Reklama [G] Krotoski - Cichy
Reklama [A] - Maral - Hurtownia BHP
List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

W Barlinku oficjalnie otwarto dziś (10.10) nowy odcinek ścieżki rowerowej biegnący z Dzikowa do Barlinka. Drugim ważnym wydarzeniem dla mieszkańców było podpisanie listu intencyjnego w sprawie projektu i budowy drugiej części obwodnicy miasta.

W otwarciu nowej drogi rowerowej wzięli udział: Tomasz Sobieraj wicemarszałek województwa, Dariusz Zieliński - Burmistrz Barlinka i Michał Żuber - Dyrektor Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie.

Barlinek jest świetnym przykładem prowadzenia nowych inwestycji z wykorzystaniem nieczynnej i zdewastowanej infrastruktury kolejowej. Nowy przebieg drogi wojewódzkiej jak i sieci ścieżek rowerowych powstaje właśnie na nasypach kolejowych. Przypomnijmy, że nieczynna od lat linia nr 410 łączyła stację Kostrzyn nad Odrą ze stacją Grzmiąca w pow. szczecineckim. Odcinek Choszczno-Barlinek został całkowicie rozebrany w 2014 roku.

Nowa ścieżka powstała na nasypie biegnącym wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 156. Podzielono ją na 2 odcinki. Pierwszy o dł. ok. 4,6 km rozpoczyna się na skrzyżowaniu dawnej linii kolejowej z brukową drogą gminną w Dzikowie. Ścieżka biegnie przez tereny rolne i łąkowe oraz teren zabudowany w okolicy ogrodów działkowych, aż do granicy Barlinka. Na końcu odcinka można wyjechać na drogę woj. nr 156. Na trasie znajduje się również mały wiadukt kolejowy.

Drugi odcinek o dł. ok. 1,2 km, biegnie nadal po torowisku i dochodzi ponownie do drogi woj. nr 156. Zgodnie z koncepcją bitumiczna droga rowerowa na całym odcinku ma 2 m szerokości. Dodajmy, że jednocześnie w Barlinku powstaje droga rowerowa w ramach przebudowy drogi wojewódzkiej nr 151. Jej przebieg wiedzie południową częścią miasta, przez park im. Emanuela Laskera, nad brzegiem jez. Barlineckiego i wzdłuż ulicy Jeziornej.

Na pierwszym odcinku zaprojektowano nowe oznakowanie i bezpieczny przejazd przez ul. Stodolną. Wzdłuż ul. Jeziornej znajduje się wąski ciąg pieszo-rowerowy, na którym w sezonie letnim dochodzi do kolizji ruchu pieszego i rowerowego. Na odcinku tym zaprojektowano nową organizację ruchu.

Otwarcie ścieżki rowerowej to nie jedyne oficjalne dziś wydarzenie w Barlinku, ponieważ podpisano również list intencyjny w sprawie budowy drugiej części obwodnicy miasta.

Obwodnica Barlinka, która również przebiega po nasypie nieczynnej linii kolejowej ma poprawić układ komunikacyjny miasta i odciążyć istniejące ulice. Przypomnijmy, że w mieście przecinają się dwie drogi wojewódzkie: nr 151 Świdwin- Gorzów Wielkopolski i 156 Barlinek – Lipiany. Drogą nr 151 przejeżdża przez Barlinek średnio ponad 10 tys. samochodów w ciągu doby.

Budowę obwodnicy prowadzi firma Skanska SA, która zaoferowała w przetargu na roboty budowlane blisko 16,7 mln zł. Wartość dofinansowania unijnego do całego zadania wyniesie niemal 20 mln zł.

Zakres prac obejmował tu rozbiórkę starych budynków kolejowych oraz rozbiórkę i budowę szeregu obiektów inżynierskich, w tym kładki dla pieszych na przedłużeniu ul. Kasprowicza, wiaduktów nad ulicami Tunelową i Ogrodową oraz przebudowę przepustu nad kanałem Młynówki. W projekcie jest też budowa dwóch skrzyżowań typu rondo ( z ul. Św. Bonifacego i ulicami Dworcową i Fabryczną). Powstają też elementy spowalniające ruch i nowe oświetlenie uliczne. Przebudowano też sieć energetyczną, gazową, wodociągową, ciepłowniczą i teletechniczną.

Początek zaplanowanej drugiej części obwodnicy wg. wstępnych założeń, znajdowałby się na skrzyżowaniu ul. Gorzowskiej (DW 151) z ul. Długą, a koniec na ul. 31 stycznia (DW 156) czyli w miejscu prowadzonej aktualnie inwestycji. Brane są tu pod uwagę dwa warianty tej koncepcji. Długość budowanego odcinka wyniosłaby około 450 m.

Źródło: własne/ ZZDW

10-10-2018 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • Też uważam, że p. Smoła będzie czarnym koniem tych Wyborów. Mimo, że z PiS (za którym nie przepadam) to jakby do nich nie pasował. Wyważone odpowiedzi, żadnego obrażania kogoś jeżeli usłyszy, że ma inne poglądy. Stonowany a nie tak jak większość tych pisowskich krzykaczy. Na pewno nie ma doświadczenia ale wiedzę o samorządzie ma dużą i cały czas interesuję się tym co się dzieje w mieście a nie tylko przy wyborach. A co do nie przyjmowania książek to każdy kto chodzi do naszej biblioteki wiedz jakie ma warunki lokalowe (i zarządzanie wiadomo przez kogo) i to nie ze swojej winy tylko tych, którzy wymyślili, że sprzedadzą dawną halę sportową. Pozdrawiam
 • Imię się zgadza więc kim jest sam komentujący i wychwalający? :) Apropo młodzież to wstyd i żenada?? Chłopie idź klep dalej kolesi swoich z urzędu, widać ze już trzęsiesz nogami że nic nie załatwisz na promocji w gminie!!! P.S. sam jesteś żenada!!
 • Najlepszy z możliwych kandydatów. Nie jest to burmistrz idealny, ale napewno lepszy niż pozostali kandydaci, którzy są niedoświadczeni albo umoczeni.
 • Galu nie anonimie - już myślałam, że mam w tobie bratnią duszę pospolitego dyskutanta, a tu co? Tylko tyle potrafisz? Przecież czujesz przez skórę, że nie masz żadnych argumentów za Zielem czy innymi pisiorami
 • Panu Z i jego pieska ktorzy nie mają wlasnego zdania juz dziekujemy
 • banda nieudaczników na rowerach i jeden zielony ufoludek
 • I co by nie powiedzieć to z obecnych kandydatów Zieliński jest najlepszy. Gwarantuje spokój stabilizację i uczciwość. Tego brakowało poprzedniej ekipie. Ile to w Barlinku sprzedano i kupiono ziemi. Zieliński może i uznawany jest za burmistrza bez jaj ale co trzeba to można załatwić. Inwestycje zamyka i ma radę ku sobie.
  Krzyżanowski to młody karierowicz. Zawsze tak było kto Czarna dobrze zna ten wie co to za ziolko. Lewandowska ma natomiast ikre i werwr ale nie ma wiedzy i doświadczenia. Ciekawe na ile by jej starczyło tej werwy. No po za tym pewnie postawiła y tak jak i Cezary na starą gwardii z Sara na czele. Jest jeszcze wuefista Lewandowski który nie ma nawet 100% poparcia we własnym komitecie gdzie połowa ludzi. Na koniec czarny koń rozgrywek Smola. DOBRY człowiek i to mogę powiedzieć bo często bywam w bibliotece chociaż raz ode mnie książek nie chciał przyjąć a chciałem oddać fajne egzemplarze.
  Oddam swój głos na Zielińskiego. Spokojny. Niekontrowersyjny i w miarę skuteczny polityk. Gwarant ciągłości inwestycji. No i obiecał że zrobią ul Chopina no i faktycznie jest w planach.
 • banda nieudaczników na rowerach i jeden zielony ufoludek
 • Marysia, sierotka z własnym zdaniem.
 • Galu nie anonimie - popieram Twoje zdanie w całej rozciągłości. Dlatego delikatnie utwierdzę Cię w Twoich przekonaniach:
  1. PIS w latach 2007 - 2015 wielokrotnie skarżył POLSKĘ w Parlamencie Europejskim, czyli jest ok, wstydzić się możemy.
  2. Każdy może (jeszcze) publicznie wyrażać swoje poglądy, nawet zhańbiony po wsze czasy PIS.
  3. Z tym rozkradaniem i sprzedawaniem to trzeba się jednak zastanowić, bo tam jakoś tak, wszyscy się pobrudzili i dzisiaj twierdzą, że to nie ich ręka.
  4. Z tym 11-tym Listopada masz rację - nie powinno się składać kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym gościa, który zarżnął młodą demokrację, obalił rząd, kazał strzelać do obrońców prawa. Nie chcę wymieniać nazwiska tego gościa i nie chcę aby o nim pamiętano. No, chyba że na równi z Jaruzelem, to może jakoś ustąpię.
  5. Głosować nie musisz, wstydzić się nie musisz, możesz WYBIERAĆ świadomie. Z dumą na twarzy i w patriotycznym serduszku.

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [B]
Reklama [B] Janex Barlinek
Reklama [C]
Reklama [C1] INT-PRODUCTION
Reklama [C1]
Reklama [C1] - Szkoły dla dorosłych - Atut.
Reklama [D1]
Reklama [D1] Usługi BHP Maciej Olejnik
Reklama [D3]
Reklama [D3] PH. MARAL - Artykuły BHP

Ogłoszenia

Pomagam w pisaniu prac zaliczeniowych, d...
Kupię garaz blaszany na terenie Barlinka
Kupię miejsce płac pod garaz
Kupię plac miejsce pod garaż
Sprzedam drewno opałowe brzoza, wiąz, ol...
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D4] Viviamo Magdalena i Karolina Śliż
Reklama [D5] - Miejsce na Twoją reklamę
 Reklama [D5] - Miejsce na Twoją reklamę
Reklama [D6] Inter-Com Łukasz Wrona
Reklama [D7] Błękitne okna - biuro podróży
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D8] Sklep Zoologiczny PTP
Reklama [D9] DJ Piotr - Piotr Stanisławski
Reklama [D10]
Reklama [D11] Restauracja Stara Galeria
Reklama [D11] Restauracja Stara Galeria
Reklama [D12] ABS Andrzej Binkowski
Reklama [D13] RACHUNEK S.C. Biuro Rachunkowe
Reklama [D14] - Miejsce na Twoją reklamę
Reklama [D14] - Miejsce na Twoją reklamę
Reklama [D15] - Miejsce na Twoją reklamę
Reklama [D15] - Miejsce na Twoją reklamę
Reklama [D16] - Miejsce na Twoją reklamę
Reklama [D15] - Miejsce na Twoją reklamę
Reklama [D17] Kwiaciarnia ''Centrum'' Roman Ślaź

Sondujemy

Czy usługi medyczne w Barlinku są zadowalające?

TAK
NIE
NIE MAM ZDANIA

Kalendarz wydarzeń

grudzień, 2018
PnWtŚrCzPtSbNd
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Mapa miasta

Firmy

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Salon kosmetyczny Femina

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do zapoznania się z ofertą Salonu Kosmetycznego "FEMINA", w którym oferujemy pełną gamę zabiegów ...

Ostatnie komentarze

Partner [A]

Parnter [B]

Partner [C]

Partner [D]

Partner [E]

© 2009 - 2018 ebarlinek.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.RegulaminPolityka prywatności - RedakcjaReklamaArchiwalna wersja portalu

 

Redakcja portalu ebarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników, a także za treść nadesłanych materiałów i publikowanych reklam.

 

Bezpieczeństwo          Statystyki         Certyfikat SSL