzedniej ekipie. Ile to w Barlinku sprzedano i kupiono ziemi. Zieliński może i uznawany jest za burmistrza bez jaj ale co trzeba to można załatwić. Inwestycje zamyka i ma radę ku sobie.
  Krzyżanowski to młody karierowicz. Zawsze tak było kto Czarna dobrze zna ten wie co to za ziolko. Lewandowska ma natomiast ikre i werwr ale nie ma wiedzy i doświadczenia. Ciekawe na ile by jej starczyło tej werwy. No po za tym pewnie postawiła y tak jak i Cezary na starą gwardii z Sara na czele. Jest jeszcze wuefista Lewandowski który nie ma nawet 100% poparcia we własnym komitecie gdzie połowa ludzi. Na koniec czarny koń rozgrywek Smola. DOBRY człowiek i to mogę powiedzieć bo często bywam w bibliotece chociaż raz ode mnie książek nie chciał przyjąć a chciałem oddać fajne egzemplarze.
  Oddam swój głos na Zielińskiego. Spokojny. Niekontrowersyjny i w miarę skuteczny polityk. Gwarant ciągłości inwestycji. No i obiecał że zrobią ul Chopina no i faktycznie jest w planach.
 • banda nieudaczników na rowerach i jeden zielony ufoludek
 • Marysia, sierotka z własnym zdaniem.
 • Galu nie anonimie - popieram Twoje zdanie w całej rozciągłości. Dlatego delikatnie utwierdzę Cię w Twoich przekonaniach:
  1. PIS w latach 2007 - 2015 wielokrotnie skarżył POLSKĘ w Parlamencie Europejskim, czyli jest ok, wstydzić się możemy.
  2. Każdy może (jeszcze) publicznie wyrażać swoje poglądy, nawet zhańbiony po wsze czasy PIS.
  3. Z tym rozkradaniem i sprzedawaniem to trzeba się jednak zastanowić, bo tam jakoś tak, wszyscy się pobrudzili i dzisiaj twierdzą, że to nie ich ręka.
  4. Z tym 11-tym Listopada masz rację - nie powinno się składać kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym gościa, który zarżnął młodą demokrację, obalił rząd, kazał strzelać do obrońców prawa. Nie chcę wymieniać nazwiska tego gościa i nie chcę aby o nim pamiętano. No, chyba że na równi z Jaruzelem, to może jakoś ustąpię.
  5. Głosować nie musisz, wstydzić się nie musisz, możesz WYBIERAĆ świadomie. Z dumą na twarzy i w patriotycznym serduszku.

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [B]
Reklama [B] Janex Barlinek
Reklama [C]
Reklama [C1] INT-PRODUCTION
Reklama [C1]
Reklama [B] Efect Okna
Reklama [D1]
Reklama [D1] Usługi BHP Maciej Olejnik
Reklama [D3]
Reklama [D3] PH. MARAL - Artykuły BHP

Ogłoszenia

Zatrudnimy do pracy w lodziarni na sezon...
Mieszkanie 2 pokojowe na pierwszym piętr...
Udzielę nauki gry na keyboard dla osób o...
Sprzedam drewno opałowe brzoza, wiąz, ol...
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Eko-Anwa,...
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D5] - S T A N I S Ł A W S K I
Reklama [D5] - Stanisławski
Reklama [D6] Inter-Com Łukasz Wrona
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D11] Restauracja Stara Galeria
Reklama [D11] Restauracja Stara Galeria
Reklama [D12] ABS Andrzej Binkowski
Reklama [D13] RACHUNEK S.C. Biuro Rachunkowe
Reklama [D14] - Virtualnetia
Reklama [D14] Virtualnetia
Reklama [D15] - Zegarki edwa.pl
Reklama [D15] Zegarki-edwa
Reklama [D16] - Meble 4you
Reklama [D16] Meble 4you
Reklama [D17] Kwiaciarnia ''Centrum'' Roman Ślaź

Sondujemy

Czy usługi medyczne w Barlinku są zadowalające?

TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA

Kalendarz wydarzeń

luty, 2019
PnWtŚrCzPtSbNd
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728123
45678910

Mapa miasta

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Ostatnie komentarze

Partner [A]

Parnter [B]

Partner [C]

Partner [D]

Partner [E]