Reklama [A] - MARAL Hurtownia BHP
Reklama [B] - FIEGE
MARAL - HURTOWNIA ARTYKUŁÓW BHP
Dariusz Zieliński Burmistrzem Barlinka.

21 października odbyły się wybory samorządowe. Wówczas to na poszczególnych kandydatów na burmistrza oddano następującą liczbę głosów.

Cezary Krzyżanowski – 1845,
Dariusz Zieliński – 3092,

W związku z faktem, iż liczba głosów stanowiąca więcej niż połowę głosów ważnych wymagana dla wyboru burmistrza wynosiła 3731, potrzebna byłą druga tura wyborów, do której dopuszczeni zostali w/w kandydaci.

Dziś, 4 listopada doszło do drugiej tury wyborów, w której kandydaci otrzymali następującą liczbę głosów:

Cezary Krzyżanowski – 2241, (38,69%)
Dariusz Zieliński – 3551, (61,31%)

Tym samym burmistrzem Barlinka na pięcioletnią kadencję został ponownie wybrany Dariusz Zieliński.

Uprawnionych do głosowania: 15016
Liczba wydanych kart: 5826
Liczba kart ważnych: 5826
Liczba głosów ważnych: 5792

Pełny protokół z wyborów - ponowne głosowanie.

Relacja na żywo.

Do zamknięcia lokali wyborczych zostało około 3 godzin. 15,61 procent w skali całego kraju - to frekwencja w II turze wyborów samorządowych na godzinę 12.
Dla porównania cztery lata temu frekwencja w tej samej turze w południe wynosiła 11,4 proc. natomiast dwa tygodnie temu było to 15,62 proc. W 649 gminach Polacy wybierają dzisiaj wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
Aktualizacja z godziny 17:00
Wyjątkiem nie są tutaj mieszkańcy Gminy Barlinek, którzy w II turze wybierają burmistrza. Do dyspozycji mamy 17 obwodów wyborczych. Według przypuszczalnych danych z trzech obwodowych komisji wyborczych frekwencja jest zbliżona do tej z 21 października i na godzinę 12 oscyluje na poziomie 12 proc.*
Aktualizacja z godziny 20:00
Frekwencja w drugiej turze wyborów samorządowych według stanu na godz. 17 wyniosła 38,73 proc.
Aktualizacja z godziny 21:28
Frekwencja w Barlinku na poziomie 36 proc.*
Aktualizacja z godziny 21:46
Pierwsze nieoficjalne wyniki głosowania z 6 komisji obwodowych:
- Cezary Krzyżanowski - 1134
- Dariusz Zieliński - 1947
Aktualizacja z godziny 22:10
W Myśliborzu:
- Piotr Sobolewski - 4224
- Zygmunt Siarkiewicz - 2993
Aktualizacja z godziny 23:04
Dariusz Zieliński na drugą kadencję Burmistrzem Barlinka. Uzyskał 3551 głosów. Dzielnie walczył Cezary Krzyżanowski, którego zaufaniem obdarzył 2241 wyborców.
*Wyniki nieoficjalne/ własne/

04-11-2018 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • do Demaskator 13-11-2018, 16:43:59 żeby pisać trzeba najpierw u uświadamiać ludzi a nie obrażać. Mamy społeczeństwo wychowane na TVP, TVN Polsacie ,GW i innych polskojęzycznych mediach. To co się stało 10.02.201 pokazuje jak łatwo Polakami manipulować, ludzie szybko dali się podzielić na brzozę , generała itp stara Rzymska zasada mówi, że ten to zrobił kto na tym najbardziej skorzystał. Dla przypomnienia Putin już od 2003 roku wjeżdża do Polski czołgami i jakoś wiecheć nie może a tym czasem na przesmyku Suwalskim mamy największe złoża na świecie metali rzadkich i obce wojska ! A tu coś dla odmiany polecam wpisać w google Oszustwo Katastrofy Smoleńskiej - Dwa samoloty jeden zamach - google !
 • Przecież dla komuchów z SLD polska flaga służyła im tylko do wycierania sobie butów, bo oni uznawali tylko te stricte antypolskie, czyli najpierw tą sowiecką, zaś teraz tą UnioBolszewicką - dlatego tutaj Pan Krzyżanowski przynajmniej sprawę postawił jasno, kiedy z kolei a la gomułkowscy socjaliści z PiSu są dokładnie taką samą Targowicą prounijną co PO, a jedynie tylko tych ostatnich "liberałów" prześcignęli w pseudopatriotycznej obłudzie do nieba śmierdzącej, skoro cały ten układ magdalenkowy PO/.N-PiS-SLD/PSL ma za nic Niepodległość Polski, stąd sprzedał Nas już dawno Brukseli/Berlinowi byle tylko nazistowski plan skolonizowania Nas pod szyldem Mitteleuropy mógł się dokładnie wg wytycznych Hitlera zrealizować (zniszczenie całego polskiego przemysłu, a także przejęcie kopalń oraz wszystkich bogactw naturalnych, jak i uczynienie z Polaków taniej siły roboczej dla gospodarki Niemiec zawdzięczamy właśnie UE=ZSRE).
 • Ręce kobicino opadają..... czepiać się takich błachostek. Rozumiemy że ty jako katoliczka co niedziele na kolanach do ołtarza chodzisz? Po prostu brak słów jak ludzie patrzą innym na ręce a swoich brudnych nie widzą ;/
 • Dziś przejeżdżając ulica Szosową uświadomiłam sobie, że popełniłam błąd głosując w ostatnich wyborach samorządowych na pana Krzyżanowskiego.I przysłowie "nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło"sprawdziło sie.Człowiek ubiegający się o najwyższy urząd w mieście musi być Patriotą.A taki człowiek nie wstydzi się symboli narodowych.U pana Cezarego flagi brak.Jestem rozczarowana.
 • Do Janina

  A wiesz dlaczego oficjalnie PiS nie chce wchodzić w koalicję z PO, pomimo że od 2005 roku mamy de facto w tym PRLu-bis ewidentny dyktat monopartyjnego PO-PiSu we wszystkich usłużnych im mediach?!

  A no właśnie po to, aby JarKacz z Herr Tuskiem mogli - wzorem TW Bolka z TW Alkiem jak to miało miejsce w latach 90'tych - wyłącznie pod siebie zawłaszczyć całą polskojęzyczną scenę polityczną, bo to gwarantuje zachowanie zmowy okrągłostołowej, wg której w Polsce nigdy do władzy nie może dość autentyczna Prawica, bo ta zaraz by dokonała realnej dekomunizacji, kiedy POPiSowcy są dla (post)komuchów gwarancją zachowania ich status quo.

  Dlatego właśnie po to chciałem, aby kaczystowski Smoła wygrał w Barlinku te wybory, albowiem wówczas jego PiS by się dokładnie tak samo u władzy zdyskredytował jak wcześniej SLD Siarkiewicza/Krzyżanowskiego oraz PSL Zielińskiego, skoro to jest dokładnie ta sama magdalenkowa sitwa od Kiszczaka i TW Wolskiego, tylko odgrywająca rolę "prawicowej opozycji", co by dzięki temu wszystko mogło zostać w tym nadwiślańskim UBekistanie po staremu.

  Rzecz jasna zdecydowana większość elektoratu PiSu nie jest świadoma tej szopki, gdyż głównie składają się na niego starsze pokolenia, dla których przez brak obycia w internecie siłą rzeczy olbrzymią trudność sprawia dotarcie do tych demaskacyjnych informacji w prawdziwie niezależnych mediach, jako o. Rydzyk z tow. Kurskim dbają o to, aby Katolicy w Polsce byli zwodzeni we wszystkich pseudoprawicowych mediach.
 • Klakierze Ma-Ryśka przecież ja nawet nie wymagam od Ciebie żadnego zrozumienia, skoro Ty już tutaj jednoznacznie przyznałaś się, że na samodzielne myślenie jako typowego betonu (krypto)partyjniackiego Cię nie stać, bo zostałaś na ten portal oddelegowana przez swoich sponsorów Lewandowskich do uprawiania na ich rzecz taniej propagandy dla ubogich intelektualnie.

  Także wybacz, ale nie przypisuj mi własnych cech, bo każdy widzi jak na dłoni, że Tobie wszystko jest tutaj nie w smak, co tylko ze swej natury jest zdrowo antypartyjne, skoro swoją pozorancko-kampanijną maskę "bezpartyjności" już wielokrotnie na tym portalu zrzucałaś, byle tylko obecny barlinecki układ został w dotychczasowym kształcie ostatecznie zachowany.
 • Do Demaskatora 2b(b)/2

  Jak Zieliński traktuje bezpieczeństwo ludzi to widać na przykładzie Baroli - chociaż to prywata, to ze względu na to, że stoi tam gdzie stoi to powinien już dawno zareagować, aby właściciel dobrze zabezpieczył ten budynek. Podobno (napisane na B24) już był groźny wypadek zaraz po wakacjach.

  Nigdy nie twierdziłem, ze dany komitet ma pełny wpływ na przerzucanie głosów. Jednak jakiś wpływ na pewno ma, szczególnie na tych wyborców, którzy nie potrafią albo nie chcą samodzielnie myśleć.

  A PiS , tak jak każda partia woli najbardziej samodzielnie rządzić. A jeśli chodzi o koalicję w obecnych czasach to sądzę, że na poziomie przynajmniej gminnym PARTYJNE POGLĄDY nie powinny mieć żadnego znaczenia, jeśli chodzi o koalicję - tylko tożsamość planów rozwoju gminy powinna mieć znaczenie na powstawanie ewentualnych koalicji.

  To co było w 2014 roku to wcale nie musi się powtórzyć w 2018 - większość się uczy na "błędach"
  A Krzyżanowski jak chce za 5 lat wygrać wybory na burmistrza to już teraz powinien, chociaż częściowo zacząć odcinać się od SLD.
 • Do Demaskatora 2a(b)/2

  Podobnie z Barlineckimi PiS-owcami. Oni nie dostali nakazu od Smoły bo on może rzeczywiście tak grać jak piszesz. Dostali \\\"prośbę\\\" z miejsca o piętro lub dwa piętra wyżej - ... Aby zwolennicy PiS tam gdzie nie ma PO a jest SLD - Robili wszystko aby odsunąć tę partię od jakiejkolwiek władzy (Taki nakaz był prawdopodobnie na całe zachodniopomorskie) -
  To mi powiedział/a pewny/a zwolennik/czka PiS, któremu/j nie mam prawa nie wierzyć. Ot co.

  Skoro była to \"prośba\" z ponad Smoły to on sam już nie musiał reagować. Może tylko co najwyżej powtórzył barlineckim zwolennikom PiS prośbę z góry, która nie musiała być jego autorstwa. On sam dzięki temu mógł uprawiać dalej swoją lokalną polityczkę.

  A tak poza tym nawet bez osłaniania jak piszesz - \\\" ... bo ich (Lewandowskich) jedynym zadaniem było osłanianie Zielińskiego z Krzyżanowskim przed PiSem, a bynajmniej nie zakwalifikowanie się do drugiej tury) ...\\\" - Smoła nie miał żadnych szans na wejście do drugiej tury. Ponieważ gdyby nie było Lewandowskich, to by i tak, ci co głosowali na Nich, raczej prawie na pewno nie zagłosowali by w większości na Smołę. Raczej to była obstawka aby osłabić Krzyżanowskiego przed Zielińskim.

 • do Demaskatora 1/2

  Przeczytaj dokładnie moje \"wywody\".
  Ty napisałeś : - .... zaś za moment już dajesz całkowicie inny przykład, wg którego to właśnie PiSowcy zabiegają o koalicje z SLDowcami .... - Mi chodziło że - ... Podobnie było w pewnym mieście ( nie pamiętam teraz nazwy) jak kilku radnych z SLD dostało nakaz nie wchodzenia w koalicje z PiS-em. Oni jednak weszli z PiS-em jednocześnie wychodząc z SLD. ... -
  - A czy PiS woli z PSL czy z SLD to już na pewno zależy od układów lokalnych - ... tam PSL a gdzie indziej SLD ... może gdzieś i Kukiz^15 ... Jedyne co na pewno nie to PO.

  A tym miastem jest Końskie
  - ... Szef SLD Włodzimierz Czarzasty jeszcze w trakcie kampanii wielokrotnie podkreślał, że jego partia nie zamierza wspierać PiS w tych działaniach i o żadnej koalicji nie może być mowy. A jednak w w Końskich powstawała koalicja między samorządowcami z PiS i SLD.
  Gdy jednak stało się o tych planach głośno w całej Polsce, szef SLD zareagował szybko i ogłosił, że żadnej koalicji nie będzie. Co więcej, wobec lokalnych polityków zostaną wyciągnięte konsekwencje. ... -

  Jednak radni z SLD się nie załamali i sami, podobno, odeszli z SLD przystając na koalicję z PiS. • Demaskator - ja już ciebie nie potrafię czytać, mimo, że bardzo chcę. Ty jakiś taki inny jesteś. Jakiś taki, no nie wiem, ale chyba nawiedzony, zakompleksiony, z urazem do życia? Wybacz drogi gościu, ale skończ, bo zacznę omijać ten portal

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [C]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D]
UNILINK - EK Ubezpieczenia
Reklama [E]
Reklama [E] - SPEED WALDEMAR LADRA

Witam.Od 1/09/2019 będę miał do wynajęci...
Działka położona w cichej i malowniczej ...
Wykonuję prace pielęgnacyjne w ogrodzie:...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z cza...
Sprzedam drewno opałowe brzoza, wiąz, ol...
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Eko-Anwa,...
Mam do zaoferowania działkę o powierzchn...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Z której "jadłodajni" najczęściej korzystasz?

Konkret Pizza
Bar AS
Restauracja Stara Galeria
Pizzeria VIP Pizza
Restauracja Land
Restauracja Strzelecka 18
Bar & Grill Na Murze
Pizzeria Verona
Bar Głodzilla
Restauracja Wielkopolanka
Bar Maxi
Spiżarnia Bistro & Cocktail
Reklama [G1]
Reklama [G1] - VIVIAMO
Reklama [G2]
Reklama [G2] - PIOTR STANISŁAWSKI
Reklama [G3]
Reklama [G3] - INTER-COM
Reklama [G4]
Reklama [G4] - SKLEP ZOOLOGICZNY
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G6] - ABS
Reklama [G7]
Reklama [D7] - RACHUNEK S.C.
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G9]
Reklama [G9] - ZEGARKI-EDWA.PL
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [D] - INT. Production
Reklama [G13]
Reklama [G13] Smaczna Dieta

Ostatnie komentarze

Firmy

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Kancelaria Radcy Prawnego Beata Tyszkiewicz - Obst LL.M.

Porady prawne na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Kancelaria znajduje się w Pełczycach. Radca Prawny Beata...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. Auto uderzyło w drzewo. Nie żyje młoda kobieta.

Tragiczny wypadek w Wierzchnie. ...

Do wypadku doszło około godziny ...

Wybory Samorządowe 2018. W Gminie zarejestrowano 8 komitetów.

Wybory Samorządowe 2018. W Gmini...

21 października 2018 roku odbędą...