Reklama [A] - Manpower Polska
Reklama [A] - E-cho - 2020
Reklama [J] - GBS BANK
Zakaz wychodzenia z domu. Nowe ograniczenia.

Kancelaria Premiera poinformowała o wprowadzeniu kolejnych ograniczeń, które mają pomóc w zapobiegnięciu nierozprzestrzenienia się koronawirusa.

Dotyczą one przemieszczania się i zgromadzeń. Nowe ograniczenia obowiązywać będą od dziś, tj od wtorku 24 marca do 11 kwietnia. Złamanie ograniczeń skutkować będzie karą w wysokości 5 tysięcy złotych.

Zakaz nie dotyczy wychodzenia z domu w celu dokonania np. zakupów spożywczych czy do apteki. Można także wyprowadzić psa czy dojść do pracy. Nie obejmuje też wolontariuszy i osób, które chcą dotrzeć do osób starszych oraz rodziny.

Od dziś przemieszczać się można jedynie w grupie dwuosobowej. Ograniczona również została ilość pasażerów w transporcie zbiorowym. W autobusach miejskich i tramwajach może być tylko połowa osób względem miejsc siedzących.

Nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Możliwe są tylko spotkania z członkami najbliższej rodziny, a także z osobami, z którymi pozostaje się w stałym pożyciu oraz tym, którym się pomaga. Regulacja obejmuje też kościoły - ograniczono liczbę osób podczas nabożeństw i obrzędów do pięciu osób, nie licząc tych, które je sprawują.

W mocy pozostają dotychczasowe ograniczenia - w działalności galerii handlowych, działalności gastronomicznej i rozrywkowej. Każdy, kto powróci zza granicy, musi poddać się dwutygodniowej kwarantannie. Nie dotyczy to osób, które podróżują w związku z pracą lub służbą.

W Polsce zakażonych koronawirusem zostało 774, w tym dziesięć osób zmarło. Dotychczas przebadano 22 898 próbek, z czego ponad 2,8 tys. testów wykonano w ciągu ostatniej doby. 22 124 z nich dały wynik negatywny, a 774 pozytywny. Do tej pory w Zachodniopomorskiem ujawniono 21 przypadków zakażenia wirusem.

Źródło: Kancelaria Premiera

R E K L A M A

24-03-2020 Redakcja

Portal eBarlinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Komentarze

 • Należy pamiętać o czym niewielu pamięta że tak zwany towariszcz Uljanow vel Lenin to jeden z trzech braci Goldman - żydowskich bankierów wyusłany do Rosji z 10 milionami USD w złocie i 300 bojcami - striełcami ktoóymi dowodzili Bronsztejn- Trocki, Sellman Rufis vel Dzierżyński(nazwisko przejęte po wymordowanej polskiej rodzinie szlacheckiej), Striełcow vel Jurowski i inne Zinowiewy (żona Lenina pederasta)
 • Zaproszenie do Polski największego złodzieja na amerykańskim rynku finansowym, czyli banksterów Goldman Sachsa i JP Morgana jest kontynuacją grabieży Polaków, wysysaniem resztek funkcjonującego organizmu. Morawiecki przejął pałeczkę Balcerowicza i robi dokładnie to samo! Korona wirus - coraz więcej niezależnych dziennikarzy zaczyna liczyć i sprawdzać statystyki a tu coś mocno nie gra z tym korona wirusem ! Ale weź to wytłumacz homotelewizorowi.
 • To jest cel korona wirusa. Dzisiaj firmy jutro likwidacja pieniędzy a wy w bajki wierzycie.

  Wiadomości z ostatnich kilku dni nie napawają optymizmem: tylko wczoraj zawieszonych zostało ponad 2000 działalności gospodarczych! ......., wielu ludzi obawia się o swoją przyszłość, finanse, zatrudnienie. Robią dokładnie to co zapowiadali.
 • Szwecja została jedynym krajem, którego obywatele "mogą robić co chcą" bez większych ograniczeń. Szkoły dla dzieci do 16. roku życia pozostają otwarte, wiele osób dojeżdża do pracy, a komunikacja miejska w Sztokholmie jak w każdy inny dzień jest przepełniona podróżującymi.

  Prezydent USA Donald Trump w wywiadzie dla telewizji Fox News stwierdził, że bieżące zakazy nakładane na społeczeństwo są gorsze od samego koronawirusa. - Więcej ludzi umrze, jeśli pozwolimy na kontynuację ograniczeń. Musimy wrócić do pracy - oznajmił ubiegający się o reelekcję.
 • Poziom ogłupienia ludzi szczególnie w Barlinku sięgnął już Marsa. Jeszcze parę dni propagandy w mediach jednego ściekowego nurtu i mamy drogę mleczną za sobą.
  A tak przy okazji własnie pozbywamy się w ciszy medialnej prawa do wolności ale kto by tam zwracał na to uwagę. Słysząc wiecznie tę samą śpiewkę - korona wirus. A jak jest na prawdę to g....o wiemy . Informacje płynące z niezależnych źródeł dziennikarskich są sprzeczne co do tego co głosi TV. Swoją drogą korona wirus boi się 5 osób w kościele ale już 30 w autobusie czy ponad 200 w zakładzie pracy nie. Coś mi się wydaje że to ten sam wirus w nowej formie który pojawił się w Polsce w 1944 roku. Czas pokaże kto tu w co gra. Tak jak z ptasią i świńska grypa robiono ludzi w ......Jedno już można powiedzieć wykończono sporo firm jak to zapowiedział Kaczyński. Z pewnością to jest początek tego co nas czeka nie tylko w Polsce.
 • Każdy zdrowy psychicznie wie że to jest stan wyjątkowy tylko nienazwany bo jeden taki uważa że jest bezpiecznie.Niech idzie między ludzi zobaczy ile kosztuje chleb, masło niech się przejedzie autobusem.Zobaczy jak jest bezpiecznie i będzie miał okazję porozmawiać w realnym świecie z polakami, którzy na niego pracują cały czas.
 • wszystko rozumiem....ale bez wprowadzenia stanu wyjątkowego...dekretem....mogą jedynie prosić ....sytuacja ciężka grunt pod dupą się pali...a oni dupa najlepszy...tvp dalej szczujnia....wszystkim życzę zdrowia i rozwagi...trochę po dupie dostaniemy,trochę spokorniejemy ale żyjemy i to jest istotne...Barlinek się trzyma ...po wszystkim pójdziemy do fryzjera,do restauracji na obiad,do kosmetyczki i innych placówek handlowych które ucierpią najbardziej i zrobimy ...popyt...Kościoły,domy weselne...,trudne czasy czas uruchomić zapasy
R EK L A M A

Prosto z galerii

Barlinek, Polska
Reklama [D]
Reklama [C] - PW. JANEX
Reklama [D1]
Reklama [D1] - Gryf Stone
Reklama [E]
Reklama [E] - Serwis Rowerowy

Firma Pro-Trailer Lipiany Sp. z o.o. szu...
Sprzedam Suzuki Splash 1 242 cm3 benzyna...
Firma Pro-Trailer Sp. z o.o. w Lipianach...
Firma Pro-Trailer Sp. z o.o. w Lipianach...
Firma Pro-Trailer Sp. z o.o. w Lipianach...
Działka położona w cichej i malowniczej ...
Zapraszam na sesje zdjęciowe.Chętnie uwi...
Reklama [F]
Reklama [F] - MARAL BHP ®

Sondujemy

Jakie rozwiązania powinny być zastosowane na przejściach dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa?

Przejścia dla pieszych na ul. Niepodległości przy Rynku są bezpieczne, a obecnie zastosowane rozwiązania są wystarczające i nie potrzeba ich zmiany.
Należy zastosować wyniesienia przejść aby spowolnić przejazd przez pasy.
Należy zastosować dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych.
Należy zastosować aktywne podświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne podświetlenie przejścia dla pieszych polega na tym, że pieszy, który zbliża się do takiego przejścia, jest w pewnej odległości wykrywany przez czujnik i wtedy przejście uruchamia dodatk
Reklama [G1]
Reklama [G1] - Autopromocja
Reklama [G2]
Reklama [G2] - DJ Pitersound
Reklama [G3]
Reklama G3] - Autopromocja
Reklama [G4]
Reklama [G4] Carlstahl
Reklama [G5]
Reklama [G5] - STARA GALERIA
Reklama [G6]
Reklama [G7]
Reklama [G7] - Pomoc drogowa
Reklama [G8]
Reklama [G8] - VIRTUALNETIA.PL
Reklama [G9]
Reklama [G9] - Janmet ogrodzenia panelowe
Reklama [G10]
Reklama [G10] - MEBLE-4YOU.PL
Reklama [G11]
Reklama [G11] - USŁUGI BHP
Reklama [G12]
Reklama [G12] - AUTOPROMOCJA

Ostatnie komentarze

Firmy

Pokoje / mieszkanie do wynajęcia.

Mieszkanie 70m2. Dwie sypialnie - 5 osobowa z balkonem oraz 3 osobowa. Każda posiada tv, osobna duża kuchnia oraz łazienka z wc ...

Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne n...

Helowe Barlinek to miejsce, w którym zaopatrzysz się w artykuły z szeroko pojętej branży artykułów dekoracyjnych. Specjalizujemy...

PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA, Marlena Mazukiewicz

Oferta naszej Pracowni Psychologicznej obejmuje zakres szeroko rozumianego orzecznictwa pracy i psychologii transportu. Posiadam...

Najczęściej czytane

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktualizacja 21:20]

Akcja CBŚP na 1-go Maja. [Aktual...

Około godziny 18 na ulicy 1-go M...

Postępują prace przy budowie ul. Zielnej

Postępują prace przy budowie ul....

19 maja rozpoczęły się prace zwi...

68 kandydatów do Rady Miasta. Pełna lista.

68 kandydatów do Rady Miasta. Pe...

21 października 2018 roku odbędą...

List intencyjny w sprawie budowy drugiego etapu obejścia podpisany.

List intencyjny w sprawie budowy...

W Barlinku oficjalnie otwarto dz...

Tragiczny wypadek na drodze do Krzynki.

Tragiczny wypadek na drodze do K...

Do kolejnego dziś wypadku doszło...