Reklama [A] E-CHO
Reklama [B] - HELOWE BARLINEK
Reklama [J] - GBS BANK
Debata społeczna na temat bezpieczeństwa w mieście.

W dniu 14 grudnia 2018r w sali Ośrodka Pomocy Społecznej w Barlinku odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Myśliborzu pt. "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

W spotkaniu wzięli udział, pedagodzy, nauczyciele, dzielnicowi, pracownicy gminy Barlinek, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Barlinku, Komendant Komisariatu Policji w Barlinku oraz Z-ca Komendanta Komisariatu Policji w Barlinku.

Ważnym aspektem, który został poruszony w trakcie debaty była służba dzielnicowego, który poprzez podejmowane działania i budowanie relacji z lokalnym społeczeństwem, ma wpływ na poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców swojego rejonu służbowego. Przybliżone zostały sylwetki dzielnicowego oraz działania w obszarze profilaktyki społecznej podejmowane nie tylko przez dzielnicowych, ale również przez innych funkcjonariuszy Policji zajmujących się tą tematyką. W ramach spotkania, przybliżono uczestnikom zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz aplikacji Moja Komenda.

W trakcie spotkania poruszono także tematykę Mowy nienawiści. Pojawiające się w przestrzeni publicznej problemy i zagrożenia bezpieczeństwa związanego z wielokulturowością społeczeństwa skłaniają, do głębokiej analizy zachowań społecznych oraz zwiększają rolę Policji w zakresie informacji, edukacji oraz przeciwdziałania na taki typ zagrożeń.

Zaproszeni goście mogli dowiedzieć się o genezie oraz rodzajach tego zjawiska. Uczestnicy dowiedzieli się, że akceptacja mowy nienawiści w wymiarze społecznym prowadzi do utrwalania się stereotypów, uprzedzeń i może także prowadzić do tzw. przestępstw z nienawiści.

Debata była także okazją do dyskusji, podczas której uczestnicy zgłaszali swoje propozycje, formułowali wnioski oraz podsumowywali dotychczasową współpracę na rzecz bezpieczeństwa na terenie gminy Barlinek.

Źródło: KPP Myślibórz

14-12-2018 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • a co z antypolonizmem ? - Jak można oddawać głos na kogoś, kto mówi, że „Polacy to gówniarze, zera, szambo”?- Palikot
 • A tu pan Palikot którego mowa nie jest mowa nienawiści ! " „Sfotografujemy mordę za mordą. Opublikujemy dane. Wywiesimy plakaty w miastach, dzielnicach, na ulicach – wszędzie tam gdzie żyją. Tam ich powiesimy, aby każdy widział z imienia i nazwiska kto jest faszystą. Będziemy na nich pluć, wsadzać do więzienia, gnębić w miejscu pracy. Niech czują się słabi, niech się boją. Wyśmiejemy ich, ich znajomych, ich bliskich…”, „Musimy stworzyć powszechny spis faszystów” żeby nie było złudzeń w jakim kierunku te szkolenia zmierzają !
 • mamy powtórkę

  Pierwszym i głównym propagatorem „mowy nienawiści” jako przestępstwa był… Związek Sowiecki. Ale nie chodziło o gender, chodziło o to, żeby ograniczyć zawarte w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka prawo do wolności słowa, czyli wolności opinii i jej wyrażania (art. 19). Dokonano tego w dwóch dokumentach o randze międzynarodowej z połowy lat 60.: Międzynarodowa konwencja w sprawie likwidacji wszelkich form dyskryminacji rasowej (1965) oraz Międzynarodowy Pakt Praw Obywatelskich i Politycznych (1966). Zrobiono to pod pretekstem głównie zakazu głoszenia idei propagujących rasową wyższość lub rasową nienawiść, w czym specjalizować się mieli faszyści. Brzmiało to bardzo wzniośle, ale w praktyce szło o to, żeby państwa totalitarne bloku sowieckiego mogły – zgodnie z prawem – stosować państwową cenzurę wypowiedzi, a przeciwników ustroju komunistycznego, zwanych faszystami, skazywać na więzienia i łagry, nie tylko za czyny, ale i za słowa.
 • Z uwagi na cenzurę na barlinek24 pozwolę sobie na wklejenie kilku znalezionych w internecie komentarzy w temacie mowy nienawiści.


  Policjanci realizując projekt „Stop mowie nienawiści” wzięli udział w warsztatach antydyskryminacyjnych w Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin" w Warszawie. Tak więc żydzi uczą Polaków jak się mają zachowywać. Ale Żydowskiej prasy już to nie dotyczy, bo tak dla przykładu New York Times oraz Guardian nazwali marsz 11 Listopada marszem faszystów! Ten kto kocha swój kraj to faszysta ? Powiedzenie Polak, Niemiec, Rosjanin nie jest mową nienawiści, ale Żyd O !!! to już mowa nienawiści!

  Czytamy dalej „Uczestnicy warsztatów zostali zapoznani z treściami dotyczącymi tożsamości i historii Żydów, a także dowiedzieli się wiele na temat stereotypów, uprzedzeń i dyskryminacji.”

  Dziwię się, że państwowa policja jest tresowana na okoliczność gwałcenia konstytucyjnie zapewnionej wolności słowa. Polskie prawodawstwo jeszcze ma wystarczające instrumenty na wypadek zniesławienia i to sądy rozstrzygają, czy ktoś obraził, czy nie. Nie ma czegoś takiego jak mowa nienawiści - to jest wymysł żydów i mniejszości seksualnych, którzy chcą terroryzować cały świat. Nie jest zadaniem policji decydować, co kto i jak może mówić. Nie dajcie się manipulować.

  Dla równowagi proponuje policjantom zapoznanie się z ustawą 447 przyjętą przez USA

  Pytanie - czy polska policja będzie ścigać za polskie obozy koncentracyjne lub za obrażanie katolików? Czy mowa nienawiści dotyczy tylko żydów?

  Ciekawe czy dowiedzieli się jakiej narodowości był kwiat faszystowskich Niemiec i UB w Polsce po wojnie!

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D]
UNILINK - EK Ubezpieczenia
Reklama [E]
Reklama [E] - EFECT OKNA

W dniu 19 czerwca 2019 r na terenie mias...
Lokal o powierzchni 55m2, centrum Barlin...
Sprzedam rower BMX Rayon model 555 Row...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z cza...
Kawalerki, mieszkania dwu-pokojowe, mies...
Sprzedam drewno opałowe brzoza, wiąz, ol...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Z której "jadłodajni" najczęściej korzystasz?

Konkret Pizza
Bar AS
Restauracja Stara Galeria
Pizzeria VIP Pizza
Restauracja Land
Restauracja Strzelecka 18
Bar & Grill Na Murze
Pizzeria Verona
Bar Głodzilla
Restauracja Wielkopolanka
Bar Maxi
Spiżarnia Bistro & Cocktail
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PIOTR STANISŁAWSKI
Reklama [G3]
Reklama [G3] - INTER-COM
Reklama [G4]
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [D7] - RACHUNEK S.C.
Reklama [G8]
Reklama [G9]
Reklama [G10]
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [D] - INT. Production
Reklama [G13]
Reklama [G13] Smaczna Dieta

Ostatnie komentarze

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. Auto uderzyło w drzewo. Nie żyje młoda kobieta.

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. ...

Do wypadku doszło około godziny ...

Wybory Samorządowe 2018. W Gminie zarejestrowano 8 komitetów.

Wybory Samorządowe 2018. W Gmini...

21 października 2018 roku odbędą...